Návrat do práce

bonaqa2013
28. dec 2015

Ahojte. V roku 2006 som odišla na MD, potom som mala ešte ďalšie dieťa a potom ešte ďalšie. Posledná dcéra má ku tomu aj zdravotné problémy - takže od jej 3 rokoch som bola na predĺženej RD. Tá by mala skončiť vo februári 2016. A teraz čo robiť.
Do práce mám niečo napísať že tam prídem, ale oni sa ozvú kedy prídem? Nemáte niekto s tým skúsenosti? Kde by som sa mala informovať. Pracovný pomer so mnou nebol zrušený.... Je možné že prídem do práce a nájdem tam výpoveď? Už ste sa s tým niektorá stretla?
Dcéra aj naďalej má zdravotné problémy....

siska53
28. dec 2015

@bonaqa2013 ozvat sa musis ty. A vypoved ta cakat moze. Ja som.sa ozvala cca 3.mpred koncom RD..bolo ticho..len,ze sa mi ozvu a nic..,ozvala som sa opat cca 2.m pred predpokladanym.navratom..s tym,ze mozem.nastupit aj skor...no a na mladu personalistku pripadlo ma.informovat,ze moje miesto je zrusene,ale ze mozno najdeme.. No nic z toho. Tak som.dostala odstupne a preplatenie dovolenky.

Co s dcerou,ak ma.zdrav.problemy,to musis vediet ty co navrhol lekar?

janinah
28. dec 2015

Si si istá,že tvoje prac. miesto existuje a je dokonca voľné? Nie,že prídeš akoby si včera odišla,ale ísť osobne teraz už sa opýtať aká je situácia,či tam s tebou vôbec niekto ráta.....po 10tich rokoch.....

pribinak
28. dec 2015

a realne sa aj vracias do prace? Mas kde nechat dceru? Je v nejakej skolke?

No musis napisat, ze sa vracias a bolo by fajn tam osobne zajst ci aspon zavolat sefke

bonaqa2013
autor
28. dec 2015

Dievčatá ďakujem, skúsim sa ozvať čo a ako to tam vyzerá....
@pribinak
@siska53
@janinah

loginexistuje
28. dec 2015

@bonaqa2013 si povinna mesiac pred nastupom pisomne oznamit zamestnavatelovi ze ti konci RD a vracias sa spat do prace. Potom sa bud ozvu alebo proste prides. Co sa tyka vypovede alebo dohody o rozviazani pracovneho pomeru tak po 10 rokoch doma je teda takmer iste ze s tebou nerataju. Na to sa priprav. Potom pojdes na UP a mas pol roka narok na podporu.

Mozu ale aj na teba tlacit aby si nastupila normalne a ak nemas zabezpecenu starostlivost o dceru tak rataju ze to vzdas sama. Tazko povedat ... asi nie si s nimi v kontakte...

bonaqa2013
autor
28. dec 2015

@loginexistuje nie ,nie som.

pribinak
28. dec 2015

@bonaqa2013 skus sa ozvat aspon nejakej do tej kolegyni a popytaj sa aka je u vas v praci "prax" ci sa vedenie zbavuje matiek po materskej, alebo normalne funguju dalej

loginexistuje
28. dec 2015

@bonaqa2013 a ako si na tom s dovolenkou ked si tam naposledy tri roky dozadu niesla papier o predlzenej platenej dovolenke kvoli nepriaznivemu zdrav. stavu dietata ako ste sa dohodli preplatili ti ju ?
ono v podstate to je o tom aby si mohla dostat co najvyssiu podporu ...

dolezite je aj to pisomne oznamenie navratu ... posli to doporucene a uvidis mozno oni vyjdu s ponukou...

bonaqa2013
autor
28. dec 2015

@loginexistuje tak to nemám ani potuchy či mi niečo preplatili.... Ale viem, že ja som tam všetko posielala písomne, a oni mi aj písomne odpovedali.... Samozrejme - aj teraz to písomne spravím - uvidím čo pošľú.... Inak som pozerala, dobre pribrali ľudí do svojich radov..... 😲

loginexistuje
28. dec 2015

@bonaqa2013 ty si ucila? no vies ako zavisi fakt aj od profesie ak si 10 rokov mimo odbor a este ma dcerka zdravotne problemy /velky predpoklad OCR a pod/ tak fakt treba sa pripravit aj na tu moznost ze nebudu chciet aby si sa vratila ale potom treba z toho ziskat co sa da... a dohodnut sa na cerpani aspon jedneho ci dvoch dni dovolenky.

bonaqa2013
autor
28. dec 2015

@loginexistuje niééé, učiť nie.... mojej dcére nepomôže ani OČR. Je postihnutá.... Ideál by pre mňa bolo robiť 4 hod. Ale to by som už asi veľmi veľa chcela...

loginexistuje
28. dec 2015

@bonaqa2013 ja viem ze dcerka ma problemy dlhodobeho razu ... sme sa stretli v niektorych diskusiach ... ja som tiez mala predlzeny plateny RP do sest rokov... no skus mozno motyka vystreli a povolia ti tie styri hodiny ... uvidis ... drzim peste ... ono keby ta aj prepustili tak sa da potom to doriesit s tou max. podporou co mas 800 EUR mesacne po dobu pol roka.

velkacica
28. dec 2015

ech, @bonaqa2013 ty tu bývaš vždy najmúdrejšia, ale vari si teraz v koncoch? Naozaj si myslíš, že celá spoločnosť i zamestnávateľ sa zblázni teraz z toho, že TY si desaťročie reťazovo plodila a rodila? Bodaj by neexistoval zamestnávateľ, nielen "tvoje" pracovné miesto!

libka1
28. dec 2015

@velkacica nie, mylis sa, "najmudrejsia" tu byvas ty... a ani teraz si nesklamala 😝

bonaqa2013
autor
28. dec 2015

@velkacica ty si ma asi s niekym mýliš....Ale prajná si len čo je pravda.... Ešte šťastie že psí hlas do neba nejde... 😀 😀 😀 😀

bonaqa2013
autor
28. dec 2015

@libka1 áááále to je nejaká chudera čo sa snaží otehotnieť rok, dva.... pozri jej skupiny. závidí ešte aj tie deti....

libka1
28. dec 2015

@bonaqa2013 legenda to je 😀 ma spadeno na vsetky lenive zeny na materskej... 😀 vidim u nej vyhodu akurat v tom ze vpali do kazdej temy kde treba niekoho poucit, napise jeden prispevok a viac sa neukaze... toto jej kvitujem... 😀

bonaqa2013
autor
28. dec 2015

@libka1 asi tú materskú ešte nezažila.... A nebude to chlap???? 😀 😀 😀 S takým názorom....

libka1
28. dec 2015

@bonaqa2013 no uz ma to pri viacerych jej prispevkoch napadlo, ze to je chlap 🙄 no nic, hlavne ze mu/jej trochu odlahlo ked si takto odfrkol(a) 😀 😀 vlastne si spravila zalozenim tejto temy dobry skutok a niekomu si pomohla zbavit sa stresu...