Aké topánočky pre 8 mesačné bábo?

ketrinka17
8. mar 2013

Ahojte baby, chcem sa opytat ake topanocky mam kupit syncekovi? 16.3 bude mat 8 mesiacov lozi a zacina sa s oporou stavat na nozky.( ale kym zacne chodit podla to potrva) mam mu kupit este capacky alebo uz pevne ortopedicke topanocky ? ide mi hlavne o prevoz v aute a ked sme vonku v kociku..Dakujem za vsetky rady 🙂

kacena4
8. mar 2013

@ikke otazka nebola ake velke topanky ci ake na chodenie, ale ake do auta ci do kociku 😉 a ano bez problemov 3 - 4 mesiace dieta nosi topanocky - vzdy sa kupuju o cislo vacsie nie akurat pre tak male babo 😉 @ketrinka17

zigzag
8. mar 2013

@adelajda2012 nie nesmyka,je to brusena koza, pekne sa mu v nich chodi,, musis mat vsak ciste dlazky, lebo sa na podprazku moze nalepit ten prach a ine necistoty, a to sa uz troska moze smykat, ale daju sa pekne ocistit kefkou, no problem, nepremoknu hned, lebo maju 3 vrstvy, a vonku na betone si ok tiez,,,ja som velmi spokojna, nosi sme aj na vonku minule leto, nie do dazda, ale.. velmi spokona som s liliputami 😉 mne sa capacky vidia lepsie ako peddiped,, mali sme aj tie, ale capacky su lepsie...

alexi333
8. mar 2013

My sme dcérke kúpili ortopedicné topánočky až keď začala chodiť. Papučky trochu skôr a kupujeme značku RAK lebo sú ortopedické. Držíme palčeky na prvé krôčiky

mirkave
8. mar 2013

Ked sme chodili v zime von,tak mal overal s "nozickami".cize tam by sa capacky nevosli.inac ma tenke ponozky,na tom pancuchy,na tom hrubsie ponozky a navrch som davala aj stucne na nozicky.

katy1979
9. mar 2013

Ja ti tiez poviem capacky ci teda celokozenne topanocky. Poviem ti vlastnu skusenost. Prvy syn ked sa zacal stavat dostal topanocky. Sice makke ohybne ale kebyze ho vidis ako sa v tom chudak snazil postavit. Odvtedy vzdy mal kvalitne topanky. Ziadne cinany raky a podobne. Vysledok. Ma ploche nohy ako kacicka. Clenky vlaci po zemi.
Mladsi syn dostal makke capacky. Mimochodom aj pediater povedal ze capacky ano topanky nie. Do roka nosil tie. Kym nie je vonku mokro da sa v nich chodit aj po vonku. Dodnes chodi doma bosi. Ma 2.5 a zacina sa mu robit klenba. Snad dopadne lepsie ako jeho brat

luciannka83
9. mar 2013

Viete čo, mamičky! Ja mám v tých topánkach taký hokej. Každý tvrdí niečo iné? Kto má pravdu. Raz čítate v časáku, že najlepšie na boso, potom že treba s ort. vnútrom,.... Mne osobne, sa tie topánočky napr. od protetiky alebo santé nezdajú také veľmi ortopedické. Zato, že majú trošičku vyvýšenú klembu? Keď som bola mala, tak som zdedila po dakom ortopedické topánky a tie mali takú klembu ako hrom, na ne sa dalo povedať, že sú ortopedické. Som ich ani nosiť nemohla, lebo na noha rezala. A ploché nohy som rozhodne nemala. Ja osobne sa budem riadiť podľa môjho pocitu, keď nie je presne dokázané či je dobré to alebo ono. My keď sme boli malé, myslím, že rodičia nerobili také haló aké nám majú kúpiť topánky,lebo veľa na výber nebolo. A sme tu! A vačšinou všetke zdravé! Podľa mňa sa to točí všetko okolo peňazí, ...

andrejka1974
9. mar 2013

mne tiez lekarka radila, ze prve topanocky maju byt pevne , moja este nechodi, len sa plazi alebo stvornozkuje, tak zatial nema ziadne 🙂 🙂 🙂

zivika
9. mar 2013

@luciannka83 tak, tak, ako pises, ide o biznis...bohuzial...daj na svoj pocit a obuj babatku to, co uznas za vhodne...mne moja logika hovori, ze je lepsie, ked dieta kroky citi, tak sa predsa najlepsie nauci pouzivat nozicku...ako by sa asi chodilo nam dospelym, keby nam nohu vtrepali do pevnych topanok s ortopedickou vlozkou??? 😕