Čo si obliecť na pohovor?

michaela567y
23. aug 2022

Ahojte, nie je to rodinná slávnosť ale zajtra ma caka pohovor a premyslam čo obliecť. Mám take cierne rifľove kratasy, k tomu som si chcela dat čierno-zlate tričko a na vrch predĺžené sako. Keďže ma byt 29stupnov .. alebo radšej šaty?

evita11223
23. aug 2022

radsej by som povedala, ze tieto saty, paci sa mi to ovela viacej ako tie kratasy so sakom, tomu nejako neviem prist na chut, aj ked vidim, ze teraz to velmi vela zien nosi

michaela567y
autor
23. aug 2022

@evita11223 tieto kvetinkové čo mam na sebe ?

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkatroj
23. aug 2022

ja som tiez Java programator, akurat som bola v pozicii, kde som robila aj pohovory.
Vo vacsine IT firiem nebudu riesit oblecenie, kym nie je nejakym sposobom extremne.
Spinave, derave, prilis vyzyvave (kratke sukne, hlboke vystrihy, priesvitne materialy) su nevhodne. Isla by som cestou "smart casual dress code". Tie saty na obrazku vyzeraju fajn (ci uz s opaskom alebo bez), vystrih sa tazko odhaduje z tohto uhla, ale posobi OK. 🙂
Ako... pohovorujuci chalani sa radi pozru podla mna aj na minisuknu a nic z vymenovaneho im nebude vadit. Skor je to o tom, aku message chces vyslat buducim kolegom... 🙂

evita11223
23. aug 2022

@michaela567y hej hej, mne sa paci 🙂

michaela567y
autor
23. aug 2022

@lenkatroj chcem aby ma brali vazne a nie len ako mladú babu ku ktorej si mozu dovoľovať .. aby ma rešpektovali pretože bývam vzdy vsade najmladsia

babovka2321
23. aug 2022

@michaela567y respekt si vybudujes skor svojou pracou, ako oblecenim 🙂

viestta
23. aug 2022

Na programátorsku poziciu naozaj radšej rifle a kockovanu košeľu ako to co si dala. Jedno aj druhé vyzerá tak, že chceš očariť vzhľadom a nie vedomostami

lenkatroj
23. aug 2022

@michaela567y
dovolovat si budu tolko, kolko ich nechas a to sa (ako pri kazdom inom vztahu) utrasie az casom. Ci uz budes najmladsia alebo nie 🙂 Po nastupe treba makat a na nic sa nehrat, co sa osobnych zalezitosti tyka.
Na pohovor by som isla ja osobne oblecena pohodlne a slusne. Nech sa mozem sustredit na otazky a nie na tesne gate ci prepotene pazuchy; zaroven aby moj vyzor nepritahoval viac pozornosti ako moje vedomosti a to, aka som ako clovek. Tie kvietkove saty su pekne 🙂
Drzim prsty na pohovore. Byt zenou v IT je podla mna super!

tyrkysova_kobyla
23. aug 2022

@michaela567y pracujem v IT sfere, uprimne, na tieto pohovory sa netreba bat, ze je clovek nevhodne obleceny, pretoze tu uz videli vsetko 😀 takze ani rifle a tricko nie je preslap 🙂

joesvk
23. aug 2022

Tie kvetinové by podľa mňa mohli byť, ale neriešila by som až tak či opasok,v pohode s aj bez... No keď sa dá, trochu by som zmenšila výstrih. Do mesta je to v pohode výstrih, ale keď budeš niečo vypisovať alebo nad počítačom zohnutá, tak sa ešte zvýrazní.

michaela567y
autor
23. aug 2022

@joesvk dám si pod to asi ešte takú “lambadu” čo zakryje vystrih

cubo2
23. aug 2022

Ja budem uprimny, ak si to na fotke naozaj ty, tak pri tych satach s hlbokym vystrihom by som mal dost problem sustredit sa iba na programovanie.. ak chces, aby ta brali vazne, daj si radsej rifle a koselu. Uz som robil zopar pohovorov na Java developera, ale je fakt, ze to boli chalani a bolo mi uplne jedno, co mali oblecene, boli to bezne veci. Pytal som sa ich hlavne na skusenosti s technologiami, s ktorymi pracujeme.

