Správny výber veľkosti čižiem

luci550
4. dec 2020

Ahojte, aku velkost ciziem by ste zvolili pre dieta, ktore ma cca 15cm nohu. 25 co je 16,6 cm alebo 26 co je 17,3 cm. Aku rezervu nechate pre nozku?

jankaf630
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buubuu
4. dec 2020

25, nadmerok max do 1cm, potom by sa mohlo dieťa zakopavat, ako mi bolo povedané

simonkaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilkavan
4. dec 2020

podla mna by mu stačilo aj 24. Vy si tiež kupujete o 2 cm väčšie topánky? Veď by sa mu v tom strašne zle chodilo

anjelicek26
4. dec 2020

Ved si zrataj, kolko je este zima - december, januar, februar, max. prvy tyzden v marci... tolko tie cizmy bude nosit...to fakt myslis, ze mu narastie noha o 2,3cm?? Aj tych 16,6cm (25ky) budu este riadne velke, ale tak zalezi od znacky.

luci550
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
4. dec 2020

Ked mas dobre teple cizmy, tak tam predsa nebudes pchat pancuchu a aj ponozku cez to, ved to je pre dieta nepohodlnne a navyse fakt velmi siroke, to aku znacku topanok ides kupit, aby potom netlacilo po stranach? Lebo tam nejde len o dlzku chodidla.

luci550
autor
4. dec 2020

@anjelicek26 a taka dlzka je ok ci volite detom vacsie medzery?

buubuu
4. dec 2020

@luci550 určite nie pančuchy aj ponožky, za prvé ide o šírku a za druhé znižuje to hybnost nohy a nozka sa tak nezahreje ani v tej najteplejsej topanke. Byt vami vyberiem sa do predajne výhradne s detskou obuvou kde je široký vyber a predavačky vedia poradiť a vyskúšať čo sadne najlepšie.

luci550
autor
4. dec 2020

Tu zeny premudreto riesi svoje....iba sa pytam o kolko cm kupujete vacsie topanky...napr tak ako je na fotke alebo vacsia rezerva...to ci mamky daju na svoje deti ponozku a pancuchu je ich rozhodnutie ...to aku znacku zvolia je ich vec...asi sa odhlasim z modreho konika lebo niektore premudrete zeny tu riesia veci na ktore sa ani mamicky nepytaju ako som si uz vsimla

tehulka2011
4. dec 2020

@luci550 ahoj, radia ti tu dobre, kup 25, dietatu sa bude chodit lepsie ako v 26. Dufam, ze nechces 26 lebo dufas, ze ju dieta obuje aj o rok 🙂

nela6
4. dec 2020

@luci550 taky obrovsky nadmerok sa odporuca iba pre barefoot... pri obycajnych by som na zimu viac ako 1cm nebrala, bude ti padat ked sa rozbehne, hned zakopne...

zuzanaete
4. dec 2020

Obidva nadmerky su velke. Tak cca 1cm je ok. Odporucam zamerat sa aj na sirku topanok. Tieto su uzke. Dieta moze mat aj 10 ponoziek a bude mu zima, lebo noha bude stlacena.

qetka
4. dec 2020

@luci550 na znacku sa ocividne pytala preto, lebo ti chcela poradit kvoli sirke. Aby neboli prilis uzke a netlacili, Tak sa hned nedurdi.

luci550
autor
5. dec 2020

@qetka nedudrem..nato som sa nepytala...treba citat s porozumenim

luci550
autor
5. dec 2020

@zuzanaete mne len nejde do hlavy, ze ked polozim priblizne zmerat nozku na 16,6 vlozku, tak mi pride maly nadmerok ..ved to o mesiac jej budu male ..preto sa pytam ci kupuju mamicky len tak alebo s vacsim nadmerkom

dominka63
5. dec 2020

@luci550 sk chcete 25co je dosť nadmerok kúpte jednu vložku ešte do topánky nám tak v ECCO poradili keď podrastie noha vyberiete jednu

lila1988
5. dec 2020

@luci550 ja dávam nadmerok 1 cm, to ako by si sebe kupila o 2cm väčšiu topánku, tiež by si v tom nevedela chodit. Ale podľa fotky má dieťatko širokú nohu, ja som mala širokú nohu a keďže mi rodičia dávali evidentne úzke topánky, tam mám Krivý palec a aj malicek😕zvaz inu obuv.

zuzanaete
5. dec 2020

@luci550 Starsiemu synovi som bezne do urciteho veku kupovala v polovici zimy vacsie topanky.

biela_sova
5. dec 2020

@luci550 Ahoj, dovolim sa pasovat sa na odbornicku na topabky pre deticky so sirokou nozkou aku ma Tvoja dcerka. 🙂 Mame takeho synceka.
Ak chces davat pancusku a na to ponozku, zvolila by som to vacsie cislo.
Ale ak Ti mozem porafit z vlastnej skusenosti (maly chodi rok a vyskusali sme 30 parov roznych topanok), nie je dolezita len dlzka nozky ale aj sirka. Ak je nozicka uvaznena v uzkej topanke (na fotke je jej topanocka podla vlozky uzsia tak o 2-3mm oproti tomu, aka by mala byt, nozicka sa nehybe a dietatku je zima na nozicky. Takisto v nich chodi nepohodlne.. ako zena v uzkych malych lodickach...to pozna kazda z nas :D ak sa daju topanocky este vratit, pozri typ pre siroku nozku s vyssim nartom.
Nadmerok by som Ti odporucila minimalne 1cm do buducna, 5 mm je priestor na rozplacnutie nozicky, ked dostupi poriadne na nu a 5 mm rezerva, ked za zimne obdobie dorastie.
Ja napr. Davam len pancusku, aby nozicka mala priestor sa volne hybat v topanocke a vzdy ma nozky aj po 3 hod ture prijemne teple. Snad som Ti oorafila. Nas nevhodna uzka obuv dohnala az na fyzioterapiu :/ <3

biela_sova
5. dec 2020

@luci550 a este cisto k Tvojej otazke, tych 16,6 cm vnut dlzky je ok.... 15 cm ma ked stoji na nozke pevne, skus jej este nozku pritlacit na zem, aby sa rozcapila co najviac, to este prida 2-3 mm, ze bude mat tych 15,3 cm (to je dlzka nozky pod zatazou, ked realne chodi a to ej ten moment, ked prenasa nahu z nozky na nozku, vtedy je noha najdlhsia a najsirsia...mne sa normalne sirka nohy meni vtedy o 8 mm). Tak teda ak by si nasla iny sirsi typ topanocky s vnutornou dlzkou 16,3 -16,6 cm, vyhrala si 🙂 My sme presli kvoli tomu na barefoot a jej alternativu. Zatial som iba tam nasla vhodne siroke topanocky na nasu nozicku.