Čo treba bábätku, keď sa narodí? Aké oblečenie?

evinkakub
8. máj 2019

Je tu nejaká mamina, ktorej by sa chcelo napisat zoznam, co vsetko treba babatku ked sa narodi? Myslím oblecenie kolko a ake velkosti?kolko toho bude treba? Vobec sa v tom nevyznam...
Dakujem

tyelde
8. máj 2019

Tak moje deti boli veľké, 50tku som nemala žiadnu, 56tku možno 2 gatí, 2 body a pyžamo, ostatné už 62ky...ale závisí, aké veľké bude dieťa, či máte sušičku alebo treba rátať s časom na sušenie a teda treba viac kusov, keď bábo grcá upotrebí sa aj viac kusov.. Ale závisí, ja radšej kúpim málo a potom dokupujem podľa potreby... Napr všetci mi chválili dupačky, moje deti majú veľké nohy a žiadne im nesedeli, atď...

sapetka
8. máj 2019

@evinkakub bodycka s dlhym rukavom( no ja uz presne nepamatam kolko som mala z jednej velkosti /vyratajte si u novorodenca cca 3-4body na den)tiez teplaciky ponozky podbradniky, nejaka zavinovacka, bavlnene plienky tie vela, pripadne aj nejaka ciapocka tensia na doma. Maly sa mi narodil 51cm tak sme rovno davali 54 a ked dorastal presli sme na vacsie cisla.. ja som mala nakupene do 68ky

nika3136
8. máj 2019

Je to veľmi individuálne. Záleží od pôrodnej hmotnosti a dĺžky bábätka, či sa narodí do zimy alebo leta a taktiež či sa máme chce stále prať alebo nie. Môže mať 5ks alebo aj 25 ...

mirkam3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
8. máj 2019

Zalezi od dieťaťa, ja som najradsej pouzivala overaly na doma, to som mala asi 4-5 ks v jednej velkosti, ktora je tiez individualna. U nas to bola od zaciatku velkost 62, ktoru nosila 3 tyzdne, potom 68. Ale zase zalezi aj od vyrobcu, nie kazda velkost je vsade rovnaka. Ked sme isli von, tak som radsej davala teplaky, kedze na dlzku mala inu velkost, ako na sirku a polodupacky jej na chodidlach plavali.
Body som mala 3-4 dlhy rukav, overaly 4-5 a teplaky 2-3. Jeden zimny overal, jeden prechodny, 1 mikina, 1 sveter. To som mala na prvy mesiac.
Potom som priebežne dokupovala.
Najviac oblecenia spinila pri prikrmoch, to sme menili aj 3-4 body za den. Potom pri lozeni a stvornozkovani zase spinila a drala teplaky. Tak zase zvyseny počet. A teraz, ked sa snazi jest sama a chodi po vonku, to uz ani nerátam a prezliekam furt. Vdaka bohu za susicku

beky1813
8. máj 2019

@mirkam3 u mojich sme 3-4 denne menili pri prikrmoch

mirkam3
8. máj 2019

@beky1813 no super 😂. Aspon ze rada nakupujem 😉

catherinah
8. máj 2019

Na internete najdes vela zoznamov. Ja som si nasla viac a potom podla uvazenia, rocneho obdobia. Ja radsej viac, nechcem kvoli par veciam stale pustat pracku. Nevies, ci bude grckat a pod.

