Kde ste mali dieťatko prvý pol rok?

sissidi
25. apr 2019

Chcem sa opýtať na novorodeniatko. Bežne som si všimla, že ženy tak do prvého pól roka, keď ešte leží majú bábatko na gauči. Príde mi to ale trošku nebezpečné nechať ho tam bez akejkoľvek zábrany. Čo ak sa prekotúľa atď. Kde ste prosím Vás mali dieťatko Vy? Ak ho chcem vziať so sebou do kuchyne, do inej izby atď., ak ho chcem mať stále pri sebe a v bezpečí, tak akú vec odporúčate? Viem, že sú také košíky. Alebo polohovateľná jedálenská stolička, lenže tam nie je rovná plocha.. viete ešte niečo iné mi prosím poradiť? Ďakujem.

elzena2
25. apr 2019

lehatko Babybjorn, mala postielka/koliska na kolieskach (70x40cm), hracia deka

sapetka
25. apr 2019

@sissidi na gauci prve 2-3mesiace sa ti isto nezgula. Mali sme aj drevenu ohradku a polohovatelne kresielko

ajka4
25. apr 2019

@sissidi skús nejaký nosič. Teraz sú také tie látkové čo si oviješ okolo seba. Manduky rôzne.

evkamotka
25. apr 2019

My vzdy na zemi. Rovna a bezpecna

saskia_98
25. apr 2019

@sissidi do 4 mesiacov kym sa nezacal pretacat z chrbatika na brusko bol v hniezde na gauči alebo v kociari. Byvam v dome a kociar mam stale dnu a v podstate mi v nom aj cez den zaspava. Moje dieta neznasa nosic, cize s kociarom chodim po celom dome..

ksebejka
25. apr 2019

Mala som jednu postielku dole a jednu hore na poschodi. Na gauci iba v hniezde (tiez si myslim, ze nahoda je blbec a skotulat sa moze...) a este aj hojdacie lehatko 🙂

nikpa
25. apr 2019

@sissidi najprv som ho dávala do vaničky od kočíku keďže bývame v činžiaku a nechcela som ho nechávať v kocikarni, bravala som ho domov. No a vaničku som od konštrukcie ľahko odpojila a premiestnila kam som potrebovala. Do obývačky na gauč, na stôl do kuchyne... Neskôr sme mali také hupacie kresielko no a potom už len na penovú detskú podložku na zem.

beky1813
25. apr 2019

Bud na gaucu, mame sirsi, ako zvycajne, u mami sme ho mali roztiahnuty. Potom uz len na hracej deke na zemi, nevlacila som ju z izby do izby

minutka
25. apr 2019

mam prutenu kolisku na kolieskach-s tou som sa premiestnovala hore dole, uz je mu sice mala.tak sluzi na hracky.potom na gauci bolo hniezdo.a polohovatelna stolicka jedalenska na kolieskach

carduelis
25. apr 2019

Syn (3 mes) keď cez deň spí, tak na manželskej posteli a keď je hore a potrebujem variť/pratať a chcem naňho vidieť, tak si ho dám do lehátka (Fisher Price) alebo do nosiča 🙂

sense
25. apr 2019

Najprv babybay postielku a potom ohradku a na zemi na deke

znava
25. apr 2019

My sme mali kresielko od tiny love. Odporúčam. Výborná vec. Polohovatelny od ľahu do polosedu. Hra, vybruje, svieti a dá sa kolisat aj na pevno.

klaudia_kaja
25. apr 2019

to sama musíš vidieť, ako dlho si môžeš dovoliť nechať dieťatko na gauči, nám malý našťastie ani raz nespadol, no vždy sme dávali na neho pozor .. keď som bola s nim sama a potrebovala som si robiť nejaké veci bol v postielke a hral sa 🙂

jani321
25. apr 2019

Ja som mávala malú väčšinou v postieľke, keď som potrebovala upratať,uvariť. Keď bola nervózna (plakala), sedkala vo vibracnom kresielku, alebo v nosiči som ju mala pri sebe, alebo aj v kociku.

