Plienky Alana z DM drogérie. Skúsili ste? Čo stoja?

ingra73
11. máj 2008

mamičky 🙂 , máte prosím Vás nejaké skúsenosti s plienkami Alana z DM drogérie? Ešte sme ich nemali, tak nech vieme či stoja za to kúpiť ich 😉

lu777
10. okt 2008

tak dneska jsem ty Alany koupila... meli jsme je na ven a zatim spokojenost, jsou velice mekke, dobre padnou, gumicky vypadaji dobre...
jinak ja teda mela Pampers (dostala jsem je dvakrat od kamaradek na vyzkouseni) a to byly nejhorsi plenky, vzdycky protekly a nebo se maly vyhazel (a to nikdy na nic takovou reakci nemel, nema zadnou citlivou kuzi nebo tak)... asi v tom budou pekne hruzy 😝

no ale dneska testujem ty Alany v noci, tak snad to zvladnou.... kdyztak pak pisnu...

jinak my predtim mivali na noc plenky Babysmile z drogerie Schlecker a fakt super, nikdy jsme nemeli problem... stoji 199 za asi 44 plenek (vel.3, myslim)

Tesco byly super, ale jen vel. 1 a 2, velikost 3 byla nocni mura, byly mnohem slabsi a vubec nejake divne...

bihan
10. okt 2008

Alany som vyskúšala a nemám výhrady - nepreteká, dobré sedí a nesmrdí toľko ako "obyčajné" jednorázovky.

lu777
14. okt 2008

tak po trech dnech a nocich hlasim, ze plenky jsou dobre... vydrzely i nocni naloz 😀

a fakt nesmrdi a jsou i hodne mekkoucke...

pikkumyy
18. nov 2008

me teda alany zklamaly na cely care - z peti pokusu je Simon 2x procural (nebyly preplneny, jen to nekudy proteklo) a jednou prokadil (tj. byl spinavej az na zadech a pritom to nebylo nijak zvlast tekuty...) 😠
vetsinou latkujeme, ale s moltexkama ani s pemprskama se nam takhle blbe nikdy nevedlo... a nemyslim, ze by na ne byl velkej - zkouseli jsme vel. 4-9 a Simon ma necelejch 8 kilo a je spis hubenej

krista
19. nov 2008

evikuu • 2d • Dnes v 09:43
Ahojky, dostal se nám do ruky slevový kupon na pleny ALANA z DM znáte někdo jaké jsou??Našla jsem si u nich na stránkách jaké maí váhové rozmezí ale kolik je třeba kusů v balíčku to už ne :(. Je jasné že budou dražší ale i tak mě to zajímá. Děkuju

andy80 • 2d • Dnes v 09:55
Ahoj, velikost 7-18kg, je jich tam 44 a stojí 269,-- Kč (občas 249,-- Kč) takže jedna plínka vyjde na 6,10 (resp. 5,60). Jinak ty plínky jsou super. Vzhledem k jejich ceně je kupuji jen občas, ale od nás odpad nezůstane, házíme plínky od kotle. Kupuji plínky v Tescu a ty vyjdou na 4,30 za kus, v akci 3,70 za kus. Takže rozdíl v ceně dost velký. Nevím, proč ty ekologické plínky nejsou levnější. Každá mamka by je ráda kupovala, kdyby byli stejně drahé jako obyč. plínky.

evikuu • 2d • Dnes v 10:04
Já mám právě možnost koupit je za 189kč mají vánoční adventní kalendář-dostala jsem dva a je tam tahle sleva ale nic o nich nepíšou /váhy/ tu co mě píšeš to je zrovna ta co nás zajímá.Dodělávám už 3_6kg jiných plen a spěchám máme pomalu 5kg 🙂 a mám asi ještě dva balíky!!!Bohužel u nás DM není tak nakupuje manža když je na cestách.Přivezl mě z DM ty jejich "obyč" a jsou fain.Děkuju 😅

evikuu • 2d • Dnes v 10:05
Jo a tesco plínky jsou moooc fain!!!

