Čo je dobrý plat?

9. feb 2024

Caute. Co je podla vas v dnesnej dobe dobry plat? Mne pred dvomi rokmi ponukli 1500 v cistom vratane prispevku na stravu a pride mi to zalostne malo vzhladom na dnesnu inflaciu a naklady na zivot a sef o zvyseni platu nechce ani pocut. Rada si precitam vase nazory. Zijem a pracujem v Bratislave.

buberova
9. feb 2024

Dobrý plat je taký, ktorý ti pokryje tvoje nároky a náklady na život, niečo z neho odložíš, niečo investuješ a niečo si užiješ podľa svojho uváženia..

Pre niekoho je 1500 v čistom úplne perfektný plat, možno dvojnásobný ako má teraz.. pre iného je to podpriemer..

Ak si prišla iba provokovať, tak.... Ehm

pribinak
9. feb 2024

A čo robíš? To je dosť dôležitá info …

autor
9. feb 2024

@pribinak v korporate

dzulli1980
9. feb 2024

Pred 2 rokmi Ti ponúkli plat 1500 v čistom a odmietla si? ... fíha ... niekde z takých peňazí žije mesiac 4-členná rodina ... len tak zo zvedavosti, koľko by si chcela zarábať? ... a aké máš vzdelanie, prax atď.

taga
9. feb 2024

V korporatoch je asi standard kazdorocne zvysovanie min o inflaciu... ale zas v cistom 1500? Cize uz pred 2 rokmi si mala nastupny cez 2000 v hrubom?

ropucha6
9. feb 2024

@taga nie je to teda vsade standard, my sme dost velky korporat a zvysovania nie su umerne inflacii.
Autorka a pred dvoma rokmi si bola newcomer? Ci mas nejaku inu prax?

momoftwo35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zobaka
9. feb 2024

1500 e by som brala, ideal na tuto dobu by bol 2000 - 2500 e

autor
9. feb 2024

@ropucha6 mala som 2 roky prax v inom korporate. Pointa je to ze odkedy som tu mi nezvysili nic a pri dnesnych cenach najmou atd mi to pride malo.

vanilkovazmrzka
9. feb 2024

Je to priemerny plat a pre mnoho ludi bezny standard.

ajusa12
9. feb 2024

@dzulli1980 a žiješ v Bratislave? Lebo pokiaľ áno, gratulujem. Pokiaľ nie, neryp do autorky, z 1500 eur v Bratislave, 4clenna rodina nevyžije.

ajusa12
9. feb 2024

@dzulli1980 Len škôlka môjho brata vyšla na 400 eur,lebo do štátnej ti dieťa nevezmu, pokial nezijes v Blave trvaly pobyt, aspon 10 rokov. Dúfam ze som si to dobre zapamätala, ak nie, nech ma dievcata, ktoré tam žijú, opravia.

pietra
9. feb 2024

@ajusa12 dlzku TP nikto pri prihlasovani do skolky neskuma. Ale blbe je, ze ani ten TP ti nezaruci, ze sa ti dieta do skolky dostane.

Plat je vzdy uhol pohladu. Nepoznam cloveka, ktory by povedal, ze by neprijal plat vyssi. Mne by momentalne stacilo aj tych 1500 v cistom, ale verim, ze keby som ich mala, tak by som po nejakom case chcela zas viac. Zijem v BA, robim v skolstve a prave kvoli platu casto uvazujem nad tym, ze zo skolstva odidem, aj ked tu pracu milujem. Takze mne sa tych 1500 zda celkom fajn 😀

kikushaa
9. feb 2024

@ajusa12 to s tymi desiatimi rokmi je blud (alebo nejaka urban legend medzi cp) staci prehlasit trvaly pobyt a mas take iste vyhody ako rodeny bratislavcan

viera27
9. feb 2024

Nechapem ten casovy ppsun v prispevku. To akoze nastupila si pred 2r a doteraz ti plat nezdvihli? Ak ano,tak to je zle. Nesustredila by som sa na sumu,ale na to,co to vypoveda. Bud o tvojich vysledkoch,alebo o tvojom sefovi. Aspon bonusy mas nejake?

madeline1
9. feb 2024

Podla toho aku pracu vykonavas, v akom obore.

erikavesela
9. feb 2024

@kikushaa nie vzdy staci prehlasit tp...v petrzalke, v niektorych skolkach/skolach pozaduju vlastnictvo nehnutelnosti...problemom totiz je, ze mnohe deti tam chodia do skolky/skoly, lebo tam maju tp a nebyvaju tam, byvaju v okoli ba...a potom da deti, kt.naozaj na tych uliciach byvaju nemaju miesto

pietra
9. feb 2024

@erikavesela nemozu pozadovat vlastnictvo nehnutelnosti, mozu pozadovat len doklad o trvalom pobyte.

