Kupujete jednorazové plienky nebielené chlórom?

kaselka
27. júl 2011

Ahojte, nájde sa tu niekto, kto kupuje takéto plienky? Ak áno akú značku, kde a za koľko. Začala som sa o to trocha zaujímať po prečítaní knihy "Doba jedová" (véééľmi zaujímavá kniha o tom čo všetko nám škodí) no zatiaľ ma zaskočili ich ceny. Ide o to, že plienky (aj vložky, tampóny, hyg. obrúsky bielené chlórom...) v dôsledku bielenia uvoľňujú Dioxane, ktorý je okrem iného... 500 000 x vyšší karcinogén ako zakázané DDT!!! Dosť dobrý dôvod nájsť inú ako nebielenú alternatívu týchto výrobkov. Ale tie ich ceny 😝 Tak napr. v Nemecku pri jednej značke vychádza takáto plienka 0,27 € a u nás tá istá 1,80 € 😠 trocha vysoký rabat aj vzhľadom na náklady na prepravu - myslím si. Verím, že sa niekto ozve, resp. zapojí do diskusie.

kaja73
29. júl 2011

@kaselka Tak super 😉 My sme inak boli rok na latkovkach-mala som BUM GENIUS-max. spokojnost-prala som ra za dva dni v pračke,alebo len v ruke preplachla-on do plienok nekakal-to je nasa specialita-kakal do vecka-mal problemy so zacpou a takto sme to vyriešili 🙂 -kakanim v klbku do vecka.Mala som len 10 kusov plus nahradne vyplne,investicia cca 7 tisic- a aj ked si pridam naklady na elekrinu a prasok-to nie je o moc viac,lebo ob den som musela aj tak prat maleho veci-ogrckane,ciže navyse energia ani prasok moc nebol.A este som plienky aj predala-za tretinovu cenu-takže peniažky sa aj vratili. 😉 Potom v roku,vsak už zacal plienky casto precuravat,bol velky-mal už vtedy cez 12 kil a nechcela som kupovat iny druh,tak sme presli na ALANY,nastastie sa odplienkoval skoro v 16 a pol m,tak sme dlho neminali prachy a teraz ma plienku už len na noc, cez den ma niekedy 1 plienku na denny spanok aj tyžden-nepocika sa,ale este mu ju davam-obcas sa este nehoda stane.Ale v roku by som ja už do toho asi nesla,aj ked aj take poznam. Moj starši sa totiž skoro odplienkoval a tajne som dufala,že aj mladsi to zvladne skoro-tak som investovat dalsich par tisic narazovo už nechcela a dobre som spravila. 🙂

azarijka
29. júl 2011

@kaselka ja si musim najprv zriadit tu bonusovu knizku 😉

kaselka
autor
29. júl 2011

@azarijka to je rýchlovka. V predajni si vezmeš leták s provizórnou kartou a potom to môžeš urobiť aj doma cez net. Karta Ti príde poštou, medzi tým môžeš používať tú provizórnu a zbierať na ňu body. A určite sa oplatí 😉

azarijka
29. júl 2011

@kaselka no cez net som sa zaregistrovala a cakam na kartu, a som nevedela ze mozem aj tu provizornu pouzivat, akurat dnes mi ju Ela rozžula 😀

bubulka722
29. júl 2011

@kaselka Tiež mám prečítanú túto knihu a dala mi veľmi veľa. Plienky používam Baby-love z DM a kozmetiku len Weleda alebo Alverde. Celkovo sa snažím vyhýbať všetkému škodlivému a čítam na všetkom zloženie od kozmetky, hyg. potrieb až po potraviny. Žijeme v hroznej dobe a naozaj sa treba vyhnúť všetkému škodlivému ako sa len dá. Na tie plienky Alana sa pozriem. 😉

eridani
29. júl 2011

@kaselka Mas pravdu, zijeme v dobe ked je zivotne prostredie hodne znecistene. Preto sa treba snazit obmedzit skodliviny ako sa len da, pretoze mnohe veci neovplyvnime. Nesuhlasim vsak s tym, ze kazde taketo opatrenie je nutne drahe. Mnohe sice vyzaduje vyssiu prvotnu investiciu, ale casom sa to mnohonasobne vrati. To je pripad aj latkovych plienok, alebo hoci aj menstruacneho kalisku.

