Novorodenec a vankúš. Áno či nie?

tina1988
25. apr 2014

Ahojte. Som stratena a potrebujem poradit. Som mama len 2 tyzdne tak mam nedostatok informacii ...Citala som si tu kopec diskusii na tuto temu vo fore, ale niejako v tom stale nemam jasno. Mam 2 tyzdnove babo. V porodnici bolo od zaciatku ulozene na vankus a natocene na bok ( pre pripad ze by si grclo, co nase babo aj robi ). Pri odchode z nemocnice nam sestricka kazala doma ukladat tak isto ... A tak to doma aj tak mame. Ale vsade citam, ze novorodenec by nemal spat na vankusi, ze ma spat na rovnom ... tak poradte lebo ja uz neviem ako ho mam nechat spat ... na vanusi alebo bez neho ?? Ako spavali vase deticky ? Spavame v perinke. Dakujem za kazdu radu 🙂

mivalik
24. jún 2018

Ja som pouzivala vannkus klinovy,maly bol v zavinovacke a celym telickom bol na tom vankusi. Cize nie len hlavicku zalomenu. Mal problem s grckanim,preto som ho davala na klinovy vankus,inak by som nedavala, len aby bol naboku.

nela6
24. jún 2018

@tina1988 mne v nemocnici podlozili matrac tak aby bol vyvyseny, nedali malému vankúš... Bolo to akoby náhrada tej klinovej pomôcky, klasicky vankúš by som ja priamo pod dieta nedala

liv1
24. jún 2018

my sme pouzivali ten antirefluxny vankus a kedze nase deti nespali v perinke, pouzivali sme take molitanove "opierky" pre babatka aby sa samovolne nepretacali. Ked sme ich polohovali...

luta13
26. jún 2018

@mivalik presne som to robila rovnako, ako Ty...V zavinovacke dala celeho na klinovy vankus, cize telicko bolo cele v sikmej polohe, ale zaroven v rovine...Tym padom sa mu mliecko nevracalo do krku...Teraz ma maly uz 32,5 mesiaca a ak ma nahodou dakedy kasel, ci sopliky, davam tento klinovy vankus do postielky, inak spava bez vankusa, alebo na detskom minitenkom vankusiku, ktory bol v suprave s perinkou 😉