Plat snov

30. aug 2021

Ahojte, prosím Vás s akým vysokým platom v cistom ste spokojné? Ide o to, že som dostala p.ponuku s platom 1500 Eur v čistom, v Ba, mám vysokoškolské vzdelanie, 7 ročnú prax v odbore s vysokým pracovným nasadenim..neviem, som trochu sklamaná, čakala som viac. Mám 40 r. Ďakujem.

pribinak
30. aug 2021

@ofzuza samozrejme, že môže, ale neviem si predstaviť kariérne poradenstvo napr stredného managementu tu na koni
Už mi nepis, nebavi má to

autor
30. aug 2021

Žienky ďakujem, chcela som to trošku prebrať nestranne, nechcem sa sťažovať, to nie.. žijem sama s 3 deťmi, aj keď teda dvaja sú už samostatný, dosť sa driem kôli platu, splacam dosť vysoku hypotéku, všetko mi príde v poslednej dobe strašné drahe..financie strazim, každé euro dva krát obrátené..platy sa mi však zdajú nízke vzhľadom k nutným výdavkom..

ofzuza
30. aug 2021

@pribinak ty si mi zacala pisat 😉 zeny su tu aj sikovne a vedia poradit

ofzuza
30. aug 2021

Autorka, tak potom hladat lepsie ohodnotenu pracu.

nafka0483
30. aug 2021

Anonym: A preco si si nevypytala na pohovore tolko, kolko povazujes za dostatocne, kolko potrebujes?

darkswan
30. aug 2021

Tak nie je to 5000 v cistom, ale zas netvarme sa aky to je zly plat, plus len 7 rokov odrobenych v 40tke tiez nie je bohvieco

autor
30. aug 2021

@nafka0483 ja som povedala že môj momentálny plat je okolo tých 1400 v čistom..ale pravda je, že mám o nieco menej ale aj s nadcasmi..plat som si nevypytala, týmto som len naznačila že pod 1400 nepôjdem...no čakala som vyššiu ponuku.

ofzuza
30. aug 2021

Oni sa tiez snazia minimalizovat svoje naklady. Ked potrebujes nejaku sumu, treba povedat viac a nechat priestor na vyjednavanie. O aku poziciu ide?

nafka0483
30. aug 2021

No urobila si chybu. Prvu, ze si hovorila o plate v cistom, to je somarina, vzdy sa riesi plat v hrubom. Kazdy ma inak danove zatazenie, zrazky, ulavy a pod...
Druha chyba, ze si si mala vypytat tolko, kolko by si chcela, idealne o trosku viac aby tam bol priestor na manevrovanie. Odkial mali vediet ci ocakavas viac o 50eur, 100, 200, 500 ako mas teraz?

Okrem toho, na kazdom pohovore sa plat pyta, u nas ak reagujes tak ako ty, tak dostanes to minimum co je v inzerate. Ak si vypytas viac a mas na to realne vzdelanie, skusenosti atd a stale je to v tom rozmedzi, ktore na danu poziciu moze ist, tak dostanes kolko pytas. A ak je to nad ten rozpocet ale si naozaj dobra a chcu prijat prave teba, tak dostanes aj viac.
Kto sa neohodnoti, boji sa vypytat si viac, tak nie je dovod aby oni "pchali" a nukali viac, ved ked nepytas nic len povies ze chces viac ako mas teraz a v inzerate je uvedene viac ako mas teraz, tak ok, plati minimum co nukame v inzerate.

bluka2
30. aug 2021

Tiez mam 7 r. praxe, som mladsia a toto by som v nevzala, ani na Slovensku. Možno tak po roku zúfalstva niečo vôbec nájsť. S 3 detmi, to ti nevyjde ani na kvalitnejsie nepostriekane/neantibiotikove jedlo. V Bratislave su medzinarodne firmy/organizácie, ktoré platia lepsie

zaba21
30. aug 2021

Ťažko sa vyjadrovať k tvojmu príspevku, keď si neuviedla pozíciu, ani tvoju kvalifikáciu, jazyky, atď.

bluka2
30. aug 2021

@comika co myslis tým "pre ženu"? Podla teba to je dobrý plat pre ženu a zlý pre muža, či zle si to interpretujem, čo si chcela povedať?

ofzuza
30. aug 2021

@bluka2 zeny, zial, zvyknu zarabat menej

matenka
30. aug 2021

Tak v bratislave sama s hypotekou a 3 detmi je to fakt na hrane, ked si napises bezne mesacne vydavky asi ti vela neostane, jednoznacne chyba hovorit svoj terajsi plat, inak toto je plat vysokoskolaka v statnej sprave za 7,5h pracovny cas, takze ak si v sukromnej urcite ziadat viac
Je este otazne v akom odvetvi pracujes

andreakotesova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terina25
30. aug 2021

