Nemusím pracovať. Prečo je to problém pre okolie?

nikkkka
30. aug 2009

cawte baby ste tu aj take ktore nepracujete,manzel sa o vas vie financne postarat? pretize ja som doma pracu nehladam lebo prac. za min.mzdu kazdy den a manzel to zarobi za 1-2dni, (teraz ako necem sa tym chvalit) tak to zbytocne....lenze absolutne kazdemu to ze ja nepracujem lezi v zaludku! 😠 furt pocuvam aaa ze nerobim a mame nove auto dom a chodim splnimy taskami a ohovaraju ..hrozne ma to stve! dokonca sa znamy somnou ani nechcu bavit ...a ked tak len podpichuju..pritom manzel ma rizikove povolanie zasluzene peniaze tak co chcu??samozrejme by som sla do prace ak by to bolo nutne no sa chystam na matersku ale nemienim to kazdemu vysvetlovat 😠

grettka
30. aug 2009

toto fakt nie je o zavisti.. pokial ti to vyhovuje, ze si doma a manzel ta zivi, pohoda, dolezita je tvoja spokojnost.. ale na tvojom mieste, ak to niekomu lezi v zaludku, tak sa zbytocne nechval, len povedz, ze manzel ta uzivi... ale pre svoj dobry pocit by som akurat pracovala na sebe...jazyky a podobne....
moj osobny nazor vsak je, ze zena ma byt schopna sa uzivit sama, pre kazdy pripad, nikto nikdy nevie, co sa moze prihodit (nedajboze) takze chcelo by to trochu samostatnosti 🙂 v tomto nech nikto nehlada nejaku tuzbu po emancipacii...
citala som nedavno jeden pribeh, zena mala nieco po 60-ke, cely zivot ju zivil manzel, ona sa starala o ich dve deti, ked odrastli, tak nesla do prace, manzel aj nakupoval a podobne, ked nahle zomrel, ona sa v 60-ke musela zacat sama o seba starat... a bolo to vraj v jej veku sakra tazke....

lenkalienka4
30. aug 2009

nechapem naco tu prispievate, ked zakladatelka temy sa na vas dokonale zabava... vymysleny pribeh... hahahaha deticky maju prazdniny...

veronika81
30. aug 2009

teraz čítam celú túto tému a asi pri nejakom štvrtom príspevku som sa tak pozastavila..že toto žieňa má asi sakra málo rokov 😝 To vyjadrovanie, zmýšľanie..

a inak, emyly, buba 😉 súhlas

..a za pár dní začína už škola 😀 😀

mywiel
30. aug 2009

lenkalienka ak sa zabava nevadi, moze snivat dalej. Mne moj zivot vyhovuje a som stastna, to kazda povedat nemoze, ze ju naplna to co robi a zije ako si to zariadila. Tak nech sa bavi dalej ak to tak je... 😉

zebricka
30. aug 2009

Dievcata, co Vas vobec vedie k zakladaniu takychto tem? 😲

Pripajam sa k navrhom, ze by nebolo na skodu popracovat sama na sebe, venovat sa vzdelaniu.... keby nieco, nech v tom prazdnom zivotopise aspon gramatika robi nejaku vizitku.... 😉 😀 😀

marianka79
30. aug 2009

no ked si skoláčka tak nemusíš pracovat a živia ta rodičia nie?

nikkkka
autor
31. aug 2009

no comment

bibula
31. aug 2009

sirinka-ja si myslim,ze zakladatelka temy nie je spokojna,preto ju zalozila.... 😉

nik,zapamataj si-peniaze su nanic,pokial je zivot prazdny 😉

erikasadek
31. aug 2009

ahojte vsetky pracujuce zeny.. 😀 buba, teodorka a spol....
no , 😉 spadli ste do blbej temy... 😀
nikkka no ci mam napisat;, asi len tolko zivot ta nauci, ze ma mnoho strana podob.. ze vsetko je , bud o peniazoch , alebo vobec, zalezi , na tom ako ho vedies... 😉

ja osobne som poznala, zeny milionarov, na ktorych to proste nebolo vidno ze maju peniaze, to som zistila az neskor, ze , co je to za rodinu..
v zivote nepracovali, mali , vysoke, skoly a vel acestovali, a mnoho skusenosti; ale jedna s mala veci , co som si na nich cenila bola ich skromnost..

