Aké plienky používate? Ktoré sa oplatia?

alinka76
17. júl 2007

Ahojte,
rada by som si začala chystať výbavičku pre bábätko a neviem, aké plienky teraz letia. Pred 7 rokmi som si kupovala hlavne baby love, alebo Huggies, ale viem ze teraz sú kvalitné aj v hypermarketoch. Aké máte s nimi skúsenosti? ktoré sa oplatia a nie sú z nich alergie? Díky za každú odpoveď.

sisidl
17. júl 2007

Ahoj alinka.Ja som si kupovala pampers a huggies.Kamaratka mi poradila FIALOVE tesco plienky a su fakt dobre.Dobra cena a dobra kvalita. Uz kupujem len tie.Ked sa mala narodila sme mali tie najmensie pampers od 2 kg lebo su najmensie.Vela stastia. 🙂

lenadka
17. júl 2007

Ja pouzivam najviac Tesco fialove balenie ale aj biele. No viac tie vo fialovom obale. Pampers ma sklamali co sa tyka precikania, aj sleep and play - tie este viac, zase su dobre ked deco zacina behat-menej zavadzaju medzi nozkami ako ine. V porodnici som mala fixies s vykrojom na pupcek a aj oni ich tam pouzivali. Citala som ze tieto v testovani plienok skoncili najlepsie aj co sa hygieny tyka aj skuskou u mamiciek spotrebiteliek. Mala som ich len kym mala mala 6 kg, lebo vacsie u nas nedostat, minule som objavila aj vacsie ale plienky uz v podstate moc nepotrebujeme. Pouzivali sme aj huggies-nemam proti nim nic, ale kamoskyn ich nemohol mat mal na ne alergiu-na to lepidlo ci co tam kde boli suche zipsy sa od nich vyhadzal. Bala som sa ich kupit, ale potom sme ich skusili a nic sa nestalo a kupovali sme ich pravidelne lebo cenou sa vyrovnaju tym tesco.Raz so mala aj tie zn. happy a boli take normalne, snad som ti pomohla 😕 😉

alinka76
autor
17. júl 2007

Dakujem dievcata, tusim som tie Happy videla v hypernove, ak si pamatam, su tiez dobre? A tie s vykrojenym pupcekom som tiez chcela aspon do porodnice. Neviete ci ich robi len fixies?

lenadka
17. júl 2007

Ja som mala fixies a boli fakt dobre, aj su take makke, prijemny povrch, neviem o inej znacke z vykrojom. Happy som mala len raz, ale neoslovili ma natolko aby som ich kupovala pravidelne /su dost hrube/, tie fialove tesco su asi lepsie 😉

tretulka
17. júl 2007

ahoj, ja som zo zaciatku pouzivala huggies, potom sme presli na fialove tesco a ked ideme von na dlhsie a na noc davam pampersky /vzdy si pockam kym su v akcii 😉 /, nam velmi vyhovuju, maly mi ich neprecika a rano ma plienka hadam 2 kg 😀 , mali sme aj fixies, tie su tiez dobre...

margaretka11
17. júl 2007

Ahoj, my používame fialové tesco plienky. Zo začiatku sme kupovali Huggies a Pampers, ale keďže máme doma až dve malé cikacie a kakacie bábiky, museli sme začať hľadať lacnejšiu alternatívu. Na skúšku sme kúpili fialové tesco plienky a osvedčili sa nám. Sú dobré a len málokedy sa mi stalo, že by sa báby precikali. To sa mi skor stalo pri tých bielych tesco plienkach, že ich rýchlejšie precikali a bolo treba častejšie prebaľovať. Ale tie fialové sú fajn 🙂

ada78
17. júl 2007

Baby, jedno nechapem. Ked tesco dokaze robit jedny kvalitne plienky (fialove), preco take nerobi vsetky?
Ked som totizto muzovi povedala, aby sme kupili tie fialove, lebo ich tu chvalite, tak ma zrusil, ze ci chcem, aby sa nam babetko vyhadzalo hned po narodeni. 🙂 Aj moja aj jeho sestra nam povedali, ze ich deti mali z lacnych plienok vyrazky. ☹

margaretka11
17. júl 2007

Ada, vieš, každé bábätko je iné. Práve preto je asi dobré vyskúšať viacero druhov plienok a vybrať tie, ktoré Ti najviac budú vyhovovať. Ale tvojmu dieťatku sa vyrážky urobiť nemusia a ak sa dá na plienkach ušetriť, tak prečo by si to neurobila? Aspoň Ti ostanú peniažky na iné veci pre bábätko alebo pre Vás dvoch, no nie?