ukulela
8. máj 2019

@evinkaku moje rady: najlepsie oblecenie - pyzamka - take tie celotelove "kombinezy" so zapinamim od vrchu po spodok. (v tesku casto v akcii) - maly bol prve tyzdne prevazne iba v tom.
ked body, tak nie cez hlavu, ale na preklad - so zapinanim cez prsia. ked teplacky, tak so spodkom - nie hole nohy, potom nepotrebujes ponozky (a moji si ponozky stale aj tak nejakym zazrakom zosulkali)
k velkostiam: naozaj zalezi od mimina, kazdopadne urcite kup jednu reprezentativnu sadu 56, jednu 62 (to byva body, dupacky, bundicka/svetrik. 56 ti bude aj na cestu z porodnice a na poradne, 62 potom o par tyzdnov tiez ku lekarovi a na oficiality)
inac u nas doma ozaj len tie pyzamka, zo zaciatku pod ne bodynko. potom uz ani nie. starsiemu stacilo par veci 56 a o mesiac uz nosil 62. mladsiemu som po narodeni dokupovala par kuskov 50, lebo 56 mu boli volne.
ja by som ti navrhla:
5ks body 56 dlhy rukav (ak rpdis v lete, tak kratky)
5 ks pyzamko 56
2-3 ks teplacky(pancusky
2-3 KS kosielka/tenka bundicka (bez kapuce, zavadzia)
ponioticky dake (ozaj nie vela, tie dieta neuspini)
rukavicky (niektore kosielky(body/pyzamka mavaju na rukavoch taky preklad, co nahradi rukavicky a dieta sa neskriabe)
5x body 62
5x pyzamko 62 , opat pancusky(teplacjy, kosielky/bundicky
podla terminu porodu - ak leto, kombinezu netreba, ak jesen, uz by som daku tenku kombinezu(overal dala.
kukni, kde maju velkost 50 (ja som dokupovala myslim v C&A - ukaz muzovi a ak bude treba, posles ho dokupit, kym budes v porodnici, alebo sa stavite niekedy a pojdes po hotove, ak by babo bolo malinke a bolo treba mensiu velkost.)
Znackove a drahe zbytocne nekupuj, ja som najcastejsie brala/beriem &F Tesco, H&M, C&A a take ... dobre drzia tvar aj znasaju pranie, Aj lidl - lupilu.
V pohode sa opytak aj konkretne, keby si daco chcela vediet 🙂

mikaela32
8. máj 2019

Toto bola nasa vybava
3ks body 50
3ks boby 56
3ks leginy 56
5ks pyzamo 56
1ks body kratky rukav 56
4ks ciapka
2ks tricka 50
3ks tricka 56
3ks pancuchy 56
8ks ponozky
3ks rukavicky
A ostatok som dokupovala podla toho co som pouzivala. Napriklad pyzamka som pouzivala az po mesiaci. Plus vrla veci clovek este podostava. Mala sa narodila v polke septembra bolo vtedy teplo a mieri mala 49cm a 3200g 🙂

sapetka
8. máj 2019

@mirkam3 vsak mozes mat aj jedno na den😀my sme mali rezervy lebo je letne dieta.. staci ze sa ogrcne, spoti.. prezliekala som

evinkakub
autor
9. máj 2019

Kocky velmi pekne vám ďakujem.... myslím, ze mi to na,teraz stačí😊😊😊😊😊👍👍👍

ukulela
9. máj 2019

@evinkakub kukni aj sem, tu sme debatovali, co sa nam osvedcilo a co bolo len v skrini: https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/co-sa-osvedcilo-skusenejsim-mamickam-vo-vybave/

evinkakub
autor
9. máj 2019

@ukulela diky, idem pozrieť😊

ajka0207
9. máj 2019

@mirkam3 svagrinine deti grckali cely den, cize ozaj 4 razy prezliekala

ajka0207
9. máj 2019

@evinkakub zvaz si ci budes nosit v satke, tam treba pancusky, dupacky dost tahaju.

kattky
9. máj 2019

Mojmu v pohode vydrzaly 1 body cely den. Maximalne raz som ho prezliekla. Akuart plienky dost vela sa spinily od mlieka. Maly sa narodil v july cize bol vacsinou len v tielkovich bodikoch a ponoztickach tenkych. Je pravda, ze my sme kopec veci dostaly. Kupila som len asik dve supravky aby sme maly k dr na poradnu.