autor
9. feb 2024

@viera27 spatnu vazbu mam dobru aj KPI je nadpriemerne takze myslim si ze chyba v mojom vykone nebude… a bonusy sice na papieri mame ale realita bola taka ze na Vianoce nedalo nic lebo zla doba… a v lete dali 150€ v hrubom ako bonus… z rovnakoi vyhovorkou ze mozne byt radi ze vobec nejake bonusy su

kikushaa
9. feb 2024

@erikavesela pochybujem ze niekto z dlhej chvile lustruje v skolach a skolkach kataster. Logicky ak niekto ma tp, vacsinou ti nehnutelnost aj vlastni. Stale nie je trend a vola pisat tp ludom v prenajme.

asocial
9. feb 2024

Mýlite sa. V Ba satelitoch sa pozerá dokonca aj na dĺžku TP aj pri MŠ a ZŠ. Máš malú prax a pred 2 rokmi sa ti málilo. 🙂. Ja to poviem takto:D. Ja robím v školstve, tabuľkový plat a teda😂 radšej tu pre vás smiešnu sumu nenapíšem. Život nie je len o peniazoch. Ja napríklad moju súčasnú prácu zbožňujem a opustila som kvôli nej podstatne lepšie platenu prácu, kde som.bola dlho.

K autorke, peniaze sú to pekne, ale dôležité je aj, aby tá práca napĺňala.

nika11103
9. feb 2024

@kikushaa urban legenda medzi cp , made my night ! 🤣🤣🤣🤣

missviolet
9. feb 2024

tak ten tvoj plat mam po 6r v korporatoch na TL pozicii. ako agent som mala 950€ v cistom....

siska53
9. feb 2024

Za mna mat 1500 v cistom by bolo fajn..

erikavesela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikavesela
9. feb 2024

@kikushaa naozaj si myslis, ze niekto nema co robit? Ze preto to robia?...

erikavesela
9. feb 2024

@kikushaa preco by malo byt logicke vlastnenie nehnutelnosti, kde mas tp?...ja som tiez so synom mala tp u kamosky.. a logicky som ju nevlastnila...a vies preco?...aby mi ho vzali do skoly...presne v tom case sa pisalo o tych skolach/skolkach v petrzalke...nastastie do tej skoly nie je pretlak deti...
Zial, v ba ti uz pomaly vola nedania tp najomnikovi nepomoze...aj moji najomnici maju tp v mojom byte, lebo inak by nezaparkovali...

erikavesela
9. feb 2024

@pietra btw, pri skolkach nemozes vyzadovat tp, napriek tomu sa to deje
Pri skolach ano, lebo skomy su spadove...napriek tomu v niektorych castiach petrzalky sa to deje (boli toho adi pred 2 rokmi plne noviny, dokonca s vysvetlenim riaditeljy, preco sa to deje), presne ako nemozes mat 2 kategorie skolneho, ci poplatku za skd, napriek tomu je to praxou...

taga
10. feb 2024

Ja si myslim, ze pokial si pred 2 rokmi mala nastupny plat cez 2000, len s 2rocnymi predchadzajucimi skusenostami, tak si mala kralovsky nastupny plat.. mozno prave preto ti ho ani nechcu velmi dvihat, skor dorovnavaju ostatnych v time, ktori su este hlboko pod tebou..
Ved si otvor profesiu a pozri si aktualnu ponuku... henkel, swiss re... s 2 rocnymi skusenostami tak 1400-1600 v hrubom.. pokial si mala cez 2, mas bud vybornu specializaciu, alebo neviem kde pracujes

saxana000
10. feb 2024

Pre mna je dobry palt aj 800e na 6h uvazok od 8 do 14 bez vikendov v praci do ktorej sa tesim a s kolegami co su mi ako rodina.mohol by byt plat aj 2000.ak by mi.malo.rano.skrucat creva a isla by som tam.s nechutou nedokazala.by som tam.robit.. zarobit by si mala.tolko.aby si si.mohla zabezpecit vsetko to co.potrebujes a ak ti ostane este aj na to co chces..lebo to uz je v dnesnej dobe nadpriemer.a.ide.o bohateho cloveka.ak zarobis viac ako su naklady na zivot..ide len o to kolko toho navyse chces a kolko penazi navyse na to potrebujes.