Spôsobuje pľuzgiere na palcoch nôh u môjho synčeka nejaká pleseň?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

synčekovi, ktorý má 16 mesiacov sa opakovane na oboch palčekoch na nožičkách robia takéto pľuzgiere. Náš pediater povedal, že to má z obuvi. Ja si to nemyslím. Malý nosí barefoot obuv a teraz sme boli 3 dni zavretí doma kvôli chorobe a pľuzgiere sa mu spravili opäť. Doma chodí bez obuvi, väčšinou má ponožky alebo pančušky. Zdá sa mi, že nôžky má stále ako keby spotené.

Nemôže to mať nejaký typ plesne?

Ďakujem

Dobrý deň,

má nejaké prejavy aj na nechtoch? Nie sú rozštiepené? Sú na nich biele čiarky? Lámu sa? Ak áno, mohlo by ísť o pleseň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas