Kto my vypíše papier ze nemôžem robiť nočné?

misicka2805
16. júl 2018

Ahojte kto my vypíše papier keď som tehotná a nemôžem robiť nočné? Gynekológ alebo obvodná doktorka?

janulka2811
16. júl 2018

Gynekológ ti dá predsa potvrdenie,no ty si musíš priniesť papier z práce pre tehotne.

veronikastrickova
16. júl 2018

@janulka2811 aky papier z prace pre tehotne? Ked donesie potvrdenie od gynekologa ze je tehotna automaticky ju musi zamestnavatel preradit na ine smeny

fokuska
16. júl 2018

@misicka2805
@veronikastrickova

Tehotenstvo musi byt oznamene pisomne a treba mat o tom doklad.
Niektori zamestnavatelia maju svoje tlacivo, ktore vyplnit a ktore lekar priamo potvrdi, alebo sa k nemu prilozi potrvdenie od lekara.

Ak zamestnavatel nepreradi automaticky, tak si treba tiez pisomne poziadat o upravu pracovnych podmienok. Podmienkou je, ze tehotenstvo musi byt riadne pisomne oznamene.

meadow1
16. júl 2018

@veronikastrickova @misicka2805 tehotenstvo treba oznámiť písomne, stačí napísať krátky list, že na základe príslušného paragrafu zákonníka práce (pozriem ho a o chvíľu napíšem) oznamujes že si tehotná a týmto ziadas o preradenie iba na denné zmeny. Zamestnávateľ nie je povinný ťa automaticky preradiť z nočnej, iba ak o to tehotná požiada. Sám od seba si to ani nemôže dovoliť, bez tvojho súhlasu.

meadow1
16. júl 2018

Zákon 311/2001, paragraf 40 odsek 6.

veronikastrickova
16. júl 2018

@meadow1 ja som iba doniesla oznamenie o tehotenstve a bola som automaticky preradena, bol to 4+6tt, a robim vo velkej fabrike.

veronikastrickova
16. júl 2018

Potom som uz iba doniesla v 12tt, tehotensku knizku prefotenu, oznamenie k predpokladanom odchode na matersku a ziadost aby mi umoznili navstivit vsetky lekarske prehliadky.

meadow1
16. júl 2018

@veronikastrickova tehotné ženy môžu vykonávať aj prácu v noci ak im to vyhovuje. Zrejme ak by si s tým mala nejaký problém že prečo ťa preradili, že nechceš mať len denné, tak myslím že by ťa nemohli nútiť robiť iba denné, ak ti to lekár nezakáže.

veronikastrickova
16. júl 2018

@meadow1 my sme sa o tom rozpravali chodila som ranne a poobedne.

janulka2811
16. júl 2018

@veronikastrickova to áno,ale to je taký papier aspoň u nás vo firme potvrdenie o tehotenstve kde to vypíše gynekológ čo treba,zanesie sa do práce a vedúci sa musí starať a nájsť vhodnú prácu.

veronikastrickova
16. júl 2018

@janulka2811 prvykrat citam ze su aj tlaciva niekde

maruski99
16. júl 2018

gynekológ nech ti napíše papier a ten zanes potom do práce..zamestnávateľ to musí rešpektovať..

janulka2811
16. júl 2018

@veronikastrickova sú ja som tak mala uz druhýkrát 👍😊