Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je platná výpoveď počas rodičovskej aj bez podpisu?

pimpulienka
26. jan 2013

Napisana bola v maji 2012. Mne doručena nebola až teraz par dni dozadu. Čiže platna predsa nie je, ked na nej nie je moj podpis. Ćo dalej s nou ako postupovat, kde ist, čo vybavit? Zo S.P a Z.P. ma majitelka odhlasila už v maji..a dalej čo s odstupnym? Nebolo mi vyplatene

elise
26. jan 2013

počas rodičovskej ti môžu doručiť čokolvek ale výpoved ak nesuhlasiš s dohodou je neplatná a podaj podnet na sud (neplatia sa poplatky) odo dna doručenia je 2 mesačná doba na to aby si odpisala že na pracovnom pomere nadalej trváš. hlavke ked nezrušila tvoje miesto a nedala to odstupn podla noveho zákonika práce aj výpovedná doba + odstupne.

liz_lemon
26. jan 2013

na vypovedi nemusi byt tvoj podpis, je to jednostranny pravny ukon, ty musis len potvrdit jej prevzatie, a to aj tak, ze ju prevezmes na poste ako zasielku
to, kedy bola napisana, je jedno, lebo vypovedna doba zacina plynut az ked ju prevezmes, ak si ju prevzala tento mesiac, tak vypovedna doba zacne plynut az 01.02.2013
vypovedna doba trva min. 2 mesiace + mas narok na odstupne v zavislosti od toho, ako dlho trval PP
pocas plynutia vypovednej doby ti musi platit mzdu, ako keby si pracovala
aky je na tom dokumente §? ak ide o vypoved, musi tam byt § 63
nikam sa nemusis ist zahlasit, lebo si na RD, az po jej skonceni mozes ist na UP, alebo mozes RD ukoncit a poberat podporu, ak by bola vyssia ako RP

mipolka
26. jan 2013

Pocas rodicovskej dovolenky si v ochrannej dobe a zamestnavatel ti vypoved dat nemoze. Podaj podnet na inspektorat prace, ta vypoved je neplatna.

adka_8
26. jan 2013

vypoved Ti zamestnavatel pocas materskej dovolenky dat nemože-ochranna lehota a ked sa chces vratit pocas materskej,je aj povinny Ta vziat na to iste miesto,pocas rodicovskej uz Ti vypoved dat moze,ale len vtedy,ked mas na dobu urcitu.Ked mas na dobu neurcitu a by si chcela nastupit do prace pocas rodicovskej,moze ti povedat,ze pre Teba teraz nema miesto,alebo Ta preradi na inu poziciu,alebo prid,ked sa Ti skonci rodicovsky.(moj pripad)S vypovedou musis ty suhlasit,zalezi aj na tom ako sa dohodnete-inak pozor,ak je vypoved nejak platna, tym padom zamestnavatel prestava platit do zdravotnej poistovne za Teba-tak aby nahodou si neprisla po skonceni rodicovskej na to,ze si tolko a tolko dlzna zdravotnej poistovni-na to Ta nik neupozorni-svine jedne....

habibi78
26. jan 2013

s touto vypovedou si moze tvoj zamestnavatel vytriet r.t !!!!

evita68
26. jan 2013

adka 8 píšeš úplne blbosti, napríklad počas RD zamestnávateľ neplatí žiadne odvody, platí ich štát

pimpulienka, počas RD ti môže dať zamestnávateľ výpoved iba z dôvodu, ak sa zrušuje firma.. ak ti poslali v máji 2012 výpoved z tohto dôvodu poštou, a ty si ju neprebrala, bohužial, výpoved je platná
ak ti ju doručili až teraz a nešlo to napr. poštou v roku 2012, tak samozrejme je to neplatné

ak sa firma naozaj ruší a ty si teraz prevzala a datovala výpoved, tak ti začína plynúť výp. doba až od 1.2 2013

výpoved ty nepodpisuješ, iba jej prevzatie

zuzana909
26. jan 2013

@liz_lemon
výpovedná doba jej začne plynúť tak ako si napísala, ale keďže je na rodičovskej dovolenke, tak počas výpovednej doby nemusí pracovať a nemá nárok ani na náhradu mzdy, to mám na 100% potvrdené až 3 právnikmi takže v tomto s tebou nesúhlasím. samozrejme na vyplatenie odstupného má nárok.

nechápem prečo vždy založíš len otázku a nie diskusiu, lebo nevieme doplňujúce údaje aby sme vedeli poradiť.

@mipolka pri rušení firmy alebo prevádzky môže dostať výpoveď mamička aj na rodičovskej aj na materskej dovolenke, v tomto prípade zákaz výpovede neplatí.

dôležité je akým spôsobom si výpoveď prevzala už som sa to v predchádzajúcej otázke pýtala, ale ani tu si nenapísala ako si to presne prevzala, je to veľmi dôležité na ďalší postup z tvojej strany.

olifcek
26. jan 2013

@adka_8, @mipolka, @elise, @habibi78

suhlas s @evita68 a @zuzana909, je to tak... ak neverite, kuk §64 bod 3

Tu začni písať odpoveď...

Odošli