Čo všetko ste zažili na pohovoroch?

zuzanka.zuzu
25. nov 2015

Aký druh testov alebo s čím všetkým ste sa stretli? Ja napríklad kartičky s rukami a posledná kartička je prázdna, nakresliť listnatý strom, písanie diktátu (áno, nežartujem)... A čo vy?

deltaa
25. nov 2015

@zuzanka.zuzu to znie ako keby si bola napohovore u kuzelnika 😉
ja som sa stretla iba s blbymi a nevhodnymi otazkami maximalne intimnymi az na to odkilaapochadza moj partner a kde robi a aku ma pracovnu dobu ...
este v jednej nejakej sprostredkovatelskej spolocnosti v Martine pri SAD zastavke Jesenskeho kde som dostala nejaky test na 3 listoch papiera nieco na sposob IQ testu a za pol hodiny iba si vybrali jedneho z piatich a ostani sli domov 😨 absolutne ziadnu spatnu vazbu ze ci sme vyhoveli alebo o co tam slo ani neviem ci vobec aj hladali na skutocnu poziciu ci si iba vykonali svoju pracu za ktoru beru plat a hotovo ... sprosta doba je teraz

mamka_danka
25. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

@zuzanka.zuzu tak to su fakt paradne absurdne testy

ckatka
25. nov 2015

@zuzanka.zuzu na pohovoroch do prace?

ten test s rukami sme mali na psycho posudku kvoli zbrojaku, aj IQ a trvalo to asi 3 hodiny...

V praci - test z matematiky a informatiky. Na financnu poziciu sa tam objavila dokonca slovna uloha s dvoma vlakmi - ktore vychadzaju zo stanice A a B a kedy a kde sa stretnu.... 🙂

karollka21
25. nov 2015

@zuzanka.zuzu ja sa tomu diktatu popravde necudujem. Niekedy zasnem, co dokazu ludia vyprodukovat. Netvrdim, ze je smerodajne, ci spravne napises diktat, ale niekedy ma facinuje, ako pisu kolegovia, alebo tu na MK ci kdekolvek na nete...sem tam hroza na hroze. A ak ma niekto pisomnym prejavom reprezentovat spolocnost, tak diktat moze odhalit, ci dana osoba nenarobi paseku. Mne by neprekazal popravde (i ked trosku zarazena by som asi bola 🙂 ).

ovaaa
25. nov 2015

Ja zbožňujem otázky typu: kde sa vidíte o 10rokov? Hmm ťažko povedať, keď neviem čo bude o hodinu., ale osobne na pôrodnom stole.....Samozrejme táto odpoveď dotyčnú nenapĺňala. Jednalo sa o riadiacu pozíciu, kde dotyčná by bola mojou šéfkou.....takže po dlhom tlačení na pílu som jej s kľudom odpovedala na vašom mieste 🙂 .

anny1984
25. nov 2015

to s tým stromom mi pripomenulo pohovor na finančného poradcu, to som odmietla 🙂

libka1
25. nov 2015

Ked som koncila vysku tak niekolko kolove vyberove konanie na poziciu trainee. Tam zhruba 7 testov - matematicky, z anglictiny, logicky, IQ, atd. Na ich vyhodnotenie sa cakalo niekolko tyzdnov. Nakoniec som sa v poslednom kole od Marketingoveho riaditela dozvedela, ze v podstate na tu poziciu ani nechcu zenu lebo je pre nich neperspektivna 😂 Skoda ze to nevedeli uz v prvom kole. Ale dostala som za tych niekolko stratenych hodin pekne tricko 😉

ovaaa
25. nov 2015

@libka1 to by bola diskriminácia....

libka1
25. nov 2015

@ovaaa no a? V pohode sa ma spytal ze kedy si planujem zalozit rodinu. Personalistka mu povedala ze to sa nesmie pytat. A on jej na to s kludom anglicana: "Ked som sa uz spytal, tak nech odpovie."

natuska87
25. nov 2015

@anny1984 Strom som kreslila aj ja, potom test z PC gramotnosti...A mnozstvo stupidnych otazok, aby vraj zistili, ci som ta "prava"...Ak uvedies plat 400 e, podcenujes sa...Ak das vyssi, precenujes sa...Proti diktatu tiez nemam vyhrady, pokial mi ho nedavala starostka obce, ktora zadala inzerat s troma gra.hrubkami!