joesvk
23. aug 2022

@michaela567y Jasné. Hlavne nech sa cítiš pohodlne, budeš potom mať lepšie vyžarovanie. A bude horúco, tak podľa mňa v pohode tie šaty. Ani prípadné mapy od potu nebude v nich vidno.

lasona
23. aug 2022

Šaty robia človeka a prvý dojem je prvý dojem. Ja aj keby som išla na upratovačku tak si dám slušnú sukňu a blúzku, žiadne výstrihy, volila by som farby tlmené, tmavá modrá alebo svetlá modrá, jemný make up a hlavne si niečo naštudovať o ich firme. Keď som videla u nás ako chodili na pohovor🤦🤦katastrofa....proste ak chcem tú prácu dostať, tak urobím všetko preto aby dobre bolo....ale to som ja

hefo
23. aug 2022

Ak to v tej Jave naozaj vieš a nie sa len tváriš, tak si vezmi rozgajdané tepláky a vyblednuté metalové tričko, to je k danej pozícii adekvátny odev!

To si samozrejme (ale len trochu) robím srandu. Reálne by som ti ako chlap odporučil jednofarebné šaty bez výstrihu a s dĺžkou jemne nad kolená alebo dlhšie.

michaela567y
autor
23. aug 2022

@cubo2 napisala som ti 😊

queen_mary
23. aug 2022

@ms_green ona ide ale do banky. Presne mi napadlo ze it firma v klude jeansy a kosela, ale banka..

tyrkysova_kobyla
23. aug 2022

@queen_mary napisala, ze nejde do banky

marca12
23. aug 2022

@michaela567y ja by som volila ten prvy outfit

maminkadeticiek
23. aug 2022

Nemozem uverit ze niekto pri zmysloch by si dal na seba nieco take ako tie kratasy a sako na obrazkuna pohovor 😳😳😳🤦‍♀️

kejtka87
23. aug 2022

@terezka1947 a ako sa ma žena obliecť na pohovor na upratovacku v MŠ 🙂pýtam sa seriózne,totiž je možné že budem pozvaná.

terezka1947
23. aug 2022

@kejtka87 nemyslela som to zle,len som použila príklad.
Normálne letné šaty,či nohavice a tričko bez speci nápisov,či bluzu.
Myslím,že každá žena má vkus a mieru a určite sa vie primerane obliecť aj na pohovor.
Držím palce,aby Vám práca vyšla.

terezka1947
23. aug 2022

@michaela567y tie šaty sú perfektné. Trošku výstrih zries,predsa pohovor a držím palce,nech to výjde.

sszuzu8
23. aug 2022

Podľa mňa čierne nohavice lodičky a nejaká blúzka nepokazíš nič.. Ale toto mi príde nevhodné aj tie šaty aj tie prve kratasy

taga
24. aug 2022

Takto,podla mna, ak si v jave dobra, tak je fuk, v com prides... ak nie si dobra, tak je taktiez uplne fuk v com prides, oblecenie ti k praci nepomoze...

Ale oblecenim vysielas nejaky signal o sebe ako cloveku, takze zariad sa tak, aby si zanechala taky dojem, s akym budes spokojna..

No, daj este nejaku tretiu verziu outfitu, myslim, ze do tretice by to mohlo byt ono..

mtnns
24. aug 2022

@michaela567y žartuje však? Kratasy a predĺžené sako 🙈

valeria_h
24. aug 2022

@athom 😂😂😂

basska_b
24. aug 2022

Fu, v banke je prisnejsi dress code. Mne toto tiez pride ako vtip... tie foto

tyrkysova_kobyla
24. aug 2022

@basska_b ide do banky programovat, pracovala som aj na takejto pozicii a tam sme dress code nemali ziadny, bolo im jedno, ako programatori vyzeraju