Drahý darček od šéfa k Vianociam.

21. dec 2019

Ahojte, v piatok sme mali posledny pracovny den, necakane som od nadriadeneho dostala pomerne drahy vianocny darcek (cca. 200 eur, originalny, neodmietnutelny). Ja jedina, potajomky mimo kolegov. Medzi nami je cisto profesionalny vztah, vykame si, deli nas generacia. Prekvapilo ma to, vyjachtala som dakujem a utekala domov :D mrzelo ma, ze ja som mu nic nedala. Ako by ste to riesili vy? Doniesli by ste mu nieco dodatocne? Alebo uz nic viac a nechat to tak? Nikdy doteraz sme si s kolegami nic nedavali (velkab firma, 500 zamestnancov). Dakujem

stanulienkat
21. dec 2019

Cudne....

77daniela77
21. dec 2019

Nedavala by som mu nic,ved ste sa na tom nedohodli.Mozno ti to dal za tvoju nadpracu s ktorou bol velmi spokojny......alebo nie?

kittykat22
21. dec 2019

neodmietnutelny dar? 🙂 Tak to ti asi daroval oblicku, pretoze si na dialyze. Pravda je, ze to nechces vratit 😅 Ked mu nieco donesies, nezostanes v dlhu - a on uz od teba nemoze ocakavat nic viac. A pokial si chces udrzat dobre vztahy, tak by som mu povedala, ze si to moc vazis, ale nemozes domov nosit tak drahe dary, pretoze by si mohla mat problemy s manzelom. Ze ti stoji cerit vody vztahu pred 200e 🙄

evkamotka
21. dec 2019

Uz si raz prijala, nechala by som to tak.

monvitka
21. dec 2019

No ide po tebe ako po udenom🙂) čo tu chceš iné počut??

janulka1802
21. dec 2019

Tiež si myslím že z jeho strany tam ide o nejaký záujem vzbudila si vo mne zvedavosť čo je ten darček?

traktor
21. dec 2019

..možno ani netreba za tým hľadať viac..kľudne môže byť s tebou spokojný..tak sa rozhodol ťa takto odmeniť..veď nepíšeš,že po tebe ide,či ti dáva návrhy..prečo za tým hľadať niečo viac..a kľudne mohol takto zavolať aj iných kolegov a tiež im dať takto finančnú odmenu.. každému zvlášť....ja by som mu kúpila nejakú lepšiu fľašu..a hotovo..vybavene

mogaa
21. dec 2019

@traktor a šéf bol tak spokojný že jej kúpil darček za svoje😉

benit
21. dec 2019

@kittykat22 preco by mala mat problemy s manzelom? Ja som tiez dostsla s kolegynkou pozornost k vianociam v praci od chlapa. Tiez to nemalo malu hodnotu. Muz to vobec neriesil nijak inak len ako spokojnost s mojou pracou. Preco by malo za tym byt nieco viac?

evitka83
21. dec 2019

Je to normal, tiez som tak dostavala od sefa hodnotne dary na vianoce. Mali sme cisto profesionaony vztah, skratka bol spoko s mojou pracou, robila som veci nad ramec svojich povinnosti. Ja som mu vzdy dala nieco symbolicke potom

lucinka1988
21. dec 2019

Môže to byt kľudne za to, že je s tvojou prácou spokojny, nevidím na tom nič zle.. Myslím, že keby po tebe išiel, asi by si si to všimla skôr. Pokial to nebol vyslovene šperk alebo erotické spodné prádlo 🙈, nemusíš za tým nič špeciálne hľadať len spokojnost s tvojou prácou

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
21. dec 2019

mala by som blbý pocit...

autor
21. dec 2019

Nepochopili sme sa. Nejde po mne, to je hlupost. Je tam vygravirovane moje meno, takze tazko by som odmietala. Naozaj mi nikdy nic nevhodne nepovedal, asi je to fakt za nadpracu. Ja len sa blbo citim a neviem, ci mu to mam opatovat a doniest darcek dodatocne. Manzel pochvalil, neziarli, nic. Ci je blbsie nechat to tak a nevracat sa k tomu, ci mu mam aj ja nieco doniest. Toto neviem a riesim 🙂

autor
21. dec 2019

Ale dakujem pekne za vsetky odpovede 🙂

h2
21. dec 2019

Netreba nič nosiť, darček si dostala od šéfa, čiže by som to považovala za nejakú formu koncoročnej odmeny. Ak by si mu po sviatkoch dodatočne niečo nosila, lebo on Tebe dal a Ty jemu nie, tak by Vás to akurát tak mohlo dostať do trápnej situácie. Darček si prijala, tak ja by som sa na Tvojom mieste k tomu už nevracala.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
21. dec 2019

