Absolvent si nevie nájsť dobre platenú prácu

24. okt 2023

Som absolvent sš s odborom a nikde si neviem najst dobre platenu pracu. Všade ponukaju minimum, 700-800 v hrubom. Mam kamarata čo ma vš je absolvent a taktiež si nevie najst v odbore pracu kde by mu ponukli viac ako 900 hrubom. Poznam viac ludi - absolventov ktorym ponukaju male peniaze lebo nemaju prax alebo si vobec nevedia najst to miesto v odbore a tak pracuju uplne inde(Myslite si ze je to zle, alebo teda je tu niekto kto nieco vystudoval na vs a potom v tom nerobil? Nebolo mu to luto? ) . Samozrejme že nemože hned niekto po absolvovani zarabat 2000, no mne pride 700-800 moc malo aj ked to je absolvent. Znalosti nejake ma aj ked bohuzial skolstvo je nastavene skor na teoriu ako na prax…Nemoze byt kazdy manažer v BA s nastupnym platom 1500. No pride mi nefer kolko vš vzdelanych ludi nakoniec robi prace ktore by bez tych 5rokov skoly mohli robit aj so sš. Je ta vysoka dolezita? Je lepsie ju mat? Uplatni sa skor clovek? Dava vobec istotu lepsieho platu? Ked sa clovek nevie presadit a prisposobit moze mat aj 3 vysoke, a skonci aj tak za pokladnou, mam pravdu?

bessie12
24. okt 2023

@kvetinka75 tak fnukanie mu ide 😂 ale niekde zacat musi. Zaciatky nikdy nie su lahke, ale po case je to uz lepsie. Uz som to niekde pisala, ale napr. ja som zacinala ako pomocna sila v kuchyni az som nakoniec skoncila za hranicami. Pretoze ucty platit treba a tak isto musime aj nieco jest ci lieky zaplatit. Nikto nic za neho neurobi a ani mu nenajde pracu. To musi len on sam. Rad dostal viac nez dost. Teraz je rad na nom. Nariekanie ci fnukanie na vsetko a vsetkych na okolo este nikomu nepomohlo.

domi235
24. okt 2023

@jj298 prvy krat o tom pocujem ze su firmy ktore maju priplatky za vysku.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vulka
24. okt 2023

Je október. Maturita bola v máji. Čo si doteraz robil? Už si mohol mať 4 mesiace praxe za sebou. A Ty fňukáš na mamičkovskom fóre.

domi235
24. okt 2023

@jj298 mam vysku, technickeho smeru a nemala som nc pridane ze mam VS

taminka1986
24. okt 2023

Tak niekde hlavne zacni aby ti zacala ta prax plynut. 900e so SS je fajn bez praxe,co by si chcel😏

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liv1
24. okt 2023

@domi235 aj v statnej sprave mas priplatky podla toho aku skolu si skoncila. Neviem kde vsade ano kde nie. Su na to tabulky. Tusim aj ucitelia tak maju

kissinka111
24. okt 2023

To ano, ale predpokladam, ze ked nemas zatial pracu tak nemas ani hypoteku ktora hodne ,,zerie,, z penazi. Takze pokial byvas zatial u rodicov tak ten plat 800eur je pre teba luxus. Neverim, ze za mesiac prejes 800eur ci?