Nové zamestnanie

m_gajd
4. dec 2022

Ahojte, od 01/2023 nastupujem do nového zamestnania (na pozíciu personálneho referenta v štátnej správe). Od zajtra sa idem zaúčať, nakoľko slečna/pani tam končí ku 31.12.2022. Pravdupovediac, neviem čo mám od toho očakávať. Táto sféra je pre mňa úplne nová, nikdy som nepracovala v štátnej správe a ani na pozícií personálneho referenta. Od zajtra sa tam idem "zaúčať" s tým, že sama neviem, čo ma čaká. Na jednej strane sa teším, že konečne sa mi podarilo nájsť zamestnanie a na druhej strane mám obavy. Obavy z toho, že ako bude prebiehať zaškolenie, či to všetko zvládnem za tak krátky čas nakoľko sa blížia Vianoce a bude tam istotne nejaké čerpanie dovoleniek. Je to pre mňa úplne nová sféra a hlavne, ako zvládnem fungovať od toho Januára, keďže tam na to budem tak nejak "sama". Ďakujem za každú radu alebo odporúčanie ako to zvládnuť s nadhľadom a bez zbytočného stresu.

limoncino
4. dec 2022

Veď zajtra uvidíš, ťažko Ti poradíme, ako to bude prebiehať. Tiež som nastupovala na pozíciu, ktorú som nikdy nerobila, a bála som sa, ale ešte počas úvodného školenia do zasadacky prišla kolegyňa, ktorá sa mi predstavila, že ma bude zaúčať a až skončím mám jej dať vedieť. Celá vyklepana som jej napisala, ona po mňa prišla, predstavila ma managerkam, šli sme na obed potom mi ukázala náplň práce a už som sa zaučala len online. Nakoniec to bolo úplne super rýchle. Ja som ale v korporate
Držím palce

beata_k
4. dec 2022

@m_gajd Rob si poznamky. Na vsetko. V den ked ti to budu vysvetlovat sa ti to moze zdat logicke a jednoduche, ale o mesiac si nemusis spomenut.

loginexistuje
4. dec 2022

@m_gajd co si robila predtym ? zober si zaposnik a vsetko si zaposuj neboj sa pytat

spadnutaslivka
4. dec 2022

to máš ešte výhodu, že ťa má kto zaučiť. V mnohých prácach sa s ľuďmi nebabrú a hodia rovno do vody. Tiež odporúčam robiť si poznámky, časom ich oceníš

morgane1975
4. dec 2022

@m_gajd to bude v poho… v štátnej správe nie je veľa roboty…. A zaucanie sa robí preto aby ta to naučili. Však keď vidím aké lemry robia na úradoch tak to je úplná malina… to zvládne každý

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m_gajd
autor
4. dec 2022

@beata_k Áno, poznámky sú samozrejmosť. Skôr mám obavy z toho, čo bude v Januári, keďže na to zaškolenie nie je nijako extra dlhá doba...

m_gajd
autor
4. dec 2022

@loginexistuje Predtým to bola fakturácia a správa eshopu, čiže úplne iný "súdok".

m_gajd
autor
4. dec 2022

@bilberryday Logická úvaha. Idem sa tam zaúčať v podstate vo svojom voľnom čase, keďže tá slečna/pani končí k tomu 31.12.2022. Toto mi veru nenapadlo opýtať sa...

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m_gajd
autor
4. dec 2022

@morgane1975 No to sa uvidí časom či tam nie je veľa roboty. Áno, tiež mám kadejaké skúsenosti s pracovníčkami či pracovníkmi na úradoch. Aj dobré, aj zlé. Snáď raz budem patriť k tej dobrej skupine.

loginexistuje
4. dec 2022

@m_gajd ja by som to brala pozitivne ze aspon nejake odovzdanie bude

ale ty budes skor robit podklady k mzdam a pre zamestnancov ktori tam pracuju nie smerom ku klientom podla popisu pracovnej pozicie 😉

tarvika
4. dec 2022

@m_gajd určite by som trvala na tom, nech ti na tie hodiny co sa budeš teraz začať, dajú aspoň dohodu. Nech nerobíš zadarmo.

loginexistuje
4. dec 2022

vypytaj si smernice na nastudovanie a zakonnik prace predpokladam ovladas este zakon o stat ej sluzbe dostuduj

m_gajd
autor
4. dec 2022

@bilberryday Keď sa tak nad tým teraz zamýšľam, tak je to presne ako píšeš. Idem obetovať môj voľný čas, ktorý som mohla stráviť inak, keďže ten nástup je tam 01/2023 nakoľko im tá slečna/pani dala výpoveď a výpovedná jej končí toho 31.12.

m_gajd
autor
4. dec 2022

@loginexistuje Práveže nie, neovládam. Pri fakturácií a správe eshopu nebolo potrebné ovládať zákonník práce. Ale ďakujem za radu, zajtra sa na to opýtam.

loginexistuje
4. dec 2022

@m_gajd tak potom si trufas 😉 a v statnej sprave ludia tiez chcu vyplaty a chcu ich vcas takze nie nemaju tam menej prace
@morgane1975

m_gajd
autor
4. dec 2022

@tarvika Zajtra sa na to opýtam, ďakujem za radu.

sssss123
4. dec 2022

@morgane1975 ak tam bude mať 500 zamestnancov, tak vždy sa nájde čo robiť
a nie všade sú lemry
@m_gajd okrem zákonníka práce a zákona o štátnej službe určite aj zákon o výkone práce vo verejnom záujme

modrykonik33
4. dec 2022

Latka nie je nastavená vysoko, neboj sme zvyknutí na to, že si nás úrady prehadzujú 😁 srandujem, držím palce

januarova
4. dec 2022

Teraz ťa vôbec nechcem uraziť, autorka, ale akože sila, že zoberú na takúto pozíciu človeka bez praxe v danej oblasti, alebo aspoň škola....
A to mám skúsenost že do štátnej správy je problém sa dostať aj keď človek spĺňa všetko čo požadujú....

modrava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikdenikto
5. dec 2022

Autorka nikde nenapísala že nemá potrebné vzdelanie, len že predtým robila inú prácu.

Napriek tomu aj mňa zaujíma čisto zo zvedavosti či sa tam dostala bez známosti. Po materskej by som sa tiež chcela uchádzať o miesto v štátnej/verejnej správe, tak sa zaujímam, či je to reálne.

ibrunova
5. dec 2022

Ono to tak vyzerá, že nie je veľa roboty, ale nie je to tak, samozrejme ako kde. Sa mi páči, že to hodnotí niekto, kto nemá o tom ani šajnu.

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
5. dec 2022

@diamand2326 ja napríklad mám ešte celú dovolenku, nemám kedy ju vyčerpať, lebo nemám zastupiteľnosť.

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m_gajd
autor
5. dec 2022

@nikdenikto Áno, dostala som sa tam bez známosti. Absolvovala som pohovor a aj písomný test. Vzdelanie mám, skúsenosti v tejto sfére žiaľ nie.

m_gajd
autor
5. dec 2022

@januarova Absolvovala som normálny pohovor a aj písomný test. Nemám žiadne známosti, ktoré by ma tam dostali. Veľmi dobre viem ako to v tejto sfére funguje.

nikdenikto
5. dec 2022

@m_gajd super, ďakujem za info a držím palce nech sa ti tam darí 🍀