Mozno dostali aj iný kolegovia- potajomky.

zuzubb007
21. dec 2019

Kúpil ti darček že je pravdepodobne spokojný s tvojou prácou, závisí ešte či robíš pre neho bližšie ako ostatných 500 zamestnancov napríklad asistentka, účtovníčka alebo si klasický radový zamestnanec tam by to boli už čudné, každopádne by som mu určite nič nekupovala k Vianociam, ja som tiež dostala darcek finančný a teda akoodmenu za odpracovanu a spokojnu prácu čo my bolo normálne povedane

lula313
21. dec 2019

Sestra dostala od šéfa briliantovy prsteň k Vianociam v hodnote 800eur(pozrela si cenu na nete). On bol o vyse 45 rokov starší, nikdy medzi nič nebolo, proste len mal kopec penazi, tak jej ho kupil(pre neho to možno bola omrvinka, ako keby jej kupil bonbonieru. Niečo mu kupila na revanš potom.

gabrielapatrik
21. dec 2019

@kittykat22 ale ona nespomenula, že nemôže nosiť domov taký dar.... Samozrejme ak niekomu kúpim dar, chcem aby si ho vzal... Výhovorky a vďaka a nie.... Zbytočne sa naťahovať.

gabrielapatrik
21. dec 2019

Keď Ti to daroval, bolo to pre Teba. Naťahovanie áno nie ďakujem je na nič. Ja by som teda kúpila nejaký kvalitný alkohol, alebo mlsotinu a dodatočne mu dala dar, s tým že sa chceš ešte raz pekne poďakovať za dar a nech prijme malú pozornosť.

autor
21. dec 2019

Nabrala som odvahu a napisala mu email, ze velmi pekne dakujem a ospravedlnujem sa za reakciu, nakolko to bolo pre mna necakane ale o to viac potesilo. Pripojila som prianie k Vianociam a uvidim. Snad nebudem za trapnu este viac. Viem urcite, ze nikto nic ine nedostal, nie je to majitel, kupoval z vlastnych penazi. Pracovne mu maximalne vychadzam v ustrety, takze to bude asi preto.

ivana11155
21. dec 2019

Nedávala by som mu nič, dar sa nedáva preto, ze človek čaká niečo späť.

bluka2
21. dec 2019

Nabuduce sa za nic mailom neospravedlnuj, podla mna. Neriesila by som to vobec, cas vsetko ukaze...

whatever1
21. dec 2019

Neries, ber to ako "odmenu" za tvoju pracu, nic viac, nic menej, spravaj sa k nemu tak ako doteraz..nekupuj mu nic, tym by si mu ukazala ze si mu zaviazana a nemas byt preco. V praci je velmi dolezite drzat si zdravy odstup od nadriadeneho, nenechaj to tymto darom pokazit. ..A co konkretne si dostala?

miadi
22. dec 2019

Dar si prijala podakovala a uz to nerieš tvar sa v praci rovnako ako pred tym. Nic mu nekupuj na oplatku ked si predtym nic neplanovala dat. Nerozmazavaj to dalej.

lintu
22. dec 2019

Trapnym moze zacat byt az to, ze to budes nadalej stale riesit. Niektori ludia nedavaju dary preto, aby sa im vracali v inej podobe. Chcu druheho proste len obdarovat. Lebo to tak citia....lebo si to ten obdarovany zasluzi.... lebo...
Aj tak nevies, kolko ho ten dar skutocne stal a kde k nemu prisiel. Gravirovanie mohol dat urobit az dodatocne :D

autor
22. dec 2019

Dakujem pekne za vratenie do reality, mate pravdu baby. Velmi milo odpisal, ze je rad, ze ma mohol prekvapit a potesit, nakolko si spomenul, ze som ten darcek pozerala na internete a chcel sa podakovat za cely uplynuly rok. Tym padom ppvazujem vec za vybavenu, nic kupovat na oplatku nebudem a ani riesit.

1sally12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz