Čo obuť novorodencovi?

nena23
6. máj 2013

Ahojte maminy...Momentálne riešim, nakoľko kupujem vecičky v predstihu 😀 a bábatko by malo prísť v septembri, že akú obuv mám kúpiť pre novorodenca a samozrejme aby to bolo aj na zimu lebo nie som si istá, či pančušky a ponožky budú stačiť a samozrejme akú veľkú nôžku má mimino to by som tiež rada vedela 😀 Ďakujem za odpovede...

miracle
6. máj 2013

Skoro vsetky tie malicke topanocky su krasne, ale obuvaju sa strasne a na nozickach nedrzia. Kym mu ich stihnes obut, tak si ich stihne dvakrat dat dole. Nie je nic lepsie ako klasicke hruscie ponozky, ale popros sikovne babicky, nech ti nieco hodiace sa upletu alebo uhackuju.

chymenitta33
6. máj 2013

Novorodenec a obuv?? 😅 😅 😅

k_a_j_k_a
6. máj 2013

@nena23 ponozky Ti budu stacit. Na zaciatok lahsie, na ten september a aj domov. A potom kludne nejake teplesie, frote, je ich veeeeela. Cez zimu staci do kocika na nozicky overal so slapami a pod to ponozky s pancuskami. Este existuju na zimu take zateplene kozusinkove capacky a la cizmicky, ale to je len o parade 🙂

katren
6. máj 2013

@nena23 na co mu bude obuv???? ved aj tak bude zababusene v kociku a na doma hadam netreba....ci???
moji traja nemali ziadnu....Lauri este doteraz nie 😉

luliu
6. máj 2013

@nena23 vobec ziadnu, stacia pancusky a ponozky. V zime bude vo fusaku. Ked tak nejake strikovane alebo latkove hrubsie ponozky

jakobsapple1
6. máj 2013

Myslim ze stapcia ponozky, potom pancuchy pod dupacky alebo ine oblecenie, pripadne nejake papucky pre paradu ked budete chodit v oktobr.- novembri vonku pod deku. Neskor do fusaku su pohodlnejsie len hrubsie ponozky.

zivika
6. máj 2013

@nena23 ja som obuv neriesila, kym sa maly (nar. v decembri) nezacal stavat na nozicky, takze podla mna mas dost casu 😉 ved v zime bude bejby zababusene v overale a fusaku, takze topanky ozaj nemaju zmysel...

lucinda1711
6. máj 2013

ponozky budu stacit,dietatko je v kociku zakryte dekou popripadne v zime fusakom,netreba kupovat topanky

zuzanockamt
6. máj 2013

@nena23 topanky su zbytocne, stacia ponozky, pancuchy

katkas1
6. máj 2013

pancuchy a ponozky, v zime bude aj tak predsa vo fusaku 😉

linda20111
6. máj 2013

@nena23 ahoj, ziadnu obuv novorodenec nepotrebuje, zo zaciatku bude v zavinovacke/perinke, v zime v overale a fusaku. bude potrebovat len ponozky ked bude chladno.

lucka1987
6. máj 2013

@nena23 ahoj my sme tiez septembrový . prvu obuv som kupila az na jar ked mal maly asi 8 mes a to boli take platenne capacky.
inak v zime vo fusaku a overale a na doma rozne ponozticky alebo strikovane capacky a pancusky s obuvou si zaj nerob ziadne starosti aspon do jari 😉

nena23
autor
6. máj 2013

to som rada lebo ja nemám skúsenosti s deťmi žiadne a nevedela som ako to riešiť :D ja som obuv nemyslela akože topánky s nejakou podrážkou skôr som myslela či sa tomu nekupuje nejaké kožušinkové botky :D ale aj tak ďakujem za rady

lutia
6. máj 2013

@nena23 ja by som odporucila capacky alebo mne teta ustrikovala z hrubsej vlny take topanocky aby mal maly nozky v teple 🙂)) bola som s nimi uplne spokojna a dokonale sa sikly ak chces mozem ukazat 🙂

anjelik2509
6. máj 2013

ponožky predsa...čo by ste mu obúvali, keď je v perinke, v kočíku a tak...ja som mala dcérku v októbri, takže som jej dávala dupačky a na to ponožtičky a samozrejme do perinky zabalila....