Informácia zamestnávateľovi o tehotenstve

danielka1905
25. nov 2021

Ahojte mamičky . Prosím vás kedy ste dali v práci vedieť o tehotenstve ? Ja som 6+3 tt a mám za sebou prvé sono a papier kde to je potvrdené . A rozmýšľam či počkať na tehotenskú knižku alebo riešiť to týmto papierom , keďže nemám práve najľahšiu pracu čo sa týka záťaže ( dvíhanie ťažších krabíc , celé dni na nohách ) . Ďakujem za všetky rady 🙃

anjelicek26
25. nov 2021

@danielka1905 ak pracujes manualne - dvihas tazke veci, skus sa dohodnut s kolegom, co pracuje priamo s tebou, nech ti s tym par dni pomaha, ak sa neda, tak nadriadeny (ten najblizsi, nech to neroztrubuje, ale proste ta posunie inam, kde dvihat nebudes). Smer personalne, smer vsetci kolegovia, v siedmom tyzdni je skoro toto vsetkym povedat... ja som povedala dva dni dozadu mojmu sefovi, ze budem viac na prehliadky musiet (mam hematom), vzdy su to take blbe casy, ze chybam na dolezitych poradach, nevyzera to dobre) no kazdopadne - som v 10.tyzdni, knizku mam uz tyzden...na personalnom a zvysku kolegov to chcem povedat az po vianociach. Tie prve tyzdne su take citlive, je to vsetko alebo nic, je dobre si to nechat ako sladke tajomstvo. Ale chapem situacie, kde sa to neda.

kiki68
25. nov 2021

@danielka1905 zalezi co mas za pracu, ja som v skolke musela oznamit, nakolko som vlastne ostala chora a potom smer pohotovost a teda tam sa uz potvrdilo tehu a potom u gyn tiez . Cize vzhladom na Tu infekcnost som nesmela robit priamo v skupine s detmi. Tehu knizku som dostala v 12tt

danielka1905
autor
25. nov 2021

@anjelicek26 však presne preto to riešim . Určite nechcem aby to vedeli všetci . Len na druhej strane sa bojím kvôli bezpečnosti plodu .

anjelicek26
25. nov 2021

@danielka1905 ja by som na to sla takticky, zajdi za obvodnym, daj sa vypisat - chrbat, zavrate, nieco...lekar toto pochopi... aspon do toho 10.tt a potom normalne oznam tehotenstvo... prvorade je babatko...

pribinak
25. nov 2021

@danielka1905 veď odfotiť knizku a pošli na personálne a svojmu nadriadenému

titla
25. nov 2021

@danielka1905 Ja som to spravila tak, ze som sla za riaditelkou, tej som oficialne odovzdala oznamenie o tehotenstve a poprosila ju, aby si to nechala pre seba. Bola som v 7tt, lekar mi zakazal lietat a mala som naplanovanych niekolko sluzobnych ciest. Preto som to takto riesila.