@matenka neviem odkial mas ze VS v statnej sprave ma 1500 eur v cistom. 🤭

andreakotesova
30. aug 2021

@terina25 ja robím v ŠS, mam VŠ a 1500 eur v hrubom nemám ani omylom 😁 mozno za mesiac a pol v hrubom...

bodkolienka81
30. aug 2021

Z coho prameni sklamanie? S cim "porovnavas"? Pre sikovneho, problematiky znaleho, karierne orientovaneho odbornika v urcitom sektore, je to "malo".. Pre radoveho zamestnanca napr Ba korporacie je to adekvatny plat po 7 rokoch..

buberova
30. aug 2021

Inak my toľko nemáme s manželom dokopy... Takže toľko

lopka1313
30. aug 2021

Som v BA, mam VS v mojom odbore, prax viac ako 5 rokov v odbore a HRUBU mzdu S PREMIAMI mam ovela NIZSIU, ako je Tvoja cista mzda. Naozaj neviem, co ocakavas a netusim, preco si sla na miesto, kde v inzerate bola suma, kt Ti prisla nizka... A ano, da sa s tym vyzit... Len treba mat nizsie vydavky... A mas skusobnu dobu. Ak sa Ti nebude pacit, mozes odist bez udania dovodu.

darkswan
30. aug 2021

fakt mi to neda este raz niektore baby toto je zas jeden z kategorie prispevkov, kde su vsetky superzeny s megaplatom...mne to obcas pride bez urazky akoby sa niektore zeny zrazili s modrym konikom doslova...jasne, ze je tu v BA viacero ludi co zarabaju nadstandartne, aj tu na MK je kopec sikovnych zien co dosiahli vela, vsetka ucta k nim... ale tvrdit, ze plat 2200 v hrubom je na figu a nic moc je total mimo misu...staci otvorit profesiu a clvoek vidi realitu, respektive sa vratit do normalneho sveta

marlent
30. aug 2021

Ja by som bola spokojna so svojim ex zahranicnym platom tj 2500 dolarov v cistom. Platene ubytovanie aj strava aj letenky domov 1x rocne a preplatenie leteniek mojej rodine 1x rocne...to bola tiez 7 rocna prax stredny management hotelierstvo
O tom vsak tu na sk mozem snivat zial

sivana09
30. aug 2021

@comika dobry plat pre zenu??? PRE ZENU?? Akoze chlap si zasluzi viac a pre zenu je dobry? Wow

bublinka1426
30. aug 2021

krasny plat. o takom mozno mnohi snivaju. tazko hodnotit ked nevieme o aku position ide a co to obnasa.

sivana09
30. aug 2021

K veci, ak sa ti to zda malo, pytaj viac. Neuspokojuj sa s tym. Podla mna je to velmi malo. A ak sa pytas na plat snov, aktualne si hovorim, ze by som chcela mat 10tisic mesacne :D ale ked budem mat 10k, budem chciet zase viac.. s jedlom rastie chut

sivana09
30. aug 2021

Anonym, teraz som si docitala tvoje posledné príspevky v diskusii. Stale to môžeš zachrániť tak, že ich (podla situacie, ako ta asi velmi chcu) bud odmietnes a pockas na ich reakciu, alebo rovno povies, ze inde ti ponukli viac. Ak ta chcu, tak navysia

bluka2
30. aug 2021

@sivana09 podľa mňa sa to už zachrániť ťažko v tomto štádiu dá. Max. pár supov jej k tomu teraz už daju. Moja kamoška nedávno vyjednala ok plat. Ale to im povedala rovno na úplnom začiatku, že ten vypísaný plat je otrasný a budú musieť urobiť lepšiu ponuku. Na druhom pohovore im povedala, že je sklamaná, že pridali tak málo. Nakoniec dostala o dosť viac. Ale to od začiatku im hovorila. Ak povieš, min. platu, čo máš teraz, jasné, že ponúknu 100 alebo max 200 viac. To bola chýba na začiatku, ale nevieme pozadie. Ja som naposledy tiež veľmi nezjednavala, lebo som túto prácu chcela na 100%.

marca12
30. aug 2021

Pre mna by bol 1500€ kralovsky plat a to mam 12 rocnu prax a VS a nemam plat ani 1000€,mam ovela nizsi. Ber a casom si pytaj vyssi plat alebo sa skus s nimi este pred nastupom dohodnut na vyssom plate.

euka210
30. aug 2021

Pre mna super...vychod....ale v Ba to moze byt malo.

h2
30. aug 2021

@mauduska Nepísala si dnes v inej téme, že máš 21 rokov? Takže asi nemáš ani skončenú VŠ, ani viacročnú prax. Takže?