andy80 • 2d • Dnes v 10:13
Tý jo, tak to bych koupila za tu cenu. Ta cena je super. Tesco plíny jsou super, ale ty fialové, ty bílé nestojí za nic.

mysinka • 1d • Dnes v 10:55
Kuk sem 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

evikuu • 2d • Dnes ve 13:59
díky

majenka
19. nov 2008

Tak já na ně teda nedám dopustit. Přes den sice jen látkujeme, ale je to naše každonoční plenka. Malou v noci vůbec nepřebaluju (kvůli tomu nelátkuju) a plenka vydrží 12-13 hodin bez problémů. Také se mi stalo, že protekla, ale to jsem ji asi špatně zapnula-nakřivo...A to malá čůrá v noci fakt hodně, protože hodně často pije...Takže je určitě doporučuji! 😉

evikuu
19. nov 2008

Děkuju za rady, navnadily jste mě takže jdu do nich, budu hlásit 🙂 kuponek platí od 1.12 a jsou tam se slevou za 189kč-maslím/manžel má kuponek u sebe/

majenka
19. nov 2008

Evikuu: také už mám nachystané kuponky 🙂

apel
20. nov 2008

ahoj já mám taky alany vyzkoušený a taky jsem spokojená přes den látkujeme a na noc je dávám a v poho,pampers o těch ani nemluvím měli jsme je občas ze začátku a často byl malej promočenej a opruzenej

aniska
31. dec 2008

zeny, kde sa da zohnat ten kupon, ak vobec?

ilci
1. jan 2009

anisko, bylo to v adventním kalendáři, co dávali v DM a platilo to do 31.12. 😉
taky jsme nakoupili a spokojenost

llucinka
1. jan 2009

Také jsme je vyzkoušeli díky kuponku a jsou opravdu super! 😉 Nikde nám neprotekly, nic. Až zase bude nějaká akce nebo budu mít 25% slevu, jdu do nich 😉

dididi30
1. jan 2009

ked som bola na sk, tak som ich vyskusala, boli super, uz len take budem pouzivat na sk 😉

evinka7
11. feb 2009

Predám 1balenie-chýba len 1kus, neviem však už, aká je cena v dm, ale určite predám lacnejšie. 😉

jannicka
11. feb 2009

my pouzivame alany na doma, na von a na noc babylove alebo huggies alebo tak, lebo sa bojim ze ju precura, predsa len je papierova viac ci menej. ale som spokojna, velmi dobre sa "obsluhuju", lahko sa rozkladaju a hoci nemaju gumku maly sa mi do nich lepsie bali ako do huggies s gumkou. su fajn 🙂

dahlia23
11. feb 2009

ja som a plienkami alana tiež spokojná. používame ich asi rok. látkujeme, ale na cestovanie a na noc sú super. Nikdy sa nám nestalo nič z vyššie spomenutých negatívnych skúseností. takže ja odporúčam a lenkin zadok, zdá sa, tiež 😀

lentilka11
17. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

nsoci
20. apr 2009

Alany su fantasticke... vyskusali sme pampersky, tesco, huggiesky... ale tieto su naj. A ze su ekologicke je len plus navyse.

lu777
11. feb 2010

ahoj holky

prosím vás, ráda bych jela na eko jednorázovkách.... Alany mám na noc na staršího syna, ale nejmenší velikost je od 4-9 kg 😒
Matýsek měl 3 kg rovná (a to byl přenošený) a teď to taky vypadá na naprosto stejnou váhu, takže počítám, že tak 6-8 týdnů nám zase bude trvat dostat se na 4 kg... takže ty Alany by asi byly velký 😠

pak už mě napadají jen Moltexky, ale ty jsou šííííleně drahý 😝 ještě s tím, že malý mimi kaká a čurá hodně, takže těch plenek padne víc...

neporadíte někdo?? jsou ty Alany tak velký?? nebo nedají se moltexky sehnat levněji? minule jsem měla 2. a 3. jakost, ale ta se prý už do ČR vůbec nedováží 😒
pak už jsem našla jen plenky Wiona a ty jsou ještě dražší než moltexky....

