Je vhodné používať odsávačku mlieka z bazárika?

vierkaviera
8. jan 2015

Chcem sa opytat, ci je vhodne pouzivat odsavacku po niekom (napr. kupenu tu na bazariku) ak ju vyvarim/ vysterilizujem. Alebo je vhodnejsia uplne nova? DAKUJEM za odpovede 😉

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ushuaia
8. jan 2015

@vierkaviera pre niekoho je to asi ,,intimna zalezitost,, ale aj tu na bazariku sa daju kupit mozno par razy pouzite alebo nove odsavacky a usetris peniazky... 🙂 ,a sterilizacia tiez splna svoj ucel...ani na operacnych salach nekupuju stale nove nastroje...

vierkaviera
autor
8. jan 2015

@ushuaia ved prave preto sa pytam... je mi luto "vysolit" 40€ za odsavacku, ked neviem ci ju vobec budem pouzivat 🙂 ked sa mozem opytat ako sterilizujes doma ty? som novacik, radsej sa pytam :D mam totiz fakt dilemu, ci novu alebo pouzivanu odsavacku 🙂 VDAKA za odpoved

ushuaia
8. jan 2015

@vierkaviera poviem ti moju skusenost, zijem v zahranici, tiez som mala dilemu ci odsavacku kupit ci nie...nakoniec som si kupila medelu aj s nahradnymi dilemi + flaskami...vyslo ma to cez 100e. Laktaciu sa nepodarilo rozbehnut, takze odsavacku som pouzila asi 3-4 x, zbytocne vyhodenie penazi...Nakoniec som ju predala tu na bazariku cez kamosku...Sterilizovala som do cca 5 mesiaca, mala som parny sterilizator, dala vodu a zapala na 10 minut...Ked sme dosli na dovcu na SK, neniesla som sterilizator v kufri...takze som vyvarala ...ale to je o nervy...

vierkaviera
autor
8. jan 2015

@ushuaia dakujem krasne 🙂 uz sa len rozhodnut 🙂

ushuaia
8. jan 2015

@vierkaviera je to na tebe...este mas cas preluskat bazarik... 😉

siska765
8. jan 2015

@ushuaia aky je prosim ta naj sterylizator , teda ze ci tam mozem dat hocijake dudliky a flasky dakujem

mirko007
8. jan 2015

@vierkaviera sestra má dve - jednu manuálnu od avent a druhú elektrickú od medely a nepoužíva ani jednu. Nejde jej odsať mlieko, najlepšie sa odstrieka rukami. Keby som nevidela, neuverím. Našťastie ich má z druhej ruky, keby ich mala kúpiť nové, tak by ju porazilo. Ja by som kúpila použité, veď keď ich poriadne vyvaríš, nič nehrozí, ani sterilizátor ti netreba. Ja mám tri deti a vyvárala som. A ani s hygienou to netreba preháňať, netreba vyvárať pred každým použitím.

siska765
8. jan 2015

@vierkaviera ahoj ja som tiez nad tym rozmyslala a rozdodla sa kupit si novu v lekarni,kedze nevies ci ju budes potrebovat alebo nie a nechces vyhadzovat peniaze,staci aj ked ti ju tvoj priatel alebo manzel,alebo uz hocikto kupi ked budes v nemocnici ,kupene je to za par sekund.Ja mam Avent -kupila som v lekarni za 37 eur,je k tomu aj flaska a nadstavec na odsate mliecko na uskladnenie do chladnicky. Ja si mysim ze ju vyuzijem lebo pre mna ma tri vyznamy : ked budem potrebovat ist niekam,odsajem mliecko a nakrmi aj manzel, keby som mala vela mlieka ze maly nestiha pit-aj tak musis odsat a lepsie ako rukami,a taktiez je dobra rozbehnutie mlieka.To ci uz budem moct alebo nebudem moct kojit ti nepovie nikto teraz,takze mozno staci ked si ju ajpotom zaobstaras. 😉

