Návrat do práce

xena0
26. apr 2023

Ahojte, zaujíma ma názor niekoho nezainteresovaného.
Som na RD a už teraz viem že do práce sa vrátim skôr. Mám však dilemu, pracujem v školstve. Pre mňa ideálny návrat do práce by bol až bude mať dieťa okolo 2.5roka. Znamenalo by to pre mňa návrat niekedy uprostred školského roka. Na mojom pracovnom mieste je práve zastupujúca, samozrejme návrat by som chcela ohlásiť v dostatočnom predstihu keďže nájsť prácu v školstve uprostred školského roka bude možno náročnejšie pre tu zastupujúcu. Alebo napriek tomu, že to mne nevyhovuje tak počkať a riešiť nástup až od septembra?

pribinak
26. apr 2023

@xena0 tak pre deti nie je zrovna ideálne aby menili počas skolskeho roka vyučujúcich
Predsa každá máte iný systém, inak vysvetľujete, inak hodnotíte

xena0
autor
26. apr 2023

@pribinak niesom na pozícii učiteľky ktorá je priamo vo vyučovacom procese, pracujem skôr individuálne s deťmi ale máš pravdu v podstate aj tam to platí. Ďakujem za názor.

deti95060810
26. apr 2023

tak mojim de´tom bežne menia učiteĺky aj počas šk. roka.
napr. RD, dlhodobá PN, ...

xena0
autor
26. apr 2023

@deti95060810 podľa zákona mala by som mať umožnené nastúpiť do práce kedy to vyhovuje mne a oznámiť to mám mesiac vopred. Ja by som to určite oznámila s väčším predstihom. Som na vážkach.

mamkalentedkova
26. apr 2023

Ahojky ,susedka je učiteľka ,po materskej nastúpila do práce teraz v marci ,učí na prvom stupni .Myslím,že po 5 rokoch na materskej je pre ňu rovnako náročné sa vrátiť ako pre deti ,že sa im zmenila učiteľka .Učí v rómskej triede ,tam to možno až tak deti neprezivaju .Synovi zas teraz ,v 8. Ročníku ,ešte pred pol rokom odišla slovencinarka ,učila ich aj občiansku náuku a vymenila ju nová mladá učiteľka ,nesťažujú sa .Je dôležité ,aj aká je to veková kategória .Mladsiemdeti to možno zvládajú ťažšie ,staršie .Ak pracuješ s deťmi individuálne ,nevidím to ako extrémny problém pre deti .V práci sa im v budúcnosti tiež.moze kedykolvek zmeniť nadriadeny a tiež môže viesť podnik úplne inak .Treba na to deti pripravovať .Su deti ,čo si aj z ročníka na ročník ťažko zvykajú na nových učiteľov ,ale to neznamená ,že sa ti učitelia meniť nebudú ...

beata_k
26. apr 2023

@xena0 Pocitaj aj s tym, ze dieta ti mozno bude viac doma nez v skolke, kvoli chorobam.

xena0
autor
26. apr 2023

@beata_k áno s tým počítam samozrejme, tomu sa asi nedá vyhnúť
@mamkalentedkova ďakujem veľmi pekne za názor, pracujem so staršími deťmi, v podstate s mladými dospelými🙂

mamkalentedkova
26. apr 2023

@xena0 tak v tom prípade si.kyslim,že to je úplne najmenší problém .To sú už z deti rozumné .Nemyslím si ,že im svojim navratom spôsobis nejakú traumu 😉. Ja síce pracujem v úplne inej sfére ,ale zas z pohľadu matky ,tiež si myslím ,že dva a pol roka je fajn vek na návrat do práce .Tiež to tak plánujem .V júni bude mať dcérka dva roky ,v septembri by som chcela ,aby nastúpila do škôlky ,do decembra zostanem ešte doma..veď adaptácia a tak a od januára do práce 😊
Držím palce

beata_k
26. apr 2023

@xena0 Ja by som pockala do septembra. Dieta ti ziska trochu imunitu a ty budes menej na ocr.

luccija
27. apr 2023

@xena0 pozeraj na seba ako tebe vyhovuje, dotyčná vie, že je na zastup musí s tým ratat...bežne sa menia učitelia, asistenti počas roka

zuzanockamt
27. apr 2023

@xena0 Ja som nastupovala počas RD v marci pred 2 rokmi, riešila som len to, čo vyhovuje mne.

xena0
autor
29. apr 2023

@beata_k toto mám poriesene, dieťa má s kým byť v prípade že ochorie