lenadka
17. júl 2007

myslim ze je to aj o tom ako casto prebalujes a ci sa nespotia a pod. Neznamena ze ked dam pampers tak prebalim 3 x za den a pokoj...preto nevidim rozdiel pampers a tesco. Je to o castosti prebalovania a citlivosti deti-myslim ze moja ma citlivu pokozku a nevyhadzala sa z teskacov 😉 ale ked som ju nechala dlhsie v mokrom alebo pokakanom-stane sa ak sa pototo hned po tom ako date cistu plienku..clovek to vzdy neustriehne, ale to bolo tak max 2-3x v tom pocitam aj 2x hnacky ked mala crevnu vyrozu... 😝

ada78
17. júl 2007

Ved ja by som tiez rada usetrila. Len nechapem ten rozdiel kvality vo farbach. Preco teskaci nerobia vsetky plienky take dobre ako tie fialove. Vsak takto skodia sami sebe.

A kolko plienok denne asi spotrebuje babetko? Myslim na cikanie. Jasne, ze pokakane ho musim prebalit hned. 🙂

alinka76
autor
17. júl 2007

ja som pri prvej pouzivala tiez Baby Love, aj Fixies a tiez sa mi mala nevyhadzala z nich. zalezi asi od pokozky.
a v prve dni ste davali na tieto jednorazovky aj riadnu plienku kvoli nozickam, ci nie?

zuz11
17. júl 2007

my pouzivame pampers activ baby... fialove nam nesedeli a mali sme po nich vyrazky 🤐 uz nikdy viac ine ako pampers 😀

dobromila
17. júl 2007

Nechala som si poradit a od narodenia pouzivame fialove Tesco jednorazovky a zatial sa na nich nemozem stazovat 😉

elliana
17. júl 2007

tesco fialove su super, doporucujem. ja pouzivam teda aj Pampers activ baby, ale tie, co maju v sebe tu zelenu absorbcnu vlozku mi strasne smrdia a nedokazala som v tej plienke necha malu ani pol hodiny. Ale zase kamoska mi doniesla tiez pamper activ baby, aj balenie je rovnake a ta zelena vlozka v nich nebola. Nechapem...ale tieto su fajn

a co sa tyka novorodenca, ja som mala v poronici plienky od troch kg a zdali sa velke, aj ked mala mala 3600 gr. Do porodnice by som volila tie od 2 kg

riuska
17. júl 2007

ja pouzivam huggis a som s nimi neskutoce spokojna 🙂

barborkau
17. júl 2007

Ahoj! Pripajam sa aj ja. Ja som skusala tiez kadejake druhy, pri synovi aj teraz pri malej. Fialove tesco su naozaj fajn, biele tesco maju na povrchu taku igelitovu foliu alebo co a z toho sa mi maly v lete zaparil. Musim ale povedat, ze sa mi velmi osvedcili aj plienky z Lidla, tie tusim vyjdu najlacnejsie, ale nie tie vo velkom baleni "Cien", ale take male, je ich tam tusim do 20 ks. Nepamatam si ale, preco tie Cien neboli dobre, mali sme len jedno balenie. Inak babo vie precikat kazdu plienku, ked vela pije a nechas ho v nej dlhsie. Hugies, hlavne tie Superflex su super, sice najdrahsie, ale ako stvorene pre vacsie dieta co lozi.Co mi na nich zas vadi, je, ze smrdia .Najlepsia je osobna skusenost, babatko si "povie", co mu vyhovuje

pipi1211
17. júl 2007

my pouzivame pampersky... ked sa mala narodila tak som mala tie newborn koli riedkym kakanickam lebo tie pampersky to pekne vsali 🙂 a teraz pouzivame tiez pampersky a som spokojna hoci tie ceny su hrozne... ale zatial som plienocky nekupovala stale ich od niekoho dostavame 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nezabudka84
17. júl 2007