lucyluv
25. apr 2019

Stačí hniezdo a nezgula sa

janickacrazy
25. apr 2019

ja som mala malého bud v postieľke alebo v kočíku, ked bol trošku vačší, tak na zemi na tej hracej deke, na gauči asi do 2-3 mes. kým sa nezačal pretáčať, mali sme aj kresielko, tam bol občas tiež, občas v nosiči, tak na striedačku

lienka9
25. apr 2019

My sme mali taku cestovnu postielku rozlozenu v obyvacke,potom neskor aj na zemi na hracej deke.pripadne nosic..

tyelde
25. apr 2019

Kým sa naučili pretáčať tak na gauči, potom na deke na zemi... Resp v ohrade keď už sa nejak hýbu aj do priestoru

basska_b
25. apr 2019

V detskej posteľke. Mali sme dve, jednu hore v spálni nanoc, druhu v obývačke na denný spánok a celý deň v podstate tam bola. Mala tam čisto.i priestor stačil. Ale ďalšie bábo dam už do ohradky, tá je 1×1 m. Plošina bola na najvyššej úrovni. Raz som ju dala na posteľ a spadla odtiaľ, mala štyri mesiace len 😞

lindusss2016
25. apr 2019

V prutenom kosiku, kym sa zmestili a potom uz len na zemi, na pdolozke, na deke, neskor volne

minutka
25. apr 2019

NA PRESUNY po dome bola koliska super

sasesoe
25. apr 2019

V satke na sebe. - opytaj sa v nosiacej skupinke, zachvilku bude europsky tyzden nosenia deti, bude vela roznych akcii v roznych mestach, zvykne sa zapojit cca 50. Pozri tu aj fb Nosime deti v *mesto* al Nosime deti s laskou al Nosime a dojcime v *mesto*
Mne sa 2tyzdnova poposuvala po prebalovacom, neverila som vlastnym ociam, ale videl aj muz. Potom neskor podlozku na zem a tam. My aj spime tak, ze matrace na zemi, teraz uz vstanu a chvilku sa pohraju.

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saskia_98
25. apr 2019

@kuravesele v zivote som nemala svoje dieta na zemi na podlozke a od 4teho mesiaca sa toči jak vrtuľka z chrbta na brucho a spať, cestuje po posteli jedna radosť, teraz ma 5 mesiacov a zacal sa mi dvihat do sedu. Nehovoriac o tom, ako sa zapiera s nožkami čo by aj chodiť chcel len ešte nevie. Hračky si v rukach pretača od 3.5 mesiaca a nemam pocit aby zaostaval 😉 Dokonca napreduje rychlejšie ako jeho rovesnici a to sa ešte aj predčasne narodil. 😊

hettinka
25. apr 2019

@sissidi staršia dcéra mi v 5 mesiacoch spadla z postele ... potom som ju už nikdy nedala takto na vyvýšené miesto samú. Mladšiemu sme rovno kúpili cestovnú postielku, mali sme aj vibračné lehátko, hraciu deku na zem. Aj na návšteve bud v autosedačke sedkal, na rukách, alebo na deke na zemi (ak bolo teplo).

henka123123
25. apr 2019

V kociku v postielke v hojdacke a potom od takeho 4 m stale na zemi

mogaa
25. apr 2019

@sissidi prvé 2-3mesiace kludne gauč ak sa bojíš aby sa náááhodou neprekotúlala daj prilož fotelku alebo zo stoličky urob zábranu

mogaa
25. apr 2019

@sissidi a ešte ju polož tak aby mala nožičky k priestoru (a k tým nožičkám prilož zábranu(stolička fotelka

29simona29
25. apr 2019

@sissidi my sme mali taký kos- postieľku na kolieskach, v tom spával cez den, prvý pol rok aj v noci, najviac využitá vec z celej výbavičky, prisunula som si ho hocikam cez den, takze som ho mala stále pri sebe, odporucam veľmi !!

simca06022011
25. apr 2019

No nenosila som si ju po byte ... V obývačke ohrádka bola tak že som z celého bytu doviedla do nej a využita bola dlho... V spálni hocikde. Na gauči som ju nemala. Hraciu deku a deku na zemi sme tiez využili. ale prvý polrok nie, väčšinou spala v postieľke, mala tam kľud.