Môže asistentka zastupovať učiteľa?

17. máj 2023

Ahojte žienky potrebujem sa vás niečo súrne opýtať možno stým máte skúsenosti otázka môže asistentka učiteľa zastupovať na hodine učitela keď je učiteľ napr u doktora ? Keď asistentka má len strednú školu . Ďakujem za odpoveď

akinom4
17. máj 2023

Nemala by, ale bežne sa to takto robí, keď nemajú koho dať do triedy

mikadooo
17. máj 2023

Predpokladám, že áno. Takisto vychovávatelia zastupujú v prípade núdze. Keď som bola na strednej, raz poslala mňa učiteľka zastupovať do triedy malkáčov 😄😄😄. Čo by na to rodičia povedali 😱😱😱. Ale asi som bola dobrá, lebo potom ma ešte 2x učiteľka takto vyslala 🤭.

alex49
17. máj 2023

Na jednu-dve hodiny môže, ak nemajú koho dať zastupovať.

zuzanockamt
17. máj 2023

Áno, ak sa to nedá zariadiť inak. A prečo sa to rovno neopýtaš vedenia vašej školy?

zuzka0605
17. máj 2023

nemala by, ale zrejme to bol pripad nudze.ak islo o 1 hodinu, nerobila by som z toho tragediu.

loliki
17. máj 2023

Áno, môže robiť dozor. Ak vie, môže odučiť. Ak sa Ti to nepáči, rieš to na patričnom mieste.

stanulienkat
17. máj 2023

Ja by som s tým nemala najmenší problém, ak by ich nieco ucila, alebo opakovala. Stále lepšie ako keď zastupuje hodinu iný učiteľ a deti si na hodine kreslia a nič nerobia. To je nas pripad.

luccija
17. máj 2023

Nemala by, ale bežne sa to robí.Dufam, že Ti aspoň pripravila čo prebrať, zopakovat

autor
17. máj 2023

@stanulienkat ani ja nemám stým najmenší problém keby bola normálna

autor
17. máj 2023

@zuzka0605 ten prípad núdze je dosť často

autor
17. máj 2023

@loliki nemám problém keby bola normálna na deti ale keďže vidím aj ju poznám že čo robí s deťmi aj na dozore aj svojim dieťaťom tak ma to ser...

autor
17. máj 2023

@mikadooo nemám stým žiadny problém že asistentky zastupujú len keby aspoň teda táto nemala problém s mojím dieťaťom keď ho má somnou lebo sa pozname

luccija
17. máj 2023

To sú veci ktorým sa nevyhnes.Hlavne, že všetky deti by si mali byť rovné...ale ženy sú často sliepky má niečo proti tebe, tak si to vyvrsi na dieťati aspoň blbou poznámkou.Ak si oprávnene nespokojná stazuj sa inak len prekusnut.

nanka3
17. máj 2023

môže, aj vychovávateľky niekedy suplujú učiteľov 1. stupňa

kacena4
17. máj 2023

ano moze zastupovat je to pedagogicky zamestnanec ako ucitel.

zuzana76
17. máj 2023

@mikadooo tak to je pruser, ak by sa nieco stalo, ucitelka nesie plnu zodpovednost, poverit zastupovanim moze nadriadeny zamestnanec, to si len ucitelka vymyslela, lebo asi potrebovala surne nieco urobit, ale teda ziak v ziadnom pripade nesmie zastupovat ucitela, aj ked ma 18 rokov

loliki
17. máj 2023

Ty si učiteľka, že to vidíš, alebo matka a hovorí Ti to tvoje dieťa, či iné osoby? Ty nemáš problém s tým, že asistentka ide na vyuč. hodinu, ale že je nejaká špeci k deťom a teda aj k tvojmu dieťaťu. A to už máš riešiť s triednou učiteľkou, potom s vedením školy. Alebo dieťa necháš doma a ospravedlníš jeho neprítomnosť. Proti vetru šťať sa nedá. Konflikty možno obchádzať alebo riešiť, alebo ich aj teda spôsobiť.

palicka
17. máj 2023

Nie, nemôže. V prípade úrazu na hodine by bol problém ako vyšitý. Asistentka s deťmi nesmie byt sama. Nenesie zodpovednosť… žiaľ, prax je taka, že školy maju tak malo personálu, že v prípade výpadku, naozaj nemajú inu možnosť ako spájať triedy, pripadne dať oddozorovat asistentskú. Učiť nemôže, nemá na to kompetenciu.

mikadooo
17. máj 2023

Nuž, tak to rieš 🤷. Čiže ak by mala vš tak by to bolo okej ako sa správa k tvojmu dieťaťu? Lebo úvodný príspevok vyznel úplne ináč ako tvoje ďalšie komentáre. Ak máš problém s učiteľom/vychovávateľom/asistentom/spolužiakom/... tak to rieš cez školu, tu ti s tým nepomôže nikto... 🤷

zuzka1117
17. máj 2023

Nie každá asistentka má iba strednú školu, u nás pracuje normálne učiteľkh, len sú na pozícii asistentky

kittykat22
17. máj 2023

tak rovno napis, ze nie je problem s poziciou, ale ze mas pedag. pracovnikom osobny konflikt a bojis sa mu nechavat dieta 🤷🏻‍♀️

marllik
17. máj 2023

@palicka aj asistent je pedagogicky zamestnanec zodpovedny za deti. Nie je nesvojpravna. A deti ju maju respektovat. Nezodpoveda za to, co sa prebera na hodine, ale za bezpecnost deti je tiez zodpovedna ako ucitelka. A zjavne problem nie je v tom ci ma strednu alebo vysoku skolu, ale neprofesonalita bez ohladu na vzdelanie. Lebo su i asistenti s VS.

prosimopomoc
17. máj 2023

@stanulienkat asistent nemoze ucit

mucuinka
17. máj 2023

@palicka to nie je pravda. Asistent ucitela je opravneny suplovat aj hodiny, kde nie je ucitel, ak je to vyspecifikovane v jeho pracovnej zmluve vid. Inklucentrum a skolsky zakon. Je to rovnako pedagogicky zamestnanec. Akurat suplovanie je neodborne, aj ked napr. s detmi urobi matiku, ktoru im nechala p. uc.

autor
17. máj 2023

@marllik nie nieje v tom problem či má vs alebo ss to je len pre informáciu že má ss

marllik
17. máj 2023

asistent moze odsuplovat hodiny tak, ako ked pride suplovat na matematiku telocvikar.. mozno dokaze vysvetlit, mozno i nie, no zada im nejake opakovanie uciva alebo len odsedi dozor na hodine

autor
17. máj 2023

@kittykat22 ten konflikt trvá 15 ja som len chcela vedieť či môže učiť keď je asistentka a dávať známky a poznámky

autor
17. máj 2023

@zuzka1117 aj u nás je to tak ja nemám nič proti asistentkam len som chcela vedieť či môžu učiť a znamkovat deti tak ako učiteľ

marllik
17. máj 2023

hodnotiť známkou by nemala to je kompetencia ucitela, ale poznámku za správanie si myslím moze dat

prosimopomoc
17. máj 2023

Znamky rozhodnie nie, nie su kpmpetentni, v skutocnosti len zaskakuju