senka111
25. nov 2015

Ja som v ramci pohovoru prešla otazkami.Či beriem antikoncepciu, ak nie kedy budem mať druhé dieťa, kolko budem mať dovolenky pocas roka,kto bude s dieťatom ked ochorie 🙄 .To bolo na pozíciu zdravotná sestra v sukromnej gynekol.amb.A Aký plat samozrejme ked som povedal že 500e v čistom,tak mi povedali dovidenia.Matka s dcerou.A som rada že tam nepracujem.

natuska87
25. nov 2015

@ovaaa Smutne je, ze od akejkolvek diskriminacie uz upustili...Vety v inzeratoch..." praca v mladom, dynamickom kolektive", ma privadza do bezseba! Naroky take, ze clovek ma pocit, ze kandiduje do parlamentu...Keby sme boli narocni na politikov, ze?

libka1
25. nov 2015

Tak ja som koncila vysku v 2001, vtedy to s tou diskriminaciou az tak nehrotili. Ale aj teraz co chcu sa dozvedia a viem ako to chodi 😉 Obcas zvyknem byt pri pohovoroch a panenky sa mi pretacaju.

natuska87
25. nov 2015

@libka1 Ano, dozvedia...Ale iba vtedy, ak pohovor vedie skuseny a naozaj, personalista! Nie ktokolvek, kto si trufne, alebo ma momentalne "volno"...Niekedy ti "personalisti" pôsobia naozaj tupo a neprofesionalne...

zuzanka.zuzu
autor
25. nov 2015

@deltaa nene to neboli testy na pozíciu kúzelník 😀
@ckatka ano psychoposudok to bol, ale do ozbrojených zložiek, čiže to bola kombinácia všetkého - aj ten diktát, ktorému by som sa nečudovala napríklad na pohovoroch do úradov ale do ozbrojených zložiek? 😅
@natuska87 vidiš, na to som zabudla, aj PC gramotnosť - vytvárala som tabuľky v exceli a 10prstovou metódou písala hovorený text v angličtine z kazety 😀 potom rátali chyby.

a čo sa týka PSYCHOPOSUDKOV - na aké pozície ste ich zažili a čo všetko ste na teste robili?

janickacrazy
25. nov 2015

@zuzanka.zuzu Moja sestra zažila takýto pohovor: Zamestnávateľ: Ste vydatá? Ona : Áno. On: Tak dovidenia! Ona v šoku zízala na otvorené dvere, ktorými jej naznačil, že má odísť a z roboty nič nebude. To len na margo toho, že diskriminácia všeho druhu tu stále je.

zuzanka.zuzu
autor
25. nov 2015

@natuska87 a ako má pôsobiť personalista, aby nepôsobil neprofesionálne a "tupo"? ja som zatiaľ bola iba na takých, kde ma prijímali rovno majitelia/riaditelia, čiže neviem ako prebieha pohovor s niekým, kto v tej firme vlastne ani nerobí...

natuska87
25. nov 2015

Moja PC gramotnost mi nakoniec bola na dve veci...Psychotest detto...Na miesto sa dostala "pani", ktora uz pred pohovorom vsetkym uchadzacom davala ostentativne najavo, ze miesto je jej! O PC vedela iba to, ze su a Excel mozno spajala s nejakou modnou znackou...

natal
25. nov 2015

Najhlupejsiu otazku aku som kedy dostala na pohovore bola, ci viem robit kavu. Odpovedala som, ze nie 😀 Zacudovali sa a ja ze na blbu otazku blba odpoved. Celkovo to bol divny pohovor a zdvihla som sa a odisla prec. No a na inom pohovore sa ma riaditel spytal ci viem vobec zapnut pocitac. Odpovedala som mu ze si asi neprecital moj zivotopis, lebo ak by si ho precital tak mi takuto otazku nepolozi 😀 Jasne ze ma neprijali. A spominam si este na jeden pohovor kde som mala do viet doplnit chybajuce slova. Nedavalo to zmysel tak som povedala ze nerozumiem co odo mna chcu. A on ze zmyslom tej ulohy je, ci mam zmysel pre humor, ci zapadnem do kolektivu. A ja ze tak asi nemam zmysel pre humor. 😀 Tiez ma nezobrali.

natuska87
25. nov 2015

@zuzanka.zuzu Neviem, na co sa vlastne pytate???
To, ze je niekto majitel ,riaditel fi, nezarucuje, ze dokaze s ludmi komunikovat, nie?
Stretla som sa aj s vyraznymi osobnostami v ulohe personalistu...Nezovseobecnujem...

