Pracovný pohovor a následné problémy

chiara189
19. máj 2017

Dobrý deň,

chcem sa opýtať ako by ste reagovali
Som zamestnaná a bola som na pracovnom pohovore do inej firmy. ( iné mesto rovnaký okres ).
Na druhý deň môj terajší riaditeľ vedel že som bola konkrétne v tej firme na pohovore. Musel sa to dozvedieť od nich nakoľko ja som sa o tom s nikým nerozprávala . Je to firma s rovnakou technológiou takže už niekoľko ľudí od nás k nim prešlo.
Chcem sa opýtať ako by ste reagovali ? ( mám manažérsku pozíciu )

mirka907
19. máj 2017

@kittykat22 si znacne ovlyvnena svojou pracou a je to vidno....ja zrejme tiez.... budem rada ak na mna prestanes utocit (prestat riesit co som predviedla, moje jednanie je nenormalne a podobne..nepoznas ma) a zacnes vazit slova...dakujem

@chiara189 drzim palce nech to dopadne k tvojej spokojnosti

kittykat22
19. máj 2017

@mirka907 toto je tema personalistiky - ak si si nevsimla. A tvoje vyjadrenia ako sa firmy medzi sebou dohaduju a klebetia je norma - nie je pravda. Tak bud tak laskava a prestan tu pisat strasit zakladatelku.

mirka907
19. máj 2017

@kittykat22 ach moje nervy..."ak si si nevsimla"...""bud taka laskava"...."to co predvadzas"....atd atd...takto stale jednas s ludmi?
zakladatelke som povedala svoj nazor, na ktory sa pytala...nenutim jej ho....neviem ani v akej sfere presne pracuje... a poradila som je, nech je ferova....nic viac...tak @chiara189 prepac ak ta strasim ..a sme na fore a nie na konferencii na temu personalistika, tak si to @kittykat22 prosim ta uvedom.

maciatkolulu
19. máj 2017

@kittykat22 kde ju prosim ta
@mirka907 strasi, ved normalne opisala absolutne fer jednanie, co je podla mna absolutne normalne a povazujem ho za charakterne. Je absolutne normalne, najma ked si uz na manazerskych miestach, ze jednas na rovinu, inteligentne a priamo..... To sa priam vyzaduje, mas problem, tak sa ide riesit, chces odist, aj to sa ide riesit, normalny zamestnavatel sa aspon vie zariadit, napriklad hladat si noveho adepta atd... Nieco zvlastne? Alebo som nechapava stara korcula z roku pana😉 ci patrim k tym blbym, co chcu jednat ferovo a vyzaduju to aj od ostatnych....😉

marlenka222
19. máj 2017

@chiara189 no slusne by som p.riaditelovi odpovedala ze som bola. Je tvoja vec ako sa rozhodnes kde budes pracovat a podobne. Sama pises ze nie si jedina kto z predchadzajucej firmy odisiel do tejto novej. Pokial neodides,tak si sa informovala. Pokial odides,bola to lepsia ponuka. Nemas upis do konca zivota v 1 firme (skoda na dnesne socialne istoty). Cely trh je o tom,co ti viac vyhovuje. ;)

loginexistuje
19. máj 2017

Vobec nie je fer jednanie ak sa robia zo zamestnancov otroci co ani nemozu ist na pohovor k inej firme bez toho aby si ich firma zistovala kde boli atd ako popisovala
@mirka907 toto odhadujem tak na T systems v Kosiciach zamestnanec nie je vlastnictvom firmy a neupisal sa jej krvou ale ma pravo uvazovat a resp i zmenit pracu dnes prave ti ktori stagnuju su v konkurencnej nevyhode

mirka907
19. máj 2017

@loginexistuje mylis sa...sme firma o 30 ludoch vybudova z nuly, ktora dava strasne vela effortu do vzdelavania ludi...a potom pride tebou spominane T-cko a toho cloveka preplati z prvej..ludia v KE kocuju z jednej IT firmy do druhej, nahanaju vyssie platy a kvalita sa straca.....preto sa snazime mat ferove dohody s firmami s ktorymi to ide, ze si ludi nekradneme...hned na zaciatku som napisala, ze mame tieto dohody s niektorymi...
treba poriadne citat a nie hned sudit a hadzat vsetkych do jedneho vreca

monika541
19. máj 2017

@chiara189 nemáš podpísanú konkurenčnú doložku? Porozmýšľaj. Ak by si ako manažér prešla ku konkurencii, môžeš mať problém. Možno aj preto sa tu riaditeľ priznal, že vie o tvojom pohovore u konkurencie.

