Dovolenka a materská. Na čo mám nárok?

stonozka
14. nov 2006

babulky, potrebujem poradiť: v januári nastupujem na materskú dovolenku, a môj zamestnávateľ mi tvrdí že od 2.1.2007 až do môjho nástupu na dovolenku nemám nárok na novú dovolenku, že mi nevznikne predpoklad na to že budem mať odorbených 60 dní, podľa §113 zákonika práce a iných zákonov je čas na materskej dovolenke/28 týždnov/ považaný za odrobený čas... Teraz však neviem kde je pravda a nakoľko som není právnik, hľadám niekoho kto má podobné skúsenosti, u nás na osobnom su z toh úplne mimo 😠
Ďakujem za pomoc, ak sa podobná téma niekde vyskytla, prosím o link...

bibzuska
24. mar 2015

prosim v ktorom zakone je ze je MD vykon prace???

pegy1987
15. apr 2015

ahojte prosim o radu 4.5 mam nastupit po rod.dovolenke do prace a ked som chcela vediet kolko mam narok na dovolenku lebo mi povedali ze nemam ziadnu.Nastupila som na matersku o 1 mesiac skor a vybrala dovolenku co mi zostalo ale podla mna by som mala mat este aj pocas materskej dovolenky nie?dakujem

makrelka123
26. nov 2015

ahojte zienky,potrebujem poradit ohladom md a dovolenky.Sefka ma zotrela tym ze som "specificky"pripad aj ked neviem co je na mojom pripade specificke....
od maja som bola pn koli rizikovke,z pn som bola vypisana hned na md...ked som sa chcela informovat ci mi dovolenku preplatia alebo presunu do dalsieho roka tak mi povedali,ze mi prepada....co je podla mna uplna blbost...zmluvu mam na dobu urcitu do konca maja 2016 ale materska mi vychadza az do juna...na konci PP by mi mali preplatit potom dovolenku aj za r.2016? a aj za rok2015 by som ju mala mat preplatenu,kedze uz mi aj tak zmluvu nepredlzia takze po md ju asi sotva mozem cerpat kedze uz nebudem zamestnancom...? trocha zlozito napisane ale hadam pochopite,dakujem za kazdu radu☺

elizita
22. jún 2017

Ahojte, mam trvaly pracovny pomer na neurcito. Cca 8.12.2014 som zostala PN do 7.1, 8.1 som brala Pcko a od 9.1.2015 do materskej som bola PN, na matersku som nastupila cca 15.3, potom klasika na rodicovsky. Vyplatne pasky sa mi kade tade tulali, nejako som ich zohnala, aj ked nie vsetky. Za rok 2014 mi zostalo 12 dni dovolenky, ktore mi v 2015 preplatili. Neziadala som, mam. Na paske som potom mala za rok 2015 riadnych 20dni, co mi dava logiku, kedze mi plynula za matersku. Zrazu 20 dni bolo fuc, z jednej pasky na druhu uz neboli. Ozvala som sa a ze nemam narok. TK zw ved to vyriesim ked mi skonci rodicovsky. Zrazu mi dnes prisli pasky na maj a april postou, s nulovou dovolenkou samozrejme. Dovtedy dala mzdova moje vyplatne pasky hocikomu a k mnohym som sa ani nedostala a zrazu mi poslala. Asi aby ma vytocila. A rada by som to riesila, poradite mi ako? Alebo naozaj nemam narok???