Kedy treba fusak pre novorodenca?

viktorka93
13. okt 2021

Ahoj 🙂 este len cakam prve babo, ale rozmyslam nad tym, čo valstne potrebujem a zaujimalo by ma, že ked sa mi babo narodi na prelome februar/marec, ci myslite ze budem potrebovat aj fusak. Overal budem mat zdedeny. Bude takemu malemu babu v marci a aprili stacit napr overal (pod nim samozrejme nejake dupacky alebo nieco) a deka? alebo aj overal a v tom do fusaku? nie je to už moc? mam pocit, že sa potom uvari. Ale neviem to posudit, tak sa pytam vas, skusenych mamiciek 🙂 dakujem

eternity24
13. okt 2021

@viktorka93 Dobry vecer. Ja si myslim, ze fusak určite. Ak ste prvorodička uvidíte co za mini človiečika to z vás vyjde, novorodeniatka nemaju absolutne žiadnu termoregulaciu a su velmi krehké. Tiez neviem kde bývate. Ak okolie BA tam nebýva az taka zima, ale v okoli Tatier bývajú prave vo februari velke mrazy a aj apríl je tu chladný. Taky fusak predsa budete potrebovať aj potom od novembra, decembra az do toho apríla pre dieťatko zase. Takze ja radim fusak určite. Dnes sa dajú kupit predsa krásne fusaky aj z druhej ruky napr elodie, Cotton moose a ine značky, ktoré viete zase ďalej predať. Alebo imitácie z aliexpresu spomínaných značiek stoja polovicu. Nemusíte mat fusak za 200e

dzejsik
13. okt 2021

@viktorka93 ahoj, kupila by som isto, ved ho potom vyuzijes este v ten rok na dalsiu zimu (neboj rovnaky ako do sportovej casti, ti bude ok aj vo vanicke)

jaja066
13. okt 2021

@viktorka93 ahoj ,ja som mala bábo na konci februára a ono je to ťažko povedať. Mala som ho nachystaný,aj som ho zo začiatku používala, keďže také malinké bábo potrebuje byť naozaj v teple.. rozdiel je v Tom,že ako bude zrovna vtedy vonku. Či bude zima,alebo už jar. Ja byť tebou by som si ho nachystala,lebo nikdy nevieš plus na jeseň ho znova vyuzijes v športovej časti,keďže ti ešte bude len sedieť v kočíku. A aj do saniek v zime je súper fusak. Akurát že si kúp taký,aby nebol úplne malinký a využila ho aj potom, pretože ten môj bol maličký a kupovala som do športovej časti ďalší.

jjanulienka
13. okt 2021

Moja je marcová kupila som taký overal ktorý sa dá zapnúť aj ako Fusak, využila som ho asi dva krát lebo bolo už teplo potom 😬

jjanulienka
13. okt 2021

Niečo takéto...

barbie1981
13. okt 2021

Ahoj, určite si kúp taky, ktorý využiješ aj o rok v športovej časti a sankach, ja som mala napr. takýto https://www.emitex-shop.sk/fusaky-zimne/combi-o..., dá sa kúpiť za super cenu aj tu na MK

yoxinka
13. okt 2021

@viktorka93
Ja som mala pri detoch fusak Lodger bunker, on bol tensi a mal este zimnu vlozku. Jar jesen bez vlozky, zima s nou a uplne super. Je aj do vaničky aj do športiaka, aj pre malinké bábo aj pre väčšie. Kupovala som tu na koňovi v bazáre, ako nový za polovičnú cenu.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sono2
13. okt 2021

@viktorka93 jasné!
Treba si uvedomiť že dieťa leží. Nehýbe sa. A v marci vie byť ešte zima tak určite. Keď aj flísový, kľudne aj do vajíčka neskôr na jeseň do športiaka alebo ak budeš mať stále hlboký.
Jasné že. Keď tak budeš z dieťaťa dávať vrstvy dole ale fusak určite
Pozri napríklad môj.
Malá mala párkrát vo vajíčku, dá sa uzavrieť, neskôr predlžiť. Fusak využiješ. Moja bola december a mala kožušinový tento fakt len z pôrodnice a môžno dvakrát autom
Nikdy pratý, ako nový
Mám v bazáriku

ckatka
13. okt 2021

Podľa mňa nevyuzijes. Na jeseň si kúp podla toho aky budeš mať športiak. Ja som pri staršom nemala vôbec. Iba taký nánožník (origos z kočíka) a deku cez overal. Pri mladšom je k vaničke originál iný a k športiaku iný. A marec/apríl je už pohoda.

