Koľko kusov látkových plienok potrebujem pre novorodenca?

diablica697
9. máj 2016

Maminky poraďte mi,

koľko ks látkových plienok mám kúpiť pre novorodenca, keďže chcem takéto plienočky používať už hneď od jeho narodenia?

Vopred Ďakujem za Vaše cenné rady! 😉 😉

nyusika
9. máj 2016

@poohie mne sa zda nefer neprecitat si pozorne, co @h2 napisala...ze pokial sa rozhodne pre latkove plienbky kvoli ekologii, asi nebude pouzivat ani susicku - v tom pripade jej to pride dost masochisticke.
nie, ze ta zena je masochistka a netreba to zase brat od slova do slova.

ja siom sa stretla s tym, ze moja znama pouzivala do latkovych plienok celulozove vlozky - tak to mi vysvetlite, naco je to dobre. ekologicke to rozhodne nie je

tobnuf
9. máj 2016

V 21. storoci latkove plienky? No to by som teda asi nedala... teraz periem non stop a nie pri latkovych plienkach 😂 treba si ulahcit zivot ked sa da 🙂

adsumus
9. máj 2016

@nyusika no napríklad ja som to stíhala v pohode, raz za dva dni vyvesila plienky, večer ked malé zaspávalo, do toho som jej hovorila rozprávky, na druhý den večer vyžehlila poskladala a povesila zas druhu sadu, maximálne pol hodka roboty a to som bola celkom sama na dieťa. urobila by som to presne rovnako aj pri druhom, za masochistku sa nepovažujem vobec kvoli tomu. 🙂

gaby21
9. máj 2016

@h2 Mna by ako velmi zaujímalo, že ako ty vieš čo všetko ju čaká a kolko plienok bude potrebovať, ked si nikdy látkovu plienku nepoužila. Okrem v uvodzovkách masochizmu, maju niektoré z nás aj velmi kladný vzťah k prírode, pretože tie užasné pampersky, budu v zemi hniť aj desiatok rokov, tebe je to možno jedno, ale nepr. mne nie, takisto možno nevieš, že niektoré bábatká sa cítia prijemnejšie v látkových plienkach, lebo tá pampersková umelina im jednoducho dráždi pokožku

majba
9. máj 2016

@0silvia0 uplne staci na 40 stupnov. ale niekedy ich periem aj na 60. a raz za cas aj na 90 ale to len vkladacky. vrchne nohavicky len na 40 stupnov.

tobnuf
9. máj 2016

@gaby21 booze to sa neda citat uz ved co utocis do nej .. ved nic zle nenapisala.. napisala skusenost svojej mamy.. najprv si precitaj prispevok .. ved hadam zijeme v demokracii a moze si vyjadrit svoj nazor. Ked chces pouzivaj si co chces .. nam to moze byt FUK.. masochizmus nie ne nijaka nadavka.. omg ...

poohie
9. máj 2016

@nyusika napisala, ze bud to bude robit kvoli ekologii, alebo je masochistka. mne by sa take oznacenie mojej osoby nepacilo, hlavne, ak som sa s nikym o nicom nehadala, len som si uplne normalne pytala radu - od tych, ktori by mi ju boli ochotni poskytnut. je mi jasne, ze ludia maju rozne nazory, ale ocakavala by som, ze "ti druhi" na to ani klikat nebudu.
@h2 verim ti, ze si to nemyslela zle, ale aj tak nerozumiem... nejdem sa hadat, ani ta nechcem z nicoho obvinovat, proste sa len mozno zamysli, ci by sa tebe pacilo, keby ta niekto tak volal.

poohie
9. máj 2016

@h2 ano, prepac, dala si jej aj radu. beriem spat, ze "namiesto toho je sfuknuta". malo tam byt "kvoli tomu, ze vobec sa pyta".

gaby21
9. máj 2016

@tobnuf Ved v pohode, ja len nechápem prečo reaguje na tému o ktorej nič nevie, musí predsa očakávať že bude mať aj kladné ohlasy. demokracia platí iba pre nu? či ako? ona može napísať posmešný komentár a ja nie? ked si s tvojim dovolení možem používať čo chcem, tak o čom toto celé je? či iba o tom že chceš DEMOKRATICKY vajadriť svoj názor?

h2
9. máj 2016

@gaby21 Ako som hneď vo svojom úvodnom príspevku uviedla, počet plienok mám od svojej mamy, ktorá mi v čase, keď som bola tehotná, veľmi ochotne dávala rady. Budeš sa diviť, ale aj ja mám kladný vzťah k prírode a nijako ma neteší, že som používala jednorazové plienky, ale ešte kladnejší vzťah mám sama k sebe a svojmu dieťaťu a jednoducho človek si musí stanoviť isté priority, niečo musí ustúpiť tomu, čo v tej chvíli považujem za dôležitejšie. Nikto, kto dnes žije v civilizovanej spoločnosti, nemôže s čistým svedomím povedať, že žije celkom ekologicky a v súlade s prírodou.

