Plat učiteľky v materskej škôlke

8. sep 2023

Aký je prosím vás plat učiteľky v MŠ? Chcela by som popri materskej študovať túto vysokú školu a potom sa zamestnať v škôlke. Netuším však, koľko sa tam zarába. Vzhľadom k tomu že mám dieťa, nemôžem mať základnú mzdu a u nás v regióne sú veľmi slabé pracovné ponuky tak sa bojím aby som sa niekde vedela zamestnať

oliverceky
8. sep 2023

@janka2000 30 deti nemôže byť ani v meste, Max je 25

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tersanas
8. sep 2023

@janka2000 toto mi vôbec nesedí, s Bc v predškolskej pedagogike by si mala byť v 6 platovej triede, vieš si to overiť na páske a určite si dostala platový dekrét, píšeš, že máš dve atestácie, si si istá? To by si potom mala byť až v 8 platovej triede, nemyslíš si to iba s inovačným vzdelávaním, čo je + 3% ? A to, že dedinska škôlka mimo Bratislavy sa neriadi tabuľkami je poriadna blbosť, žiadna škôlka by si to nemohla dovoliť takto klamať a obchádzať zákon. Ak máš vyštudovanú Bc predškolskú pedagogiku a nebodaj ešte dve atestácie, nesedí to vôbec. A mimochodom, na prvú atestaciu môžeš ísť keď máš 5 rokov praxe, to tiež nesplnas. U teba mi toho veľa nesedí a zbytočne autorku maties.

tersanas
8. sep 2023

Autorka: chces si urobiť Bc alebo Mgr z predškolskej pedagogiky? Od toho sa odvíja plat

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tersanas
8. sep 2023

@janka2000 ale ja ti neberiem tvoj plat, verím ti, že ho máš, ale sedí mi to na 5 platovu triedu. Neodpovedala si, či máš Bc predškolskú pedagogiku alebo niečo iné, neodpovedala si, ako je to s tymi atestaciami. Aj na dekréte aj na páske si vieš pozrieť, v ktorej platovej triede si a to ti dá odpoveď.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tersanas
8. sep 2023

@janka2000 tak potom to sedí, si v 5 platovej triede a preto máš taký plat, autorka si chce robiť vysokú školu a tam vie byť pri Mgr v 7 platovej triede.

A viem, že sa na to nepytas, ale s Bc predškolská pedagogika si mala byť v 6 platovej triede, mala si si v práci o to požiadať a doložiť potrebné doklady o vzdelaní, je to škoda, že si bola v 5ke, kedy si skončila školu?

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tersanas
8. sep 2023

@janka2000 tak v tomto prípade nastala veľká chyba, bola si zle zaradená a prichádzala každý mesiac o peniaze

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
letfenixa
8. sep 2023

@janka2000 počas 3 rokov praxe si si spravila 2 atestacie?

autor
8. sep 2023

@tersanas samozrejme prv bc, zamestnala by som sa a popritom ešte robila mgr

tersanas
8. sep 2023

Autorka: v tom pripade pri Bc. 1161,50€ v hrubom a pri Mgr. 1267,50€, + príplatok za odpracované roky, prípadne za triednu učiteľku alebo osobný príplatok. Časom príplatok za profesijný rozvoj, čo vie byť maximálne 12% z hrubej mzdy, ak si budeš robiť inovačné vzdelávanie.

ysseba
8. sep 2023

@janka2000 Áno samozrejme. Vieš, existujú tabuľky zvlášť pre Bratislavu a zvlášť pre ostatné Slovensko

luccija
8. sep 2023

@janka2000 máš to celé nejaké pomýlené.A tabuľky platia všade rovnako.
Autorka najprv si over aké ponuky sú vo vašom regióne, lebo v niektorých okresoch sú naozaj miesta po známosti, alebo si ich držia až do dôchodku.Alebo ísť do súkromnej škôlky kde bývajú platy vyššie prípadne asistentka v škole, vychovavatelka v škole, ale to máš platovo +-rovnako

kate_cs
8. sep 2023

@luccija učiteľka v súkromnej škôlke je často na živnosť a robí od učiteľky cez upratovačku a kuchárku všetko. Robila som v súkromnom zariadení a keď sa to všetko odrátalo, bola som na tom asi ešte horšie ako upratovačka 🙈
Veď ja som autorke napísala čísla presne podľa vzdelania, už je na nej aké vzdelanie si chce urobiť