vierkaviera
autor
8. jan 2015

@siska765 ved prave to... na mm to nechcem nechavat, lebo on chudak je v tom este vacsi trumtulus ako ja :D on by kupil prvu ktrou by mu ponukli za neviem aku cenu... a odudral by to tolko, ze koniec 🙂 preto si chcem zaobstarat, ked nepouzijem posuniem zas dalej...
@mirko007 presne preto uvazujem nad kupou pouzivanej... normalne dilema... ale tiez si myslim, ze ked vyvarim nemal by byt problem... aj ked sa bojim aby neprisla nejaka infekcia alebo nieco... no naozaj neviem, preto sa pytam skusenejsich 🙂

siska765
8. jan 2015

@vierkaviera v tom pripade si kup ,podla mna lepsia rucna ako elektricka ,a ked ju dobre vyvaris, nie je problem aj pouzita

vierkaviera
autor
8. jan 2015

@siska765 nad elektrickou som ani neuvazovala 🙂 dakujem krasne 😉

mirko007
8. jan 2015

@vierkaviera neboj sa, mám už 15- ročné skúsenosti. Veď aj na novú sa počas výroby mohli nalepiť nejaké bacily. Má sa vyvárať asi 5 minút, tak vyvaríš 10, aby si mala väčšiu istotu

vierkaviera
autor
8. jan 2015

@mirko007 DAKUJEM 🙂 😉

vierkaviera
autor
8. jan 2015

@mirko007 inak staci klasicky v cistej vode vyvarit 10 minut? 🙂

ushuaia
8. jan 2015

@siska765 bohuzial jednoznacnu odpoved ti nedam...ja som mala fr. znacku Petit teraillon - tusim tak sa volal (uz som posunula )...ja som velmi na vyber nemala, Avent tu vysiel skoro na 120 euro...,ale dnes je siroka ponuka... 🙂

mirko007
8. jan 2015

áno, neboj sa. veď aj mamička, ktorá tú odsávačku používala, tak chcela pre dieťatko to najlepšie, aj ona určite vyvárala

mirko007
8. jan 2015

@vierkaviera áno, neboj sa. veď aj mamička, ktorá tú odsávačku používala, tak chcela pre dieťatko to najlepšie, aj ona určite vyvárala

ushuaia
8. jan 2015

@siska765 a urcite do sterilizatora mozes dat normalne kojenecke flase, dudky, aj odsavacka mater. mlieka sa da sterilizovat...ja som mala k tej mojej manual...a vyslovene popisovali casti ktore sterilizovat a ktore len umyt...

vierkaviera
autor
8. jan 2015

@mirko007 dakujem 🙂 nasla som tu totiz jednu odavacku na ktoru som pozerala aj ako na novu, no za tretinovu cenu 🙂 urcite to je financne vyhodnejsie 🙂 vdaka za rady

barbora59
8. jan 2015

ja by som si urcite kupila novu.. Ale ak by si ju nepotrebovala su vyhodene peniaze aj za pouzitu. Radsej by som usetrila niekde inde a kupila si novu keby som ju teda potrebovala

ewelinna
8. jan 2015

Tu v bazariku by som dobre popozerala a pytala sa 😉 , aj som kupila a bola som spokojna - klasicku manualnu Avent
Sterilizacia varom postaci, ved aj v porodnici sme mali len vysterilizovane na zapozicanie, vyskusanie 😵 takze som nevahala, kupila som ju tu za 15e, pouzivala som ju malo, nakolko som bola stale aj s prsnikom malej k dispozicii🙂

myzma
8. jan 2015

Kupovala som z bazáru pri prvorodenom, manualnu za 6 aur, splnila svoj ucel pri vsetkych troch detoch, bola dokonca lepsia ako znackove pozicane z novorodenec kého v porodnici, pouzitej by som sa nebala, ako pisali zeny vyssie, vyvaris a je to v poriadku.... Podla mna su to vsetko brutal reklamne marketingove tahy, co vsetko akoze treba k detom, no v realite clovek zisti, ze mnohe veci su skutocne vyhodene peniaze....