nepotrebovali ukazovat ze maju toho vela; skor boli v humanitarnych kluboch a pomahali , ako sa len da, bola to ich praca''' ktora ich naplnovala a slachtila.. teda v mojich ociach..

podla toho co pisu kocky si mlada aneskusena, zivotom , ako ja to volam neoslahana,'' vetrom...

😀
vsetko pride a prides nato ze su aj ine v veci v zivote.... ludia su a vzdy boli zavistlivi.. tak to bude stale, ale je na tebe ako si to ty zariadis.. aby si ty bola stastna...;

pozri my mame vel aznamich ktori maju , uspesny podnikatelsky zivota vel apenazi...
mna to nelaka, skoro si rodinu nikdy nevidia, a ine veci... za tie prachy mi to nestoji..
mozno nemame my vela, ale ked sme spolu tak oni mi , smiechom hovoria ako nam zavidia, nas zivot s muzom a nase deti..
ale ja im nedokazem povedat ze ja im zavidim , ich.. nie je co... 😉
v jednoduchosti je niekedy krasa.. nie??
inak , to co napisali buba a emily, a spol mozem suhlasit.. 🙂

drz sa; nech je k tebe zivot , co najjemnejsi... 🙂

ikke
31. aug 2009

v "zapadnych" krajinach sa taketo zeny zvyknu angazovat v spolocnosti ako dobrovolnicky

nikollette
31. aug 2009

Nikkka hej platila som si sama 😉

diana30
31. aug 2009

Hm, no že si doma a tebe to tak vyhovuje, je ok. Iných nerieš.
Ja by som sa však doma zbláznila a to by sme mohli mať neviem koľko peňazí🙂. Sú rôzne typy🙂.

mirustek1
31. aug 2009

ked to zene vyhovuje byt doma,nemam nic proti a ny ostanich kaslite,ale ja by som isla aspon na par hodin do roboty,nech som aspon trosku medzi ludmi amie len doma.mnohi muzi nechce aby zeny robili,lebo sa o ne boja,aby nahodou neprisli do kontaktu s inimi ludmi,chcu mat z nich len zienky domace,ale nepriznaju to.

mirustek1
31. aug 2009

a este som zabudla,ze chcu byt oni dominatni v rodine a nezniesli by keby zeny zarabali a nebodaj viac,chcu mat pocit ze bez ich penazi je zena stratena....su vseliaky muzi

tilly
31. aug 2009

ja by som sa asi doma zbláznila, tiež nemusím pracovať, mm by bol najradšej, keby som pekne sedela doma a každý deň ho čakala s vylešteným domom a teplou večerou, ale to nejde, aj keď teda študujem (už nejaký ten rôčik 😅 ), aj tak cítim, že by som maximálne zblbla a strašne zlenivela... aj tak pracujem sama pre seba, čiže robím keď potrebujem a tak, aby som zvládala aj deti aj domácnosť, ale vždy keď sa mi zadarí, tak sa z toho strašne teším, aj keď nejde o peniaze, ide o dobrý pocit zo seba 😉

poznám viac kočiek, čo sa už do práce nevrátili a nechcú vrátiť, nemusia, ale každá jedna začala buď diaľkovo študovať nejakú tú električkovú vyšku, alebo sa vrhla na jazyky, alebo začali robiť niečo, čo im nezaberie veľa času, ale sú medzi ľuďmi 😉

trixi
31. aug 2009

ahojte, ja po rokoch workoholizmu som stastna, ze som popustila v praci, ze som nasla vyzitie v niecom inom ako v praci - v nasom synovi a taaak rada by som sa stala zienkou domacou. Ale bohuzial, uz som tak zvyknuta pracovat, ze jednoducho by ma ta domacnost bavila cca 1 mesiac a uz by mi praca chybala ☹
A moja rada nikkke, vyuzi cas a prostriedky na sebazdokonalovanie, nielen fyzicke ale aj dusevne. Ja som asi velka potvora, ale urcite by som si urobila ucet pre seba, kde by som si odkladala peniaze na horsie casy. 😉 Keby nahodou nieco ... 😉

tilly
31. aug 2009

trixi, 😀 to by som urobila aj ja, istota je istota 😉

pensadorcallisto
31. aug 2009

Ahojky...
Tak ja som jedna z tych, co nepracuju.
Jednak mame maleho synceka a manzel zarobi min. mzdu za 2 dni.
Nastastie nema rizikove povolanie, asi by som zostarla o 100 rokov, stale sa o neho strachovat, ci je v poriadku.

Zijeme normalny zivot, nijak peniaze nerozhadzujeme, ale vieme, ze keby nieco, tak si to kludne mozeme kupit.
Osobne znackove oblecenie nemusim, povedala by som, ze ho neznasam kvoli tomu ako sa ludia tymto vacsinou vystatuju.
Co s tyka tej buducnosti. ja mam 27 a predtym, nez som sa vydala, som pracovala. Manzel vsak mysli na nas a nasu buducnost, plati si extra dochodkove poistenie 100eu kazdy mesiac a okrem toho, ak by sa mu nieco stalo, tak zo spolocnosti, v ktorej pracuje nam budu mesacne vyplacat peniaze. A z tych sa da velmi pekne nasetrit. Okrem toho by nam odtial jednorazovo vyplatili 20 000eu.

Teraz, ked je uz syncek o nieco vacsi, chcem sa prihlasit na jazykovy kurz, taktiez rozmyslam o charitativnej cinnosti. Manzel mesacne prispieva na studium nahodnemu studentovi.
Kedze zijem v zahranici, ovladam 2 jazyky. Kamaratka ma jazykovu agenturu a zameriava sa len na anglictinu, takze keby nie, tak pracovat mozem aj tam.

V buducnosti vsak rozmyslam nad pracou, mozem ucit na sukromnej skole anglictinu, tu je malo ucitelov, ktori anglicky skutocne aj vedia hovorit. Vacsinou vysvetluju gramatiku a tie deti ani po 8 rokoch studia anglicky nevedia ani ceknut.
Planujeme vsak este 1 babo a dolezitu cestu do zahranicia, takze uvidim ako to nakoniec bude.
Nemozem povedat, ze sa doma nudim, ale potrebujem sa stretavat s nocymi ludmi. Aj ked so susedami kecame kazdy den, clovek nesmie nikdy zastat a stagnovat na jednom mieste.

nikkkka
autor
31. aug 2009

trixi aj my si odkladame peniaze aj na moj aj mm ucet...a dokopy mam presna taaku situaciu ako pensadorcallisto az na to ze do skoly by ma nedostali pracovat 🙂
a niektore tu pisete ako by ste ma poznali..odkial poniektore mate ze sa chvalim peniazmi??vobec nikdy ale nikdy som sa nikomu nechvalila a vobec nemame zase milioni 😉 ale to ze mame o nieco viac koruny je vydno tym sa nemusim chvalit, len som chcela poznat ine baby kt.su doma a mozno ako to riesia -cim im kaslu na hlavu alebo si to s nimi vyjasnia,ale vydim ze modry konik je o niecom inom
dneska sme vybavovali ze budem u mm zamestnana uctovnicka kedze nou aj som..........a nechvalim sa tym.....fakt lutujem ze som tu pisala, myslela som ze je to tu niecom inom 😔