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilope
8. sep 2023

Podľa mňa @janka2000 píše o plate v čistom (pošlem ti screenshot výplaty) a @kate_cs o plate v hrubom (vyberá mzdy z tabuliek).
@janka2000 Mzda sa má vždy uvádzať v hrubom a keď už niekto uvádza svoju výplatu, má napísať, že je to mzda v čistom. Tabuľky sú rovnaké pre všetkých či je to MŠ v BA alebo v Žehre. Rozdiel môže byť v osobnom príplatku, v odmene.

janage
8. sep 2023

@lilope presne to som aj písala. Ľudia majú tendenciu hovoriť o plate všeobecne a potom miešajú hrušky s jablkami. Teda hrubú a čistú. Pričom je tam jasný rozdiel.
Tuším aj písala jedna z báb o výplate čo jej cinkne na účet a to samozrejme nebude tá z tabuľky.

janage
8. sep 2023

@janka2000 píšeš o výplate, ako sume, ktorá ti prichádza na účet? Alebo o tej čo máš v kolónke Hrubá mzda?

lilope
8. sep 2023

@janage častá chyba. Mzda by sa mala vždy uvádzať v hrubom, ale u ľudí je zvykom písať o výplate, keďže každého zaujíma čo im cinkne na účet a nie odvody. Teda ja keď niekde uvádzam mzdu, tak napíšem aj dovetok či je to v hrubom či v čistom aby bolo jasno.

kate_cs
8. sep 2023

@lilope ja som vyslovene napísala, že sumy, ktoré uvádzam sú v hrubom z tabuliek. Veď potom tam sú roky praxe, bonus pre začínajúcich učiteľov a podobne. Preto sa všade vždy uvádza hrubá mzda. Ale zhodneme sa všetky. Že tabulky platia pre všetkých rovnako a dajú sa ľahko dohľadať, ak niekto chce 🤷🏼‍♀️

lilope
8. sep 2023

@kate_cs k tvojej prvej vete - pochopila som to a domnievam sa, že ste si protirečili preto, lebo jedna udávala v čistom a jedna v hrubom. Veď nič iné od teba ani nepíšem, ale práve to isté.
Mne to nevysvetľuj čo sa ako udáva, ja to viem.

rozkvet1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majakanska
8. sep 2023

Atestácia sa dá robiť až po 5 rokov praxe už ako samostatný pedagogický zamestnanec, adaptacne sa do tejto praxe neráta. A 2. atestácia sa môže robiť až 5 rokov po získaní 1.atestacie. S titulom Bc. si 2.atestaciu urobiť už ani nemôžete. To len Mgr. mozu

autor
9. sep 2023

Baby veď janka písala 630 eur, mňa ani nenapadlo že by to mala uvádzať v hrubom... Ešte aj písala že 630 jej prišlo na účet, tak je jasné že to už je po všetkých odvodoch čistá suma keď to dostala už ma účet v takých číslach 🙂

autor
9. sep 2023

Ale ďakujem dievčatá, je to dosť zdĺhavý proces. Budem nad tým určite rozmýšľať a uvidím budúci rok či sa teda prihlásim 🙂

bublinka1426
9. sep 2023

je to malo, v hrubom je to cca 790. je to malo....(700 je minimalka, nie?)
samozrejme, DB to vie pekne navysit,ale ten zjavne pobera jej muz.
lepsie platia sukromne skolky, napr v Ba ponukaju cca 1100 -1200 eur pri 8hod uvazku, ale to je Ba.( len tam zas ziadaju vela od ucky, Montessori a neviem ake sorry)