Nepríjemná situácia v práci

30. nov 2023

Dievcata, som zufala zo situacie ktoru mam v praci kde som relativne kratko, cca 5 mesiacov. Prisla som mlada do pomerne starsieho kolektivu. Kolegyna co ma zaucala uz od sameho zaciatku zacala na to poukazovat a zacala ma "dohadzovat" nezadanym kolegom napriek tomu ze som jej naznacilq ze nikoho nehladam. Mam urcitu znamost, nie je to vazne, ale aj tak ma v praci nikto neoslovil a je to moja osobna vec. Situacia mi je velmi neprijemna lebo aj pred inymi kolegami ma tato kolegyna nemiestne pripomienky ze napr. nieco vybavim ja, lebo kolega xy ma na mna slabost alebo zacne ze ako by som sa hodila s kolegom xy. Rozmyslam ze ked este raz bude mat takuto debilnu poznamku tak jej radikalne poviem nech s tym prestane lebo mi je to neprijemne. Ako by ste reagovali vy?

moonlight1210
1. dec 2023

Takto sa zvykne chovat zena, ktora sama ma zaujem o niekoho z kolegov. Alebo by nedbala, keby mali oni zaujem (a mohla im hovorit, ze ale ona nema).
Nie vzdy, moze to byt aj extrovertka s mensim zmyslom pre spravnu mieru, co sa patri.

Kolegom pri vhodnej prilezitosti v rozhovore povedz, ze priatela mas a je to medzi vami super. Oni si prestanu domyslat a prestanu reci kolegyne brat vazne.
Alebo napr. dones cokoladove bonboniky, ked budes mat meniny/narodeniny a kup si pekny sperk (alebo zober z domu, ktory si v praci este nemala). Ponukni kolegov, ze mas sviatok a nenapadne sa v ramci toho sa stastne pochval, ze ti priatel kupil darcek.
A bude vymalovane so zaujmom. Zacnu tie reci i kolegovia brat velmi volne.