Prajem vsetko dobré tebe i drobcovi.... Sa ti to krati 😉

@vierkaviera

gretocka
8. jan 2015

pri prvom dietati som mala pozicanu od kamaratky Medelu Electric Mini a bola som s nou veelmi spokojna, takze pred druhym porodom som prezerala bazarik tu na MK a nasla som taku istu par razy pouzitu za 25 Eur, ked prisla, vyzerala uplne ako nova, vyvarila som vsetky sucasti ktore sa dali, tu elektricku cast prebehla antibakterialnym roztokom a umyla a veselo pouzivala. Nebala by som sa toho... na jednej strane netreba dopredu kupovat vsetko co sa ponuka, ale ja osobne som odsavacku povazovala za nutnu sucast nakolko som chcela kojit stoj co stoj.... flasku som dopredu nemala ani jednu ale odsavacku ano...

qtinka46
9. jan 2015

@vierkaviera ahoj ja som mala rucnu odsavacku od Aventu, dnes by som nekupovala cisto novu, lebo som ju vela krat nepouzila, mam k nej aj origos strerilizator od Aventu, takze ak ba si chcela by som ti to aj vsetko predala za nejaku symbolicku cenu ;)

p_etrisha
9. jan 2015

@vierkaviera Si presne ako ja, ked som malu cakala. Bolo mi luto dat tolke prachy, ale ked som videla na bazariku, radsej som kupila novu. Absolutne som ju nepotrebovala, skusila som ju 3x, zakazdym aj vysterilizovala a teraz az chapem, ze to, co som kukala na bazariku, ze pisu "nova", "minimalne pouzivana" a vyzerala strasne nie je dosledkom pouzivania, ale prave vyvarania. Takze som sa pekne ofrndala, vyhodila kopec prachov a teraz mi zavadzia v skrini ☹

kacenkapk77
9. jan 2015

@vierkaviera ahoj, ja som si kúpila tu na modrom koníkovi a použila som ju len pár krát. zbytočne by som nekupovala novú. a navyše počkaj po pôrode, možno ju vôbec nebudeš potrebovať..... Ja sterilizátor nepoužívam, ale vyváram vo vode. 🙂

yanni
9. jan 2015

@vierkaviera ci uz nova alebo pouzita, nekupuj pokym ti ju naozaj netreba. Vela babam staji v skrini a nepouzili ju vobec, ci len 1-2 razy. A keby uz na to tak prislo. Ked ju budes potrebovat, kupi, objednas, trebars aj tu z bazara. Pokym ti pride, tak tych par dni odstriekas aj rokymi. Volakedy taketo vymozenosti neboli a deti ci mamincky nepomreli.
Podobne sterilizator. Mozno sikovna vecicka ale len na pol roka-rok. Potom stoji v skrini. Moze sa pokazit atd. a aj tak budes sterilizovat po starom. Hrniec, voda a je to. Ziadna ostara. V pohode to funguje.

gretocka
9. jan 2015

@yanni no ja som napr. rukami neodstriekala ani kvapku aj ked som sa snazila akokolvek 🙂
A este len taka poznamocka na okraj k tomu, ze ked ju budes potrebovat, objednas na bazariku, ked som lezala s malou v porodnici, bola tam baba, ktorej sa neskutocne nalievali prsia, mala manualnu odsavacku, ale nevedela nic vytiahnut, nariekala od bolesti, sestricky jej rucne nasilu odstriekavali mlieko, baba revala od bolesti. ked uz sa schylovalo ku katastrofe, pocula som ako vola s manzelom, ze ta jej odsavacka je naprd, napadlo ma pozicat jej moju, nech skusi ci to nebude lespie a stal sa zazrak, zrazu odsala naraz 150 z kazdeho prsnika. Hned manzela poslala a kupil jej tu istu za 90 Eur.... takze ako som uz pisala pre mna po skusenostiach ktore mam je odsavacka jedna z mala veci, ktoru chcem mat pripravenu uz pred porodom. Sterilizator je podla mna zbytocny, - hrniec s vodou v pohode staci...

yanni
9. jan 2015

@gretocka ono to je cert ako diabol.