Dá sa vrátiť zo zamestnania na rodičovskú?

biancarv
9. sep 2013

Ahojte, maličký má 9 mesiacov, teraz od septembra som sa vrátila do roboty. Dali ma na iné oddelenie, kde sa mi vôbec nepáči 😒 tak som ich žiadala či by ma vedeli vrátiť na pôvodné oddelenie. Povedali , že tam miesto nemajú, že keď ma aj dajú tak len na polovičný úväzok, alebo môžem dať výpoveď. Teraz ľutujem, že som sa chcela vrátiť. Neexistuje také niečo, že by som požiadala opäť o rodičovskú dovolenku, nakoľko malý má len 9 mesiacov? Keď som sa ich na to pýtala, tak boli ku mne nepríjemní, že čo si o sebe myslím, že sa vrátim a potom chcem byť opäť doma. Som z toho nešťastná. ☹ Musela som sa vrátiť kvôli finančnej situácií, ale teraz to ľutujem, radšej budeme mať kľud a žiť z výplaty do výplaty. Poraďte mi prosím, aké sú moje možnosti. Ďakujem za každú radu....

mima4
10. sep 2013

@biancarv super, uzi si dovolenku 🙂 a hlavne rob to, po com tvoje srdiecko tuzi 🙂

alecka
10. sep 2013

@biancarv tak to je super sprava, mozes byt v klude 😉

zara13
10. sep 2013

@biancarv mozes sa vratit spat na rodicovsku, zakonnik prace to umoznuje, zamestnavatelovi to treba oznamit (idealne pisomne) mesiac vopred.
co sa tyka formulacie, urcite by som nepouzivala skoncenie pracovneho pomeru- to by si mohli inak vysvetlit, treba tam dat nieco ako navrat na rodicovsku dovolenku.

moj osobny nazor je ze na socialke a urade prace moc neporadia, casto krat maju sami riadny zmatok v zakonoch (sorry, ale to je moja skusenost).

zamestnavatel by sa nemal vyhrazat, ani nutit k skonceniu PP, kazdopadne ich viem trosku pochopit - z pohladu planovania zamestnancov, si im to totiz zrejme skomplikovala, ono to nie je zas taka sranda, ze dnes nastupim a o tyzden si to rozmyslim (chapte to tak ze zvelicujem). ak ma firma dobre fungovat, potrebuje vediet s kolkymi zamestnancami moze ratat a tak pod. tie ocr a pn by som riesila iba ak je to fakt na nevydrzanie, a ak uz urcite nebudes mat zaujem sa vratit.

neviem ako prebiehal navrat do prace, ci si si bola pozriet pracovisko kde si teraz, porozpravala sa s niekym z daneho oddelenia- lebo ono v principe to pomaha, pred rozhodnutim ci chcem ist spat a prijmem aj inu pracu ako som mala predtym. samozrejme inak to vyzera ked sa rozpravam, a inak ked asi uz realne pracujem, hm.....preco nemali pracu na tvojom povodnom oddeleni? ak by ta neboli zobrali spat, mala by si aspon narok na odstupne. ale to uz teraz nevyriesime.
a sanca na nejaku inu poziciu vo firme asi nie je, ze? zvazovala by som vsetky moznosti.
kazdopadne, na rodicovsku sa vratit mozes, dokonca teraz je to uvedene tak, ze mozes cerpat cele 3 roky, najneskor do 5 rokov veku dietata, cize si rodicovsku mozes rozlozit.

biancarv
autor
11. sep 2013

@zara13 ďakujem za odpoveď, ale ako som písala v mojom poslednom príspevku už sa to vyriešilo a dali ma naspäť na rodičovskú dovolenku 🙂

bublinaaa1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz