Nemusím pracovať. Prečo je to problém pre okolie?

nikkkka
30. aug 2009

cawte baby ste tu aj take ktore nepracujete,manzel sa o vas vie financne postarat? pretize ja som doma pracu nehladam lebo prac. za min.mzdu kazdy den a manzel to zarobi za 1-2dni, (teraz ako necem sa tym chvalit) tak to zbytocne....lenze absolutne kazdemu to ze ja nepracujem lezi v zaludku! 😠 furt pocuvam aaa ze nerobim a mame nove auto dom a chodim splnimy taskami a ohovaraju ..hrozne ma to stve! dokonca sa znamy somnou ani nechcu bavit ...a ked tak len podpichuju..pritom manzel ma rizikove povolanie zasluzene peniaze tak co chcu??samozrejme by som sla do prace ak by to bolo nutne no sa chystam na matersku ale nemienim to kazdemu vysvetlovat 😠

maznacik007
30. aug 2009

nikkka ak si dobrovolne nezamestnana tak si musis platit zdravotne poistenie. je to do 33 EUR mesacne../ale to je len odhadom/ to je to minimalne. Musis tiez ratat ze ked otehotnies.. dostanes len RP co je tych cca 140 EUR/mesacne a to odo dna porodu do 3 rokov veku dietata.. po porode uz bude stat za teba platit zdravotne

flamenga.. to mi je luto.. tiez sme mali takuto situaciu v rodine.. ujo zomrel.. a teta ostala s 3 detmi.. 😔 sama

bihan
30. aug 2009

Nikka, nič proti, ale máš 21... vychovávať detičky je super, ale keby sa vaše cesty s manželom rozišli, ty by si sa musela postaviť na vlastné hody a do CV by si si mohla napísať len to, že si sa xy rokov starala o detičky, tak to pôjde sakra ťažko.

Ja som tiež "žena v domácnosti" a sama som si to vybrala, ale celý život takto stráviť určite nechcem. A tak isto je rozdiel niečo si v živote odžiť a presedlať na "ženu v domácnosti" a začať život s tým, že ho pri hrncoch začnem aj skončím.

kocurik16
30. aug 2009

ja som nikdy chľastu neholdovala a ani túto záľubu neuznávam u žiadnej ženy a fajčiť som prestala pred 17 rokmi tak ja som jednoznačne za tie ručné práce.Nepáchne z toho barák,nikto sa nevysmieva deťom,že kde a kedy im mama chľastala a ešte si vytvorím aj niečo hodnotné.Aspon mňa moji rodičia našťastie viedli k takýmto hodnotam.mám dvoch synov a spolu z MM robíme ručné práce a nemáme sa začo hanbiť.

nikkkka
autor
30. aug 2009

flamenga ☹ pracu kt.by som chcela robit na slovensku sa ani neda..volne miesta tu momentalne v krize vela nisu jedine do tesca v cistom okolo 8000sk ..s toho by som si neusetrila ani na druhy mesiac nieto este do buduucna...a na to ze by sa mojmu neco stalo neeeceeem ani pomysliet a ked uz vtedy by mi boli peniaze niekde v zadku 😔 ale robi tak1-2tyzdne do mesiaca tak aspon tak

bibula
30. aug 2009

nik,ked nieco chces robit na placu sa nepozera...
jednoducho ta uspokojuje,pises,ze tvoj manzel dobre zaraba,tak ty nemusis,ale robit by si aspon nieco mala....
nieco sa stane,budes si hladat pracu ako starsia a oni sa ta opytaju mila pani a kde ste boli doteraz? ziadna prax,skusenosti,co od nas ocakavate?mam tu mlade,skusene,zaskolene perspektivne....
povies mu -MM nechcel aby som robila,lebo zaraba dost:?

nikkkka
autor
30. aug 2009

maznacik ahm diky 😉
juuj ale ved ani ja nebuem stale pri hrncoch,ved aj ja sa este namakam ale ted je na rade baby a pak baby a mozno este baby 😀 ale urcite pojdem pracovat potom....

ukana
30. aug 2009

nikkka, aspon nejake vzdelanie si doplnit nechces? nadstavba, kurzy, VS? nech mas do buducnosti nieco v rukach...........a keby sa tvojmu muzovi nieco stalo, peniaze by si asi nemala v zadku 😲 , kedze by ste pravdepodobne mali deti a ty by si ich musela sama vychovat a financovat 😉

nikkkka
autor
30. aug 2009

bibula 😠 no zabijem sa???? nie kazdy ma v mladosti tolko stastia ako napr.ja a musia ist robit.ok a co teraz????? preto musim ist aj ja??? myslis ze ja len sedim doma a kukam do neba ze nama vobec ale vobec co robit?ok nechajme to tak 🙄

bihan
30. aug 2009

Nikka, užívaj si to, že nemusíš nič robiť 😉 Vnútornou potrebou každej spoločenskej bytosti je byť v niečom užitočný, kým ho do toho nikto netlačí. Tak keď to na teba príde (po pár rokoch v domácnosti), tak si nájdeš nejakú inú činnosť 😉

