Ako mám vypísať papiere ohľadom zrušenia zákazu priblíženia?

Zodpovedané
26. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Ako treba vypísať papiere ohľadom zrušenia zákazu priblíženia?

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vašej otázky nevyplýva, či ste osobou, ktorej bolo priblíženie zakázané alebo tou, ktorá zodpovedajúci návrh podala (a či sa vec dotýka maloletých detí).

Ak zrušenie navrhuje ten, kto o zákaz žiadal, stači jednoduchý súhrn relevantných skutočností.

Ak oň žiada osoba, ktorej bolo priblíženie zakázané, musí preukázať, že došlo k náprave/eliminácii rizík (napr. úspešná liečba alkoholizmu, absolvovanie psychoterapie zameranej na zníženie agresivity a pod).

Ak sa vec dotýka maloletých detí, treba všetky podstatné skutočnosti preukazovať vždy. V takomto prípade by mal súd vždy posúdiť, či bude zrušenie zákazu na prospech deťom, resp. či neohrozí ich záujmy.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk