Kupovanie plienok - možné zásoby

jane18
16. mar 2022

Dobrý deň chcela by som sa vás opýtať aké máte skúsenosti alebo ako by ste mi poradili koľko tých plienok kúpiť a koľko sa ich za deň asi využije pri novorodeniatku, pýtam sa na 1-2 veľkosti. Ďakujem za akékoľvek info.

mima1
16. mar 2022

1som pouzila mozno tak porodnica a par dni doma potom som presla na 2. 1som mala mozno dve balenia. Ale deti mali obe 4kg ked sa narodili. Ale nerobila by som velke zasoby

domiklik
16. mar 2022

@jane18 určite nerobiť zásoby dopredu, nie každá plienka sadne každému babatku... Potom, keď sa narodí už budeš vedieť... V nemocnici, u lekára dostávaš rôzne balíčky, sú tam aj vzorky plienok, vyskúša uvidíš a keď budu v akcii kúpiš viac

petamich
16. mar 2022

tiez neodporucam robit na zaciatok zasoby a kedze nam sa narodil 4.5 kg "drobec" jednotky som pouzila asi v porodnici a potom max. tyzden doma - plienky nemusia sediet a pod., zasoby si potom spravis, ked uz sa dostanete na vyssie vahove rozpatie a vies, ze sedia a ze ich urcite pouzijete

kazdopadne novorodenec dost casto kaka a cika takze tych 7-8 plienok denne isto, boli dni ked aj 10 😂

saxana000
16. mar 2022

Jedny male jednotky do porodnice a jeden velky balik jednotiek na doma potom uz som davala dvojky..

emmi101
16. mar 2022

Jednotky do zasoby isto nekupuj, to ked minies dve balenia, tak to bude vela. Zalezi samozrejme, ake bude babatko velke, ale z tieto prve plienky sa nejak nevyplati kupovat vo velkom.

euka210
16. mar 2022

@jane18 nevies presne ake babo bude, ci 3kg ci 4kg...cize velke zasoby v tomto nie pred porodom. Potom ked si zistis spotrebu a budes vediet velkost tak si kupis v akcii. Z 1 a 2 dieta rychlo vyrastie...u nas sli najviac velk. 3 a 4.a to sme kupovali v Dm cele krabice...potom sa zidu na hracky ci oblecko 😁

eikenella
16. mar 2022

jednotky sme minuli 3 baliky, 2 tri baliky. mala sa narodila ako 3,4 kg.

katulienocka999
16. mar 2022

@jane18 uz len kvôli pripadnym alergiam by som nerobila zásoby 🤷‍♀️😊 ak zistíš, ze nema tak az neskor ale s väčšou veľkosťou, 1 určite nie.. Aspon nas prešiel celkom rýchlo z 1 na 2ku 😊 a co s tyka množstva na den, tak ja som ratala aj 10ks keďže sme nevedeli co a ako tak sme maleho aj častejšie prebalovali 😁 potom to uz bolo menej 😊

mimi3008
16. mar 2022

Zo zaciatku prve tyzdne 8 plienok denne

kantruska
22. mar 2022

@jane18 keď som odchádzala z pôrodnice tak mi doktor z novorodeneckeho povedal, že si mám sledovať, aby mala malinká minimálne 7 plienok za deň. A popravde sledujem si to s malinká má vždy 7-10plienok za deň. Moja malinká má mesiačik a pol. Tak si to prepočítaj na aké dlhé obdobie to chceš 😉
Je to individuálne koľko minieš balikov. Malinká sa narodila 3,3 kg. 1tky sme minuli asi 6 balikov. A 2ky ešte používame a malá má už viac než 4 kg.