Kocúrik, ak si tak spokojná, tým lepšie pre teba. Pre mňa by to bola nočná mora.

bibula
30. aug 2009

😀 citaj...ja tiez nemusim ist,ale idem....o tom tu tocim...

layla
30. aug 2009

musim suhlasit s niektorymi babami. v zivote sa moze stat hocico, a co ked ostanes sama s detmi? z coho vyzijes? na tvojom mieste, by som sla studovat na VS. ked nic, tak aspon nech titul mas...

sirinka
30. aug 2009

nikkka ked ty si tak spokojna tak to neries... 😉 vzdy sa da zacat, ak by bolo nutne, ci by si dostala chut pracovat.

emyly
30. aug 2009

nooo...idem trošku napísať aj ja....prepáčte ale nedá mi nezareagovať....v prvom rade sa popredu ospravedlnujem nikke, ak sa jej môj príspevok niečím dotkne, ale......môžem sa opýtať, ako dlho ste s manželom svoji? máš ešte len 21,ružové okuliare na nose... poviem ti ja ked som sa vydávala, od začiatku som chcela do domácnosti prispievať aj ja...nezniesla by som aby bola celá finančná záležitosť len na mužovi, do otehotnenia som robila.... inak, opýtam sa...dom, v ktorom bývate,ste postavili vlastnoručne? dala si do toho aj svoje peniaze? či si prišla do hotového ako princezná? dám ti radu....prečítaj si o pár rokov svoje príspevky a pochopíš čo ti napr.bibula chcela napísať... možno budeš mať deti,manžel kopec mileniek, lebo taký "psík" ho veľmi rýchlo omrzí....neprajem ti to, to nie, ale spamätaj sa dievča kým je čas....ja som veľmi rýchlo zložila ružové okuliare,momentálne som v rozvodovom konaní, sama sa starám o tri deti,s posledným som ešte na materskej....je to veľmi ťažké, ale keby som bola "rozhýčkaná" od začiatku ako ty,teraz by som to nezvládla....a nehovor, že tebe sa to nemôže stať, to som si vravila aj ja....

emyly
30. aug 2009

a ešte maličkosť.....nikka všetky tvoje príspevky smrdia.....a hádaj čím............ 😀

sirinka
30. aug 2009

no...ked budu mat spolu deti a nahodou im vztah nevyjde, predpokladam ze sa potencionalny otec postara a alimenty by boli slusne 😉
ak by deti nemali, sama o seba sa urcite postara...

tak preco, ked sa da, nemoze si uzit volnost a blahobyt? a preco je problem, ze sa dobre vydala....juj, ja jej to prajem, nech si dievca uzije...

emyly
30. aug 2009

ved ja jej to tiež prajem....ale neviem čo tým sleduje, nebodaj sa nechváli? 😀 ale to že nebude pracovať, tým si len ona uškodí...ja som vďačná že sa viem o seba a deti postarať, a to mi stačí.... ale keby som bola na jej mieste, za peniaze, ktoré sa jej núkajú, by si mohla urobiť školy....lenže devuška nemyslí na zadné vrátka....pochopí až na to raz dôjde....nedajbože,neprajem jej to, lebo by to neuniesla... 😔

bubba
30. aug 2009

chválenkárstvom emyly 😉 .ja mam v mojom okoli niekolko zien ktore su v domacnosti,nikto ich nesriesi ludia ich maju radi lebo su to skvele zeny ktore ochotne poradia,pomozu.zároven sa ale este nestalo aby niekto chodil za nimi a pytal od nich peniaze .... ha ha hááááááá .ja tiez nemusim robit a hladam pracu pretoze doma sa vrtat v zahradke a ropravat sa sama so sebou to nie je nic pre mna.chcem odbremenit mm aby sa tolko nenarobil chcem aj ja prispiet kvapkou do mora,chcem ist medzi ludi....proste ...
nikkka bud je tato tema vymslena alebo mas 12 rokov a myslis si ze aka si vtipna aj s tvojimi kamoskami ze si tu utahujes z doslepych zien ktore ti zeru tieto tlachaniny 😝

lencul559
30. aug 2009

nikkkka - prajem ti , aby ti bolo dobre a zbytočne to nerieš. Že niekedy začneš určite pracovať príde časom aj samo. Budeš sa otravovať a sama vyhľadáš nejakú činnosť, v ktorej budeš dobrá. Držím palce!

miroslava89
30. aug 2009

ahojte.. mna by manzel tiez dokazal uzivit teda nielen mna ale nas oboch aj potom deti..lenze ja na zadku neobsedim vobec 😒 potrebujem byt aspon trosku uzitocna.. tak mu aspon zavadziam teda vlastne pomaham vo firme.. ale on by bol najradsej keby som sedela doma na zadku..