nevenka
13. okt 2021

@barbie1981 to je vyborna volba 👍

julia2018
13. okt 2021

Ja som fusak nikdynemala, ani pri jednom. Dcéra je júnová, syn novembrový a teraz čakám na prelome decembra a januára a vôbec neplánujem kupovať. Je to veľmi o životnom štýle, ale za mna je fusak uplna zbytočnosť.

zuzanka.zuzu
13. okt 2021

za mňa NIE... vieš prečo? lebo som bola šťastná jak blcha keď konečne zaspal a nechcela som ho vyťahovať z fusaka alebo robiť čokoľvek čo by ho zobudilo. takže mne sa osvedčila zavinovačka do kočíka 👍 možno to znie čudne ale malého som pripravila na spánok do pyžamka, dala do zavinovačky ako majú v pôrodniciach, takto do kočíka a išla von - my chodíme od narodenia doteraz von za každého počasia, úplne každého, aj pártýždňové v mrazoch o 3 ráno počas lockdownu 😎 malému sa lepšie spinkalo a mne to zachránilo zdravý rozum lebo inak by mi hrablo... a po návrate domov len vytiahla z kočíka a pokračoval v spánku. ale ja som investovala do ozaj drahej zavinovačky, funkčná termoregulačná little angel - ja som nemala žiadne "imidžové minky setíky" 😉 pri druhom urobím to isté, nič čačané ale reálne praktické

petsis
13. okt 2021

Môj malý sa narodil vo februári a fusak sme teda využili naplno aj v BA. Netrúfla by som si novorodenca dať do kočíka len s dekou. Je ale pravda, že tento február bol extra mrazivý 🙂

luciannka83
14. okt 2021

@zuzanka.zuzu tiez som tak chodila. Dieta do perinky a v kociku som este zakryla dekou.

enoula
14. okt 2021

Ano, ak kúpiš rastuci zimny (spodná cast je odzipsovatelna), tak vyuzijes aj o rok... A potom zase prechodny, oba sme mali emitex, vyuzite kazdu jesen, zimu, jar 2 roky

janka_266
14. okt 2021

@viktorka93 ja odporúčam zimnú zavinovacku, pod to môjmu stačilo len body, teplaky a čiapka a bolo mu aj tak teplo. A veľmi dobre sa s ním v nej manipulovalo. A nebolo ho treba vyberať z fusaku, ale rovno v celej zavinovacke sa dal vybrať z kočíka.

tosomja
14. okt 2021

Netreba. Pokiaľ bude v perinke. Tak stačí deka. Ale zase keď kúpiš taký rastúci, tam využiješ na rok. 🙂

misa11111
14. okt 2021

my sme z pod Tatier , takže áno fusak mám kúpený ☺️ termín sa blíži ☺️ včera sme mali 3 stupne v PP 🤨

riamia91
15. okt 2021

@zuzanka.zuzu áno, tie zavinovačky LittleAngel sú famózne, hádam najlepšia kúpa. Ja mám skusenosť používania v lete v najväčších horúčavách. Malá nechcela byť bez perinky v kočíku, vždy keď sme išli cez obrubník, hrbol sa trhala, plakala, nemohla spinkať. Tak musela byť v tej perinke a nemalá ani jednu potničku nikdy. Teraz sa mi má narodiť bábo na prelome marec/apríl a teda absolútne už nezvažujem fusák, ktorý síce mám po staršej, ale nebudem ho používať, skôr deku. A to bývame pod Belianskými Tatrami, čiže tu je to bŕŕŕ.

lydion20
16. okt 2021

@sono2 cena?

sono2
16. okt 2021

@lydion20 15euro