Pracovný pohovor a následné problémy

chiara189
19. máj 2017

Dobrý deň,

chcem sa opýtať ako by ste reagovali
Som zamestnaná a bola som na pracovnom pohovore do inej firmy. ( iné mesto rovnaký okres ).
Na druhý deň môj terajší riaditeľ vedel že som bola konkrétne v tej firme na pohovore. Musel sa to dozvedieť od nich nakoľko ja som sa o tom s nikým nerozprávala . Je to firma s rovnakou technológiou takže už niekoľko ľudí od nás k nim prešlo.
Chcem sa opýtať ako by ste reagovali ? ( mám manažérsku pozíciu )

lienka737
19. máj 2017

V čom je teraz ten problém?
Že nedôveruješ novému zamestnávateľovi alebo ti robí problémy ten starý?
V každom prípade je divné, že o tom vôbec vedel. Si si istá, že nikto z kolegov/kamošov nevedel, že tam ideš?

evkakorcek
19. máj 2017

@chiara189 Veľa firiem si overuje od predchadzajuceho zamestnavatela aky si zamestnanec, a dokonca viem, ze vela firiem je takto prepojenych skrz personalistov Cize ak sa novy zamestnavatel na teba pytal, je to uplne v poridaku.
Ale stale nechapem tvojej otazke, ze ako by sme reagovali? Vyvodzovali z toho, ze si bola na pohovore nejake dôsledky? Ale sa ti nejak vyhrážali, ze ta nepustia do noveho zamestnania?? V kazdom pripade, to co robis vo svojom sukromom zivote mimo pracu je tvoja vec.....Na ziadne zbytocne otazky nemusis zamestnavatelovi odpovedat. 🙂

eeffka
19. máj 2017

@chiara189 nuz dali ti to vediet oficialne? ci len klepy?
ak suskanda tak by som robila mrtveho chrobaka, ak sa sef spytal tak by som povedala pravdu. Zrejme nie si spokojna v povodnej praci. Tak by som mu povedala ze ano, bola som, to neznamena ze aj odchadzam. Normalny by sa opytal co ta k tomu viedlo. Cize plat, podmienky, kolektiv.... mozno by sa dalo s tym aj na starej praci nieco robit.

no a kto to povedal... no nahoda je svina. Mohli ta vidiet, robi tam niekto kto ma kamosa u vas, mozno sa pytali na referencie....

anjelicek26
19. máj 2017

@chiara189 tak ma len dve moznosti - navrhne ti dovod, preco ostat u nich - vyssi plat, bonusy atp. Alebo ta necha ist... ako inak by mal zareagovat? Ono sa to da cakat, ze sa budu informovat, pokial o to cielene nepoziadas, nech to drzia v tichosti. Ako mas zareagovat ty? Ano, hladam nieco ine, lebo mi nevyhovuje - dochadzanie, pracovny cas, plat, kolektiv - dopln vhodne...)

dominika6
19. máj 2017

@chiara189 môžeš chodiť na pohovory aj každý týždeň do inej firmy..nikoho do toho nič nieje..
pokiaľ si nepodpísala zmluvu o mlčanlivosti technologii,či dodatok o prestupe ku konkurencii,tak sa nemáš o čom baviť..
jeho to môže jedine nakopnúť že ked odchádzajú ľudia za lepším asi bude niekde problém..
a odkiaľ to vie? ak si dávala životopis tak šef nieje debil vie čítať kde robíš,príp ak ťa tam niekto spoznal z bývalých tvojich kolegov

mirka907
19. máj 2017

Ja pracujem v IT firme na veducej pozicii a poviem ti, ze ak niekto od nas ide na pohovor do konkurencnej firmy, velmi rychlo o tom vieme. S niektorymi firmami mame dohody a dokonca sa nas pytaju, ci suhlasime s tym, aby toho cloveka na pohovor zavolali. Ja by som to, ze o tom sef vie vyuzila na uprimny rozhovor a podla reakcie zvazila posobenie v novej firme alebo starej firme...A nepozerala len na to, kto ponukne viac 🙂
Ja mam rada, ked su zamestanci ferovi a svoju nespokojnost prv vyjadria, az potom hladaju inde...takto sa snazime u nas nastavit podmienky....a ak sa zamestnanec rozhodne odist, vzdy davame ferove odporucanie...samozrejme je subjektivne ale je postavene na vykone...nie na pocite, ze niekto ta obisiel a siel inde....to musi ist bokom...aky je tvoj riaditel ale neviem.