Ahojky, my pouzivame tescove fialove,aj z lidlu,aj hugiessy aj baby love, happy tiez a rozdiel som nezbadala.Na zaciatku, asi prvych 6 tyz. mi precikal kazdu, ale to len v noci a teraz sa mi stava, ze ked kaka, tak mu ujde po bokoch.Asi ma take strely.Je pravda, ze treba vyskusat... 😀

emjee
17. júl 2007
kamajka
17. júl 2007

ahojte baby,
neviem či ešte táto téma aktuálna, len sa chcem spýtať koľko tie fialové tesco plienky stoja? Lebo ja kupujem od narodenia sleep and play (no v pôrodnici to boli tie pampers od 2kg), stoja okolo 300sk aspoň u nás (napríklad v hypernove ich majú o 150sk drahšie, ja kupujem v obyčajnej drogérii).
Som s nimi veľmi spokojná, lebo sú tenučké a môjmu snčekovi sa v nich aj lepšie behá ako napríklad v Helen Harper alebo Huggies. A Happy sa mi zdajú byť veľmi drahé. Už sme raz kúpili aj ARO plienky(z Metra), no ale to bol úžas malý mal všetko zaparené a tiež stáli 300sk. Odvtedy som povedala nikdy viac.
Ale pravda je, každé dieťatko je iné 🙂
Ale aj tak sa mi nejviac páčia Pampers Sleep&play.
🙂 🙂 🙂

milhaus
17. júl 2007

mi sme používali pampers a su dobre, mali sme aj huggies ale kako jej vždy ušlo bokom a tie fialove tesco plienky teraz kupujeme ale musim jej to natiahnut vyssie lebo inak jej kako ujde bokom a tie z lidlu oboje aj tie od cien sice neboli zle ale su dost hrube, najtenšie boli pampers ale su dost drahe a fialove tesco ma dobru cenu a nie su zle ale pre babo do porodnice su super pampers newborn

fabiana
17. júl 2007

My sme používali plienky Huggies Soft and dry, ale myslím, že tie už nevyrábajú. Boli sme s nimi veľmi spokojní, malá ich neprecikala, stalo sa tak ozaj málokedy. Kupovali sme aj Sleep and play, chvíľku boli dobré, boli príjemné a tenučké, ale po čase začali pretekať, museli sme sa prezliekať, tak sme sa vrátili k Huggies. Priznám sa, nemali sme doma ani jednu klasickú Pampersku, ani sme ju neskúšali, odradila ma ich premrštenú cena...sú teda dosť drahé a Tesco plienky... no neviem, nejako ma nezaujali, aby som ich kúpila. 😅

kattom
17. júl 2007

ahoj kamajka, tesco fialové 68ks stojí 368 Sk (pre 4-9kg bábo). ale ak je akcia, dajú sa kúpiť lacnejšie - dva týždne dozadu mali balík za 299 a asi pred mesiacom, ak sa kúpili dva balíky, tak tretí bol zadarmo.

veronika13
17. júl 2007

u nás stoja tescové pre 4-9kg 269,- a je ich tam 72 😅

vilki
17. júl 2007

my pouzivame tiez tesco fialove, do 3 mesiacov sme pouzivali pampers, potom sme skusili huggies, tie super flex, su vyborne ale dost drahe tak sme presli na tieto tesco a su super, uz pouzivame len tie...a vacsinou na ne byva nejaka akcia, inak stoja 360 ale napr. aj teraz su v akcii za 299...
😉

kattom
17. júl 2007

veronika13- a to su fialove alebo biele? v blave stoja vsade tie fialove 368. biele nepouzivam

maaja
17. júl 2007

my používame Pampers ... skúsila som aj Huggies, ale tie sa mi nepáčili ☹ stále mu odtiaľ vyjde cikačka ☹

tie Tesco sa mi zdajú moc hrubé

takže používame Pampers - teraz tie 4 - 9 kg ... kúpili sme v Metre - mali super akciu - boli to tri balíky po 64 kusov a k tomu boli dva balíky vlhkých obrúskov a ešte nejaké dve papaničky a celé to vyšlo na 1400 sk približne ...

cmulinko
17. júl 2007

Mam taku otazku maminky.Ja som v zahranici a priniesla som zo Slovenska pre moje babo 8 baleni(po 80ks) Tesco fialovych plienok 3-5kg.To znamena,ze mam 640ks takych plienok 😀 a ja sa teraz obavam ci to stihnem spotrebovat,kym mi babo nenarastie nad tych 5kg.Zda sa mi,ze som toho kupila troska viac,ci ani nie?

maaja
17. júl 2007

cmulinko, to asi fakt nestihnes minut ☹

dadulka19
17. júl 2007

..my tiež používame fialové tescoplienky 🙂 ..,práve dnes som poslala mužíka dokúpiť a stáli 299,- 🙂 ...Aj v Lídli sú fajn,ale sú len v malých baleniach a tie najmenšie veľkosti nemajú.Takže tie až neskôr... 🙂