dalli
31. aug 2009

dosť primitívne napísané....fakt ako by si mala 13 a nie 21 rokov 😲

roasha
31. aug 2009

nikkka,nuz ak myslis,ze s tvojim pravopisom urobis dieru do sveta....drzim palec....uctovnicka.... 😅 😝 😀

mywiel
31. aug 2009

nikkka nehnevaj sa, ale mala by si si zlepsit gramatiku, robis hrozné hrubky... 😕

roasha
31. aug 2009

pre zaciatok zaplatit kurz u nejakeho slovencinara.... 😉 🙂

ikke
31. aug 2009

hviezdy, prosim, neznizujte sa k urazkam... 😉

erikasadek
31. aug 2009

ja len dam poslednu moju vetu..

nikkka ked si tu pisala, tak sa ti zdal tvoj problem, vazny, teda aspon vidiet ze Ta dost trapil.. ale ked si to znova precitas, tak mozes skonstatovat, ze nie je to , ani za zamyslenie, proste na svete je tolko vaznych problemov,; ze ten tvoj je v porovnani s inymi, absolutne trapny..
neber si to, zle, ale ked sa nad tym zamyslis, tak sa na tom budes

neskutocne smiat ako si sa nad tym mohla niekedy vobec zamyslat tak , hlboko.. 😉

uzivaj si vasej situacie, pokial sa da, casy sa vzdy menia.. 😉

roasha
31. aug 2009

ikke,nemyslela som to ako urazku 😉 🙂 /prehovorila moja vlastnost-pravdovravnost/ 😝 😀

mywiel
31. aug 2009

Presne menia sa hlavne pri dnesnej krize, clovek nikdy neviem, mozno neskor budes banovat ako mi bolo doma dobre. 😉

roasha
31. aug 2009

no a este tak na okraj.....cca pol roka do zadu padol jackpot, co to je Lotto,ci co?/neviem uz presne,hazard nie je moja parketa/,a predstavte si,dot.vyhral obrovske mnozstvo "melonov",a do dnesneho dna pracuje.... 😉 🙂

pensadorcallisto
31. aug 2009

Vobec nechapem, preco ste sa tu zacali navzajom urazat.
Ved kazdy nech prispeje svojim nazorom a nie urazkami.
Ved ked jej pravopis nie je 100%-ny, neznamena to, ze ju hned za to musite odsudit.
Nemyslim si, ze by sa chvalila, len chcela vediet ako to riesia ine zeny s podobnym osudom.
Mozno, keby hned v prvom prispevku nenapisala v zatvorkach, ze sa nechce chvlait, tak by vam to ani nenapadlo kritizovat ju prave v tomto.
Napriklad ja mam na SVK tety, ktore sa rady chvalia a dostala som k tomu odpor. Naco ukazovat, ze ja na to mam a ty nie?
A nikkkka nic nekonkretizovala, nerozpravala tu, co vsetko si kupuje, kam chodia na vecery atd...
Ja osobne tiez mam niekedy ztrach z toho, ze co ak.
Co ak sa medzi mnou a manzelom nieco stane a ja uz nebudem chciet ostat s nim a budem chciet ist naspat na SVK?
Fakt som rozmyslal, co take sa da robit. Bohuzial, nebavi ma pisat knihy, hoci to sa dalo robit aj z domu.
Ale skutocnost je taka, ze je lepsie mat nejake peniaze v rezerve. Mne sa to nemoze stat. Stat sa to moze kazdej. Manzelovi verim na 100%. Ale poznate zenske, ake su. A tym neverim ani percento. 😀
Takze aj ta minimalna mzda sa niekedy zide. Ved ak nemusite prispievat do domacnosti, ze manzel dobre zaraba, tak ako tu niekto pisal, zdokonalovat sa, nezleniviet. A tu minimalnu mzdu, ked si kazdy mesiac odlozite, tak za rok je to pekna kopka.

roasha
31. aug 2009

dozadu♥