adsumus
9. máj 2016

@h2 ale látkovými plienkami môžeš prírodu celkom pekne odbremeniť a nie su žiadna drina ako si myslíš, su v pohode.

tobnuf
9. máj 2016

@gaby21 ja som nijaky posmesny komentar nevidela .. pobedala svoj nazor a ty si do nej zacala stekat.. normalne jej poradila .. to pri kazdej sprostosti sa tu musia zeny hadat? Ja nechapem .. povedz si svoj nazor ti nikto neberie len proste ma to uz nebavi citat kazda jedna diskusia a hadka pre nic za nic.. ci nuda doma?

h2
9. máj 2016

@poohie Ach jáj, tak teda ešte raz, aj s podrobným vysvetlením. Napísala som doslova: "...predpokladám, že pre látkové plienky si sa rozhodla z ekologických dôvodov, lebo okrem tohoto ma už iný, ako masochizmus, nenapadá." To znamená, že si myslím, že autorka chce používať látkové plienky z ekologických dôvodov. Takže ak ju za niečo považujem a nejako označujem (čo by som si nedovolila, lebo ju nepoznám, takže to len predpokladám na základe napísaného), tak za ekologicky zmýšľajúcu a uvedomelú obdivuhodnú ženu, ktorá na rozdiel odo mňa, uprednostní kladný vzťah k prírode pred svojim vlastným pohodlím a časom. Už neviem, ako lepšie by som to vysvetlila.

gaby21
9. máj 2016

@tobnuf žiadne hádky by tu nevznikali, keby proste sa ženy zaujímali o témy, ktoré vedia podložiť vlastnou skusenosťou, ked chcem dávať premudrelé rady a niečom čo som v živote osobne nezažila, tak áno potom to nazývam nudou, aj ty sa zrejme poriadne nudiš ked si sa rozhodla obhajovať neznáme dievčiny na koníku a ku látkovým plienkam nemáš absolutne čo povedať, práve kvoli takým unudeným ako si ty vznikaju v každej téme hádky

h2
9. máj 2016

@gaby21
@tobnuf
Dievčatá, prosím Vás pekne, je mi ľúto, keď vidím, čo som tu spôsobila, lebo sa hádate kvôli môjmu príspevku. Nemám vo zvyku prispievať do tém, kde nemám skúsenosť, ale náhodou som to tu prečítala a hneď prvá odpoveď, tá s uvedeným počtom plienok 7 ks na iné účely, ako na prebaľovanie, mi nedovolila nenapísať reálnu odpoveď, aby autorka bola trochu v obraze. Áno, nepoužívala som látkové plienky, ale moja mama mi mnohokrát rozprávala, aká je to s nimi otročina a ako sa narobila a že raz zaspala, kľačiac pri vani nad namočenými plienkami. Možno pre niekoho to nie je žiadny problém, ale ja som mala aj bez pláchania, prania, vešania, žehlenia a skladania plienok práce nad hlavu, takže napriek tomu, že nemám skúsenosť, dokážem posúdiť, že by to už bolo veľa. Jasné, keby som musela, zvládla by som to a určite by sme na to nezomreli, ale nemusela som, tak som to nerobila. Týmto definitívne končím svoje vyjadrenia v tejto téme a prajem Vám všetkým krásny deň, plný usmiatych tvárí vašich detičiek.

tobnuf
9. máj 2016

@gaby21 👎

alicka850
9. máj 2016

@tobnuf peries v rukach? Lebo mne perie pracka. Tiez nonstop,ale ja pri nej sedim a pijem kavu 😉

alicka850
9. máj 2016

@0silvia0 ja periem vsetko na 60 iba s Lovelou,zo zaciatku som davala Miofresh,ale pride mi to zbytocne. Doteraz ziaden problem.

zuzana_ci
9. máj 2016

@diablica697 Zdravim, mam prax z dvoch uz odplienkovanych drobcov, s pranim je to presne ako uz jedna uzivatelka pisala, ziadne vyvaranie stale, zo zaciatku parkrat moze byt 90, ale na pocikane uplne staci 40, prilezitostne 60, pokakane sa idealne riesia s pouzitim separacnych vloziek z lekarne. (Tie som pri druhom babatku uz ani neprala, ale pokakane po vysypani obsahu do wc hodila do kosa, pocikane separacne preplachnut s mydlom a vysusene pouzit znovu, to len kym stolica nebude tuhsia, to netrva dlho. Je to tak na jedno balenie separ. vloziek.) Ako dodatocnu dezinfekciu som davala ocot namiesto avivaze. Zehlila som len vkladacie vlozky prve tyzdne po narodeni.
K poctu plienok - urcite viac ako sa pise na blogoch a u predajcov plienok, ziadnych 20, ja som mala na jedno dieta asi 50 plus stvorce a vzdy to vychadzalo tak-tak. Za mna 40 plienok ako minimum. A pocitat s dennym pranim... Potom neskorsie, tak po pol roku, to moze klesnut na 4-5 plienok denne, ale zo zaciatku moze byt potreba aj 20-30 plienok denne. Vkladacie vlozky som tiez pouzivala len podla potreby, ci to babatko precikalo alebo nie. Dlho stacili len samotne plienky bez dodatocnych vloziek. Okrem toho odporucam DM nature (kompostovatelne), tie sa na m osvedcili pri cestovani a podobne, okrem ineho su tiez prijemne na kozu. S plienkami pri babatku som zacala vzdy az po tom ako vysla smolka (cca po prichode z porodnice), teda najprv po porode jednorazove a tieto az ked bola stolica zlta. Zo skusenosti - deti su s tymito plienkami spokojnejsie, je to aj prijemnejsie na kozu, aj neboli problemy so zapareninami.... a skoro sa mi hlasili na nocnik. Vsimla som si podrazdenie koze z jednorazovych cistiacich obruskov, radsej vodu a podla potreby kvalitne mydlo. Drzim palce a prajem krasne dni :D