ivana11155
19. máj 2017

Firmy si zistuju referencie, to si ta mohla preklepnut aj personalistka a ta to povedala riaditelovi. U nas v mensom meste, ale plnom vacsich firiem to tak funguje aj pri robotnickych poziciach o manazerskych ani nehovorim.

stastnablcha
19. máj 2017

firmy si nemozu zistovat referencie pokial by si im nedala suhlas. ale realita je uplne ina. fakt je ze personalisti SU prepojení a este viac su sefovia firiem 🙂 je naivne si mysliet, hlavne ak robis v manazente ze sa to nevytiahne..
a ako by som reagovala? normalne.. hlavne neklamat a nezahmlievat, lebo potom prides o obe prace... narovinu povedat ano bola som. a ak je tvoj terajsi sef pricetny, spyta sa preco a aspon budem mat moznost sa normalne porozpravat o dovodoch. hlavne prosim jednaj ferovo s oboma ....

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stastnablcha
19. máj 2017

@celasapremenim preco personalistu 🙂 vo vacsine pripadov si toto poriesia sefovia, ktori hlavne ak sa pracuje v rovnakom odvetví sa všetci poznajú...

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
19. máj 2017

Je normalne chodit na pohovory aj ked nie si vo vypovednej...
Ako vies ze to riaditel vedel? Pytala si sa odkial? Ja by som sa o veci na rovinu otvorene porozpravala

lienka737
19. máj 2017

Ja ale na tom nevidim nic zle, neviem stale kde je ten problem 🙂

loginexistuje
19. máj 2017

@chiara189 riesila som nieco obdobne takto pred rokom ja som ale bola v povodnej firme nespokojna riesila som to ponukli mi nejake zlepsenie atd dala som si smaa pre seba dvojmesacnu dobu ze vidim to ze nie som spokojna presiaklo von oslovili ma ine firmy co sme spoluparticipovali na velkom projekte dohodli sme sa a ja som poziadala o rozvaza ie prac pomeru ale jasne som sa s novou firmou dohodla ze nebudu kontaktovat povodneho zamestnavatelia riesili to pozom medzi sebou divizny ale teda ja som bola ta co si dala podmienky som pomerne spokojna mne slo potom primarne o to ze ma ta praca v povodnej firme nenaplnala stagnovala som aj terz stale s niekotrymi komunikujem a je to v pohode na tvojom mieste si ale vyjasnim ci to slo von z tej novej firmy a ak ano pre mna by to nebol pozitivny znak

chiara189
autor
19. máj 2017

@loginexistuje presne o toto mi ide islo to von od asistentky z personalneho lebo je z rovnakeho mesta ako nas riaditel tak mu to hned vyklebetila. keby to bolo napr tak ze si pytaju referncie nepoviem pol slova

natalienka12
19. máj 2017

@chiara189 a aky mas problem?

natalienka12
19. máj 2017

Je to uplne v poriadku ze si bola na pohovore. ALE ak mas manazersku poziciu ocakava sa od teba lojalita, nieco viac ako od bezneho zamestnanca.

mirka907
19. máj 2017

@chiara189 mozem sa opytat, co ta vlastne trapi? nevies ako sa zachovat alebo ta hneva, ze ti na to prisli?
S riaditelom si predtym svoju nespokojnost, ktora mala za nasledok hladanie novej prace, neriesila?

kittykat22
19. máj 2017

@mirka907 nechapem ako mozete vediet o pohovore v konkurencnej spolocnosti do 24 hodin. Je to nefer jednanie a pride mi nenormalne, ze sa s tym vobec chvalis. Je v poriadku si zavolat o referencie pokial mate o zamestnanca zaujem - a to sa obycajne robi tak, ze sa zavola zaujemcovi, a oznami sa mu, ze mate zaujem o jeho obsadenie v spolocnosti a ze budete kontaktovat byvalu firmu o referencie. Ale predpokladam ze to o com ty pises je kvakanie personalistiek po telefone. Uplne neprofesinalne spravanie co tu ty prekladas ako normu.

