Akú veľkosť plienok pre novorodenca?

2. okt 2021

Ahojte baby, som prvorodička a chcela by som sa spýtat aku veľkost by som mala kupit plienok a kolko kusov asi lebo som v tomto uplne inde 😂, do pôrodnice viem že veľkost 1 ale potom už na doma ze ake skôr .. ďakujem za všetly rady

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliennka1
2. okt 2021

@viestta nemusi, ja som 1 pre syna absolutne nepouzila. Hned mal 2ky. Jednicky su malinke, skor pre skorsie narodene deti ked tak..

autorka - kup si jedno balenie velkost 1, pre istotu, a potom 2jky… ak by bolo treba, 1 dokupis, ale ked kupis vela tychto malinkych a ani ich nebude treba, zbytocne…

autor
2. okt 2021

@zuzuliennka1 Ďakujem velice pekne

asia83
2. okt 2021

@zuzuliennka1 Tiež tie plienky Newborn moji použili iba jedno balenie, v pôrodnici. To je tuším do 4-5 kg, dcéra mala pri pôrode 4 200 g, syn 3 860 g. Ja od začiatku pre deti plienky z Lidl používam.

dzejsik
2. okt 2021

kupovala som pred porodom tak ako @zuzuliennka1 a iba jedno balenie 1tiek sme dokupili a uz potom mal dvojky, za dva tyzdne nam rychlo narastol aj do dvojek, aj z velkosti 56 na 62

petamich
2. okt 2021

presne ako baby radia - nas maly sa narodil a mal 4.5 kg - jednotky sme vymenili velmi rychlo za dvojky 🙂 a plienky z plienkovej torty sme darovali, kedze to boli jednotky

radsej dokupis jednotky akoby si ich mala nevyuzit

mima172
2. okt 2021

Ťažko radiť. Ja som mala nakúpené 3 balíky 1tiek (2-5kg) a veľa 2jek (3-6kg) a nakoniec sa dcéra narodila drobnučká (2390g) a aj tie 1tky boli veľké, takže sme ich používali takmer prvé 3 mesiace.
Každopádne, nejde o podpultový tovar, čiže dokúpiš podľa potreby 🙂

zuzuliennka1
3. okt 2021

@mima172 lahsie je dokupit, ak bude treba, nez ich mat doma zbytocne.. preto nech nekupuje niekolkomesacnu zasobu najmensich 1, ako radi viestta, ze 1 bude par mesiacov pouzivat - to vobec nemusi byt pravda (a malokedy je), ako prvorodicka nakupi v zapale podla tejto rady 10 baleni a bude ich pouzivat mozno tyzden, co so zvyskom??
opacne - jedno balenie 1, skor 2jky, a ked bude treba - 1 dokupi, 2jky pockaju