zuzanka.zuzu
autor
25. nov 2015

@natuska87 no lebo si spomínala, že personalisti niekedy pôsobia tupo a neprofesionálne, tak som chcela vedieť, že prečo na teba tak pôsobia? čo robia zle?

natuska87
25. nov 2015

@natal pesne tak, ako pisete! Drviva ludi veducich pohovor, si Vase CV vôbec neprecita...Mne sa stalo, ze som to kvazi personalistke vytkla! Pytala sa na samozrejmosti jasne z CV.Vrchol jej tuposti bol v otazke, ci mam moznost pracovat s meilom!!! pritom sme komunikovali zasadne cez mail...

hena6
25. nov 2015
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

kamoska bola na pohore do jednej firmy, tiez na vyssiu poziciu a prva otazka kompetentnych ze ci planuje mat v blizkej buducnosti dieta :D 🙂))

libka1
25. nov 2015

@natal teraz ako toto pises ma napadlo, ze najlepsi job co som kedy mala a zaroven aj sefa, tak som mu presne toto iste na pohovore povedala. ze si neprecital moj zivotopis inac by sa nepytal to co tam je 😀 a prijali ma. potom mi jeho sekretarka povedala ze prave kvoli velkej hube, ze tam taku potreboval 😀 😀 😀

natuska87
25. nov 2015

@zuzanka.zuzu ked pridem na pohovor v casovom predstihu /to sa patri, ze? /, nechaju ma cakat pol hodiny naviac...Ako pôsobi "personalista", ktory Vam povie: " Niekam si sadnite" ??? V jeden den "personalistovi" ziapalo pocas pohovoru radio na plne pecky! Tupy je aj ten, ktory si nenastuduje Vase CV! Napriklad... A vrchol bol, ked na jednom pohovore "personalista" bol ustrojeny, ako keby si odbehol prave z humna ...Staci?

dai
25. nov 2015

@zuzanka.zuzu tak ja dam z druhej strany - stretla som vela kandidatov ktori mali totalne mylnu predstavu sami o sebe , napriek nulovej praxi pytali plat v tisicoch eur, kandidatov ktori si mysleli ze zato ze vedia po anglicky sa im cely svet bude klanat, kandidatov totalne nepripravenych, ktori nic nevedeli o firme na ktorej poziciu sa hlasili ( o tom ze nic nevedeli o danej pozicii radsej pomlcim ), s kandidatmi s expertnymi excel knowledgmi ale ked som im dala skopirovat bunky a vyratat sumu tak boli strateni etc. etc. ...

natuska87
25. nov 2015

@dai Urcite...Ani na jednej strane to nie je dokonale...Ale ja som pisala o flagrantnych veciach, nie o odbornych...

zuzanka.zuzu
autor
25. nov 2015

@natuska87 no ak je personalista psychológ a povie "niekam si sadnite" môže sa pozerať, že kam si v prázdnej zasadačke zadneš (vrch stola, bližšie k oknu, bližšie ku dverám aťď.). ok rádio bolo neslušné.

ale čo sa týka toho meškania, nás na jednom pohovore všetkých uchádzačov usadili do zasadačky a (čo sme sa až neskôr dozvedeli) sedel tam s nami aj psychológ, ktorý vyrýval, že ako dlho meškajú, že sa sem ponáhlal a bohvie čo to bude za miesto, bohvie ako to bude platené atď. a pozoroval ako sa budeme správať pri hodinovom meškani a s cudzími ľuďmi...

ono to aj dosť závisí od pozície.

dai
25. nov 2015

@natuska87 urcite nie - vela zalezi od firmy... ist na pohovor ako tu niektori popisuju tak by som ponuku odmietla aj keby si ma vybrali - to ako sa k tebe tam spravaju totiz vela napoveda o fungovani firmy ako takej...

natuska87
25. nov 2015

@zuzanka.zuzu urcite, ja to chapem...Ibaze, ja som bola dohodnuta na konkretnu hodinu a v kancelarii majitela fi bol otrasny neporiadok a na stolickach navalene sanony...Tam asi tazko islo o " psychopostrehy"...A ja som tvor, ktory sa pre par minut naviac, nedostane do vyvrtky...Napadne mi, ze mozno isiel dotycny cikat, mozno sa oblial kavou, mozno ma surny telefonat...Ale patri sa ospravedlnit! Aj toto vypoveda o fi vela...