kaselka
autor
31. júl 2011

@eridani Každé určite nie a súhlasím s Tebou, že niektoré investície sa vrátia. Ale napr. kupovanie len Bio-potravín je podľa mňa veľmi drahá záležitosť, no to by som už odbočila od témy...

kaselka
autor
31. júl 2011

@azarijka A chutila 😀 😀 😀

kaselka
autor
31. júl 2011

Takže tie plienky Alana sú podľa mňa celkom fajn. Možno nedržia úplne tak super ako iné značky, ale zatiaľ nepretiekli a podstatné je hlavne to, že by mali byť zdravé 🙂 Ja teda len odporúčam.

azarijka
31. júl 2011

@kaselka nooo plienky Alana mam doma skusili sme prvu a hrooooooooooozne zapareny zadocek ma z nej ☹ ☹ ☹ ☹

raffaella
31. júl 2011

Ahojte, ja len tolko ku tomu, ze keby rodicia vedeli, ake neblahe nasledky maju jednorazovky, tak by urcite boli na latkovych plienkach. Ci uz je to vylucovanie karcinogenneho dioxinu, prehrievanie semennikov a pod. Robili sa nedavno studia porovnania plodnosti muzov zo zapadneho Nemecka, ktori boli uz odchovani na jednorazovkach a muzov z vychodneho Nemecka, ktori tak ako my za socializmu nosili len latkove plienky a vyslo, ze muzi z vych. Nemecka nemaju takmer ziadne problemy s plodnostou, kdezto u muzov co boli odchovani na jednorazovkach boli vyse 60% problemy s plodnostou. Malokto si uvedomuje, ze dieta je cca 2 roky nonstop zabalene v plienke, ktora vylucuje nielen dioxiny, ale taktiez je napustena chemikaliami, aby udrzala sucho.
My tiez latkujeme, napriek moju pociatocnemu velkemu nesuhlasu kvoli trochu casu navyse, ale nedam na to dopustit, pretoze radsej obetujem trosku casu a pohodlia, ale dieta mam zabelene v bio bavlnke (bambuse, bio frote, konope a pod.), nemame problemy s kozou a setrim aj planetu. A ked niekam ideme, riesim to Alanou.
@kaselka ani bio stravovanie nie je velmi draha zalezitost. V Rakusku stoja bio potraviny takmer tolko, ako u nas nebio, s vynimkou masa. Ale zase maso raz za tyzden pre dospeleho staci a dietatko nezje tolko masa.

azarijka
1. aug 2011

@raffaella no ved ja mam latkovky, len obcas potrebujem jednorazovky a tie Alana nas riadne zaparili ☹((

raffaella
1. aug 2011

@azarijka aj nas obcas zaparia, ja myslim ze to je tym, ze proste krpci su uz zvyknuti na komfort latkoviek a takto reaguju na chemiu v jednorazovkach. Neskusila si Bepanthen davat preventivne s Alanou? U nas to zabera ako prevencia na vyhadzanie sa z Alan. Este teraz mame taku akoby "kuru" s probiotikami BioGaia, davam jej ich 2x denne a to jej potom nevadia ani Alany. Moja uz aj vela chodi a vsimla som si, ze ked sa pokadi a ja si to ihned nevsimnem, tak jej koza zareaguje tak.