nanika
11. feb 2010

Lu, ano, su len tieto troje, aj ja som po nich patrala :( Bohuzial, to neosidis, pretekali by ti, dost uz o tom, ze su absolutne nepruzne, ani chrbat, ani boky. Takze bud kupit tie drahsie a potom prejst na Alany, alebo kupovat neekologicke a potom prejst na Alany... Okrem toho, tie mensie by mali troska inak sat, kvoli smolke a riedkej prazenicke, na to tie Alany tiez bohuzial nie su :(

berus222
11. feb 2010

nas sa z tychto plienok strasne vyhadzal. a to sme pouzili 2.

izabelkak
11. feb 2010

ale nová verzia má pružné tie lepičky, no prosto rovnako ako pampers... a myslím že a tým trochu zmenšili, každopádne v páse sú dosť priestranné na malého mimiska, mne osobne sa inak pozdávala lepšie tá staršia verzia.... ale niektoré kočky látkarky písali že ich používali v porodnici a v pohode, tak neviem naša malá bola kratučká tak si to neviem velmi predstaviť, na druhej strane napr. pre nedonosedné deti tiež nie sú špeci plienky pokial viem a dostávajú vačšie.... treba asi jedine oskúšať ....

mneme
11. feb 2010

lu, teraz ked maju alany pruzne gumicky, osobne by som si trufla aj novoska do nich zabalit - pevnejsie zatiahnes a tym sa ti zmensi aj otvor okolo noziciek

iz, pre nedonosene deticky vyraba speci plienky tusim prave moltex 😉

lu777
12. feb 2010

hm, tak v ekomaminkách mi holky taky napsaly že by to prubly... takže asi koupím ty Alany plus jedno balení obyč jednorázovek... v porodce to prubnu a když to bude opakovaně protejkat, tak holt budeme muset být na těch obyčkách... jsem hledala na netu jak pako, ale i ta nejnižší cena za moltexky je tak 8.70 za kus... a pak jsem obvolávala několik krámů a jedna prodavačka se ještě divila, že jim nejdou prodat... já teda asi vím, kde je zádrhel 😀

díky holky!

salomuska
14. feb 2010

ahojte, aj u nas su alany najoblubenejsie plienky - v podstate odkedy sme ich pred nieco vyse rokom prvy krat vyskusali, ine sme uz nekupovali. ani raz ich dcerka neprecikala (v noci neprebalujem odkedy sa nepokakava) a ani sa v nich nezaparila. naozaj vrele odporucam.

tynushqa
14. feb 2010

My pouzivame Alany na cesty a pod. inak latkujeme a su super, nestalo by sa ze by sme sa precikali a aj nam pekne sedia 😉

peach
10. máj 2010

Chcela som sa spytat, ze ked pouzivate tie napr. Alany - bio plienky, tak kam sa potom maju hadzat, do normalneho kosa ako regularne jednorazove plienky? Takze ich aj tak vsetky nakoniec spalia? Alebo do papiera?

nanika
11. máj 2010

Peach, ano, komunalny odpad, nemozes ich ani recyklovat, ani kompostovat. Vyhoda je len v rozlozitelnosti na skladkach a setrnosti k detskej pokozke...

zabka4
24. dec 2010

Baby mame problem, mojej malinkej sa osipala susurka, pouzivame pampersky a striedame ich s latkovkami. doteraz to nemala. moze to byt pamperskami? zda sa mi ze vonaju, ze by to robilo to zlozenie?doteraz sme pouzivali huggies. a nic take nemala. ako sa toho zbavim? ked jej davam latkovku tak jej davam aj separacky jendorazove a niekedy flisovane. diky za rady. 🙂

martaniana
1. apr 2011

Kúpili sme prvý krát Alany plienky z DM, doteraz sme používali len Pampersky. Veľmi sa nám osvedčili...som moc spokojná, malý ich nepreciká ani neprekaká..a ešte keď sú úplne ekologické..