Ako je to s preplácaním dovolenky po MD a RD?

barca25
9. apr 2011

ahojte holky..chcela by som sa spytat ci niektora nevie ako je to s preplacanim dovolenky po MD a RD...akurat som sa docitala ze mozem ju vycerpat ale preplatit len po rozviazani PP...je to pravda? akrozviazem prac.pomer so zamest.tak mi musi vsetku dovolenku preplatit?mam trvaly a opat nastupujem na MD a to mi bezi rodic.s prvym babom🙂..a vypoved mi mozu dat pocas MD? lebo sa mi vyhrazaju ze ma vyhodia i ked mam trvaly...odstupne mi nedaju a ze tak ci tak ma vyhodia:///

sisaha
9. apr 2011

@barca25 vypoved ti pocas MD ani RD dat nemozu. Vyhrazat sa mozu kolko chcu. A odstupne ti tym padom ani davat nemozu, lebo predpokladam, ze plynulo prechadzat z jednej MD na druhu.. Dovolenka ktora ti ostala sa tak bude prenasat az na koniec dalsej materskej. Potom ti ju bud preplatia, alebo si ju vycerpas..A ak by ta chceli po ukonceni druhej RD vyhodit, tak ti prinalezi odstupne..

barca25
autor
10. apr 2011

@sisaha dakujem🙂....a dovolenka sa rata len pocas MD alebo aj RD ci ako?🙂) no vraveli ze mi daju inu pracu,umyvat kliniku :D lenze pokial v zmluve mam strihanie psov asibez mojho suhlasu mi nemozu davat inu pracu ze?

sisaha
11. apr 2011

@barca25 na dovolenku mas narok iba pocas casu co si pracovala plus materska k tomu. potom uz nie. No zaradit na uplne inu pracu ako si mala v prac. zmluve ta bez tvojho suhlasu preradit nemozu. Jedine s tvojim suhlasom a kedze sa asi nedohodnete, kedze ty to zrejme robit nechces, tak by ti mali ponuknut odstupne..

barca25
autor
11. apr 2011

@sisaha a nemozu si vymyslet dovod aby ma vyhodili..bo su vazne zakerni 😒 ..myslim vyhodit ked opat nastupim do prace...len aby mi nemohli dat odstupne

sisaha
11. apr 2011

@barca25 tak ako ked mam byt uprimna, tak ak sa rozhodnu nedat ti odstupne, tak to mozu urobit vselijakymi sposobmi, aj ked o ich moralnom zaklade sa mozme iba bavit tu.. Ale v skutocnosti mas potom moznost si to s nimi vybavit sudnou cestou, ak by nepostupovali v medziach zakona. ak su takí ako hovorís, je lepsie, aby si sa poradila potom priamo s nejakym pravnikom o dalsom postupe. Ale zasada cislo jedna je... NIKDY nepodpisuj nic pod natlakom. vzdy si vezmi ten papier co ti davaju hned na podpis s tym, ze si ho prejdes s pravnikom a potom sa im vyjadris..