azarijka
1. aug 2011

@raffaella skusim jej davat indulonu preventivne, ta u nas vzdy zabrala 😉 a uz to ma pekne takze zajtra skusim opat dat jednu Alanu, dufam ze sa s jej zadockom uz skamarati 😀

modrofuzik11
2. aug 2011

ahojte dievcata, ked som zacala citat tuto temu, normalne som sa zhrozila! ze preboha cooo? chlor??? ako vsak tak rozmyslam, vyrobcovia predsa nemozu uviest na trh nieco, co je zdravie ohrozujuce. vsetky produkty musia splnat urcite normy, nie? toho chloru v plienkach nemoze byt tolko, ze by ohrozil zdravie babatka. ci? je pravda, ze kubko sa na zadocku sem tam vyhadze. je to vsak normalne, nie? pouzijem bepanthen a je zase pohodicka. neverim, ze tie plienky mozu byt az tak skodlive. to skor niekto dobre zarobi na predaji tak citatelsky atraktivnej knihy...

kaselka
autor
2. aug 2011

@modrofuzik11 ahoj, samozrejme, že výrobcovia normy určite majú. Podľa mňa však ide o to, že viacerým škodlivinám sme vystavení z dlhodobého hľadiska a je ich čím ďalej tým viac. Na veľa z nich sú rôzne teórie, niektoré Ťa ide presviedčať, že je to OK, iné zasa o opaku. Pravda môže byť aj niekde uprostred... Pre mňa = snažiť sa vyhnúť čo najväčšiemu počtu z nich. Z osobnej skúsenosti zastávam názor, že veľmi veľa robí strava a pohyb. Čo sa týka tej knihy určite ju nenapísali nezištne (to by asi neurobil nikto 😀 ), no ja som osobne rada, že som si vôbec také niečo mohla prečítať a získať tak na vec úplne iný názor. Jasné, že sa nedá žiť len v strachu čo sa stane keď zjem toto, keď sa natriem týmto a pod., lebo to už by nebol ani život.... Škodí napr. aj Glutaman doma ho nepoužívam, ale neprestanem preto občas chodiť do reštaurácie z dôvodu, že neviem čím tam ochucujú 😀

kaselka
autor
2. aug 2011

@raffaella ešte k tomu bio. Ak bývaš v BA, alebo okolí tak verím, že odskočiť do Rakúska pre Teba taký veľký problém byť nemusí. Ja by som musela však cestovať tam a späť cca 280 km a to už by sa mi teda dosť predražilo. Tak sa teš, že máš takú super polohu 😉 a to nemyslím vôbec ironicky.

raffaella
3. aug 2011

@kaselka ano, to mas pravdu, to je vyhoda 😉

labutka
3. aug 2011

@modrofuzik11 syn ma 2,5 roka, baleny vylucne do latkovych plienok , zaparenu alebo vyhadzanu ritku nepoznam. 😉

mimikas
8. jan 2013

Ahojte mate niekto skusenosti s plienkami Kikko Eco alebo Moltex?

ivanka.7
20. jan 2013

@mimikas Kikko Eco pouzivala @kkl82 v porodnici pre maleho a bola spokojna, doma ale podla planu presla na latkove plienky 🙂

infp
30. okt 2016

sice stara diskusia ale skusim, pouziva tu niektora plienky moltex? ci su kvalitne z hladiska obopnutia nozok, zalepenia...

pingoo
30. okt 2016

Ahoj infp, my používame už dlhšie a som s nimi úplne spokojná.

pingoo
30. okt 2016

@infp Keby si ešte mala otázky, pokojne sa pýtaj 🙂

infp
31. okt 2016

@pingoo dakujem, cize nie je problem s pretekanin al zeby nesedeli

pingoo
31. okt 2016

@infp s pretekaním absolútne nie, voľakedy je peluša taká napráskaná, že mu pomaly visí po kolená a mimo ani kvapka 😀 ale sú troška väčšie oproti klasickým plienkam..len aby si potom nebola prekvapená 😉

lenkasnehulienka
30. máj 2017

ja som malej kúpila prednedávnom Moltex plienky ktore su nebielene chlorom a malej zapareniny výrazne zmizli.

infp
30. máj 2017

Aj ja uz mam moltex a som spokojna. Striedam s latkovymi