ale ked to zene vyhovuje a ked sa chlapovi chce makat tak doma je dobre🙂

mikalove
30. aug 2009

súhlas bubba,aj ja mám pocit,že píše decko 😕

teodorka
30. aug 2009

ja som sa vydavala ked som mala 21 tiez ,mm podnikal robila som u neho asi pol roka potom som isla na prvu matersku ,odtial na druhu .Ale z tej druhej som uz utekala ked mal maly 2a pol roka som ho dala do skolky lebo uz mi doma sibalo ...zacala som sama podnikat co robim az doteraz ,nie som v robote cely den ,niekedy nejdem vobec ale tiez si neviem predtavit ze by som nic netvorila ,zeby som nespoznavala novych ludi ...na mna uz dolahlo ze chcem dom so zahradou ale urcite chcem pracovat aj s ludmi nie len s hydinou a zeleninou.mimochodom mm uz prestal aj podnikat a teraz to tahame z mojho co sa mi pred 11 rokmi ked som sa vydavala ani nesnivalo ...nikdy nemyslim na zadne dvierka ale robim vzdy to co ma bavi a co chcem tuzit robit....ak Ta naplna byt doma bud doma a tes sa z toho ,nie kazdy to dokaze pochopit a hlavne nie taky ktory to nikdy nezazil .Ale ak budes mat potrebu nieco tvorit tak zacni tvorit a je jedno ci Tvoj manzel bude zarabat miliony alebo nie .Na TVojom mieste ked mas vela volneho casu a aj financii by som tiez urcite studovala ,robila si kadejake kurzy,ucila by som sa jazyky ...pretoze vedomostami rastie Tvoja osobnost a este ak k tomu vekom pridas aj skusenosti tak budes stastna zena.Prajem Ti stastne prezity zivot a uzivaj si stastie ktore momentalne mas .

twinflame
30. aug 2009

nikkkka, co by si robila keby si jedneho dna ostala bez manzelovej podpory? Stat sa moze cokolvek. Neviem ci je mudre nic nerobit, nicomu sa nevenovat. Ano je to pohodlne, ale co ak to nebude trvat vecne? Cim sa zacnes zivit?

renka9
30. aug 2009

bubba a emyly 😉 😉 😉 , zobrali ste mi slova z ust 😉 , suhlasim s vami.... 🙂

odhalili ste ju 😀

dada1212
30. aug 2009

Ak to nie je len žart, tak každopádne by si mala aspon študovať, bud ísť externe na Vš, alebo sa zdokonalovať v jazykoch a podobne a to hlavne preto, aby si ostala v kontakte aj s inými ľudmi, nie len s tvojou rodinou, okolím a možno sa ti to raz aj zíde 🙂

lul
30. aug 2009

a preco by si mala robit za minimalnu mzdu, ktoru tvoj muz zarobi za 2 dni (ako pises). najdi si pracu, v ktorej sa mozes realizovat. aku mas skolu? ak nechces zarabat prachy, skus nejaku neziskovku, tam by pomoc urcite uvitali. a svoj cas vyuzijes zmysluplne 😉 v zime zahradka "spi", co budes robit? drzim palce, aby babo prislo ked si to budete zelat, ale nie vzdy sa to tak rychlo aj podari 😉

zuzanockamt
30. aug 2009

teeeeda ... aj ja by som chcela mat taky problem 😀 😀 😀 ... ale nie, ja som rada, ze chodim do prace a keby aj MM zarabal neviem ake miliony, tak by som urcite pracu nenechala ... citila by som sa zle len doma pri hrncoch a s vysavacom v ruke 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

skolara
30. aug 2009

ahojte
Ja si myslim ze je dobre mat pracu co ta naplna ked uz to nemusis robit pre financie tak to aspon urob sama pre seba. Nikdy neviec co bude o 10, 20 rokov a je dobre si tak drzat zadne dvierka.
Aby sa nieco neprihodilo s cim sa nerata a ty nebudes schopna si najst pracu lebo si cely zivot nerobila.
Ja by som doma sediet nemohla. Ci uz preto ze by som nechcela by domace zvieratko moj muz to vola Trophy wife a nerada som na niekom zavisla.
Ale ked ti to navadi tak v tom nevidim problem. Ved kazdy sme ini a kazdy sa chce realizovat inak.

koniarova
30. aug 2009

Nikkka, ešte nemáš deti. Vyskúšaj si pár rokov na materskej a budeš sa do roboty doslova pratať. 😉

titkovamiriam
30. aug 2009

asi tak s prvymi som bola doma 6 rokov a michal mal 1r4m ked som isla s radostou pracovat-pri marekovi po 2.nevedela by som byt len tak doma-musim sa realizovat,hadat sa zo sefom,nadavat na pracu.... 😀

vanja
30. aug 2009

no keď ťa to napĺňa a posúva ďalej...........
ja by som sa doma asi zbláznila a to mám 2 deti 😀 😀 😀
ak nemusíš pracovať kvôli financiám, tak ja by som určite robila niečo pre neziskovku, niečo kde by som mohla odovzdať časť seba.
Momentálne som doma na MD 2 roky a 2 mesiace, a cítim, že moje komunikaťné schopnosti a troška obmedzili.....
To že sa budeš venovať aj niečomu inému ako rodine a deťom ťa určite bude posúvať ďalej a nezakrpatieš pri 3 činnostiach: dom, deti záhrada