Teraz sa nova firma rozhodne pre ineho kandidata a ten stary ostava na mieste kde mu asi moc prijemne nebude. A to vsetko vdaka detinskemu spravaniu personalneho oddelenia.

mirka907
19. máj 2017

@kittykat22 prosim? co je na tom nenormalne a nefer? pracujem v IT sfere, kde sa ludia nekrestansky preplacaju...preto sa tym branime tak, ze sa firmy medzi sebou dohodnu, ze si ludi nekradneme...a ked si citala poriadne co sa mi velmi nezda, nikdy tomu cloveku nebranime odist...druha firma dostane od nas ferove odporucanie podla odrobenej prace...a o personalke tu nebola nikde rec....

majusqa77
19. máj 2017

uprimne? Uplne bezne sa stava, ze sa to zamestnavatel dozvie hned, ako posles zivotopis, netreba ist ani na pohovor 🙂 kazdy personalista selektuje zivotopisy a uchadzacov si preklepava kde/ako vie...

mirka907
19. máj 2017

@kittykat22 a este jedna vec...ja zas nepokladam za fer, ked cloveku venujes kopec casu, zauca sa, das mu doveru, dostane sa na manazersku poziciu a potom poza tvoj chrbat ide prec.....je take tazke prist a povedat.....som nespokojny / nespokojna, podme to riesit? pripadne oznamit, ze v tejto firme uz nemas motivaciu, dosiahol si vrchol a chces ist dalej?
jedine co chcem je fair play....

natalienka12
19. máj 2017

@kittykat22 Je to tak ako pise
@mirka907. Proste v istych odvetviach to takto funguje. Ta dotycna zrejme isla na pohovor kvoli vyssiemu platu. Ale to sa nerobi. Ak robim manazersku funkciu som slusne zaplatena tak nerobim zamestnavatelovi poza chrbat podpasovky tym ze idem ku.konkurencii na pohovor. To sa proste nerobi.

kittykat22
19. máj 2017

@mirka907 Ake kradnutie ludi? Vy ich vlastnite? Ake dohody? Nechapem o com pises. Slovensko je v roku 2017 stale 1984.

mirka907
19. máj 2017

@kittykat22 nebudem sa rozculovat ani to opatovne vysvetlovat...hore som sa vyjadrila...

natalienka12
19. máj 2017

@kittykat22 prepac ale ty kde pracujes?

googlinqa
19. máj 2017

No ako? Prasklo že chceš odísť a hotovo už len pravdu podľa toho čo sa ťa budú pýtať🙂

loginexistuje
19. máj 2017

To je uplne trapne ze kradnutie ludi v IT je uplne bezne ze ludia rotuju v niekolkorocnych cykloch clovek nie je vlastnictvom korporatu a personalne oddelenie to je vacsinou to najhorsie vo firmach a na lepsie pozicie sa ponuky riesia priamo s nadriadenymi ja by som im normalne napisala ze asisistentka na personalnom porusila mlcanlivost a povedala o tom tvojmu sucastnemu riaditelovi a nech si ju pekne poriesia je to rozhodne porusenie smernic ak chce overovat regerencie musia mat suhlas a aj kontaktne osoby potvrdene uchadzacom personalistky su tam na to aby povedali o benefitoch atd co uz oni mozu odborne riesit to sa riesi inak a inde

kittykat22
19. máj 2017

@mirka907 pises to akoby ten clovek sedel cely cas na zadku, pozeral do okna a vy ste ho platili. Vy ste ho zaucili na pracu ktoru ste od neho potrebovali a on ju vykonaval za co dostal primerane platove ohodnotenie na ktorom ste sa dohodli. My dve zijeme na uplne inych planetach. Nema zmysel sa tu dohadovat.

A to ze nepride zamestnanec za zamestnavatelom je chyba firmy - pretoze vo vedenie alebo personalistov nema doveru. A potom co si predviedla sa necudujem ze za vami zamestnanci nechodia. Neviem preco sa cudujes ze sa ludia spravaju nefer voci tebe - potazmo firme - ked to iste robis ty im.

kittykat22
19. máj 2017

@natalienka12 som personalistka v zahranici. Pracovala som najskor v personalke v anglicku - kde som sa ucila ako AO, a potom som pracovala dlhsie uz ako pesonalistka konzultantka v Prahe a teraz vyberam ludi pre manzelovu firmu - ma IT.