poohie
9. máj 2016

@h2 ok, tak si ju oznacila za masochistku len nepriamo - v pripade, ze jej dovody su ine ako cisto ekologicke. neviem, ako si z uvodneho prispevku vycitala dovod, pre ktory chce mamicka pouzivat latkove plienky. plus si tym oznacila za masochistky vsetky ostatne matky, ktore pouzivaju latkove plienky pre svoje deti z inych ako ekologickych dovodov. proste nechapem tuto vyrypku a pisala som to len na zamyslenie. keby si sa ty pytala na nieco vo fore, myslim, ze by si nechcela dostat takuto odpoved, aj ked to nie je priamo "si masochistka". len o to mi islo, netreba na to odpisovat. ja uz koncim. prajem ti pekny den, a to uprimne 😉

zuzana_ci
9. máj 2016

@diablica697 Este doplnam - neosvedcili sa nam pratelne plienky so stay-dry vrstvou, dieta je zmatene, prestane hlasit potrebu, BKM potom tiez nefunguje, navrat do predchadzajuceho stavu trva dlho - vsetky take plienky som hned nahradila, osvedcili sa nam plienky s klasickym povrchom kde dieta vsetko citi, ale tym ze sa ihned ozve, tak v tom nesedi .. (a potom uz hlasi vopred... ) Napomaha to uvedomeniu si telesnych funkcii.

tobnuf
9. máj 2016

@alicka850 evidentne si nepochopila .. rada vysvetlim 😉 vies ani ta voda a elektrika.co pohana tu pracku nie je zadarmo.. ani pracie prostriedky adt.

mihula
9. máj 2016

@h2 prepac a ty mas aku rit?Predpokladam,ze si bola odchovana na latkovych plienkach a tvoja matka sa tiez uchylila k masochizmu?Nechapem,preco ju odhovaras od latkovych plienok.Ano lahsie,sikovnejsie ale ci aj zdravie asi tazko.Tolko pre tie dnesne deti chcete spravit dobra,az je to cele zle.Skus si nastudovat cim su napustene dnesne vlozky,tampony a plienky a potom hodime diskusiu

katrin21
9. máj 2016

ja mam asi 12-13 plienok + este take vzorovane, asi 5ks a vobec ich vsetky nevyuzije.. dieta mi velmi negrcka, takze stacia, vlastne tocim dookola asi 3 latkove na grckanie a nejake co davam na prebalovaci pult a podobne.. takze mozno 6ks realne, viac som este naraz neprala...
Ale keby mi dieta casto vracalo, spotrebovala by som viacej, to ale clovek zisti, az ked sa dieta narodi a lahko dokupi

ale ak chces latkovky pouzivat aj bezne na ritku, tak to som ja pri prvej dcere robila a mala som ich 40, lebo sa balilo po 2ks.... 20 sa pouzivalo a 20 vzdy pralo.. a ano, bola to otrocina.. lebo to sa muselo vzdy najprv zaprať a potom hodit do vedra s vodou a az potom ked sa nazbieralo viacej sa opralo, ale aby to nekvasilo , kazda sa musela zvlast preprat najprv v ruke.. od najvacej spiny, cikanice.... takze uz by som to teraz nerobila... stacilo raz...

katrin21
9. máj 2016

a to mi dcera vtedy nekakala do kazdej plienky, ako tato druha, ktora kakala do kazdej a stale este casto kaka a za den som niekedy spotrebovala aj 11 plienok... teraz uz sa to ustalilo na nejakych mozno 7-8 za den..

behulka
9. máj 2016

@diablica697 pre novorodeniatko Ti postačí 40 ks klasických plienok a troje vrchné nohavičky 🙂 Tie nohavičkové, čo si dala fotku sa pre novorodeniatko veľmi neoplatia. Sú síce "jednoveľkostné" no nedajú sa dobre zmenšiť.
Tento film je super na zorientovanie sa :

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4
monibalazova
13. okt 2016

@misel0806 ahoj prosim ta ako dlho si pouzivala latkove plienky koli nozickam?