loginexistuje
19. máj 2017

@mirka907 ako toto chapem ze je narocne riesit a konkurovat pre vas ako mensiu firmu ono velmi zavisi aj od konretnej pozicie a cloveka v kazdom pripade starostlivost o zamestnanca sa nema zacat pri jeho pokuse o hladanie si novej prace ale omnoho skor

mirka907
19. máj 2017

@loginexistuje s tym s tebou suhlasim...a aj sa snazime (ja myslim ze dobre ale mozem sa mylit)...ale ocakavame aj od druhej strany, ze ukaze charakter a tiez sa bude snazit hrat fer (omielam to tu dookola ale proste tak by to malo byt)...no obcas je vidina rychlych penazi proti nam....a hlavne trend v IT na Slovensku je uz tak nastaveny...cele je to na hlavu..

bluka2
19. máj 2017

@mirka907 Mozes vysvetlit co myslis tym, ze ludia v IT sfere su preplacani?

mirka907
19. máj 2017

@bluka2 kvalita prace nezodpoveda platom, ktore si ludia pytaju ...neplati to samozrejme u kazdeho...a su aj nedoceneni ludia....ale je velky dopyt po ITckaroch a este stale je vela otvorenych pozicii a malo ludi na ich obsadenie..takze aby sa pozicie zatraktivnili a obsadili, platy sa zenu do vysok...

bluka2
19. máj 2017

@mirka907 Hm dakujem, ale je to dost vseobecne. Kolko je povedzme teda podla teba primerany plat niekomu za 40 h prace tyzdenne, co naprogramuje veci, nieco specializovane (povedzme ziadne trivialnosti, co sa naucim aj dnes v noci), tak ze to je urobene logicky, jasno a aj to funguje?
Lebo z napisaneho tazko posudit, ci je problem skor v tom, ze dobre plateni pracu odflaknu alebo ci sa snazite za pomerne maly peniaz z ludi vytazit aj ich duse...

mirka907
19. máj 2017

@bluka2 zalezi od technologie, narocnosti projektu...zadania ake mas...ci si architekt, analytik, developer, tester atd....ake mas skusenosti....inak ako vseobecne ti neodpoviem..a tiez to nie je predmetom tejto diskusie 🙂

bluka2
19. máj 2017

@mirka907 Mne je jasne, ze zalezi, ale stale sa da napisat od do. Ale mam pocit, ze v tom co popisujes ty, ide o ferovost zamestanca k zamestnavatelovi a druhym smerom ktovie

bluka2
19. máj 2017

Ja by som k tomuto povedala, ze dufam, ze mas nejaku tretiu moznost alebo ze sa naskytne. Na mieste riaditela firmy kde si bola na pohovore by som si nasla novu asistentku, lebo teda myslim, ze taketo posuvanie informacii je vrchol neserioznosti

mirka907
19. máj 2017

@bluka2 platovu otazku v tomto fore riesit nebudem, lebo tato tema nie je o platoch...mozes si pozriet platy.sk, kde priemerne platy najdes podla jednotlivych regionov a urobit si prehlad. Mozem povedat za nasu firmu, ze mam ciste svedomie v motivovani ludi...nielen sumou co vidia kazdy mesiac na paske... nie sme ale nadnarodna spolocnost a ani s nou bojovat nevieme...

iwesska
20. máj 2017

Nechapem pointu...o co vlastne ide? Chces zmenit pracu asi nie, ked si bola na pohovore. Preco ta potom tak trapi, ze sa to dozvedel tvoj terajsi sef ?

kikakm
20. máj 2017

Predpokladam, ze nie si asi 100% rozhodnuta opustit povodne zamestnanie. Po tejto "aferke", ze sa o tom dozvedel tvoj sef sa rozhodnut budes musiet.
Ja som pracovala v odvetvi, kde ked niekto chcel odist ku konkurencii ihned sa telefonovalo co je to za cloveka atd. Podla pozicie a dolezitosti cloveka sa nasledne prijimali ludia. Myslim to tak, ze pokial to bol napr. skladnik, tak sa neriesil medzi sefmi jednotlivych firiem. Ak sa jednalo o napr. o cloveka, ktory mal citlive pristupy k informaciam, chodu nemal sancu sa dostat ku konkurencii. Ak sa tak aj stalo, sefovia si narobili zle medzi firmami inak.

lienka737
20. máj 2017

@iwesska to sme sa nedozvedeli stale, co je ten nasledny problem 🙂

ostorha
20. máj 2017

@bluka2 Ja som vecer tiez otvorila tuto diskusiu a precitala prispevky,tiez ma zarazila ta veta,ze zamestnanci su nekrestasky preplacany,A tak pre seba si hovorim Kde?vKosiciach? pani musi asi halucinovat.Tak,tak zamestnanci by mali pracovat za vatiknasku menu ,,Pan boh zaplat,, podla dotycnej.Jej zrejme nedochadza ze kazdy chce dobre zit nie len ona a ludia sa nevlastnia je rok 2017 .

mirka907
20. máj 2017

@ostorha tesim sa dobremu zdraviu a halucinacie nemam 🙂 ale vdaka za starostlivost....
myslis ze 1100 eurovy plat (beriem priemer co cca je v IT firmach) pre cloveka bez praxe, po skole je malo? plus ine benefity ... a potom ti po par mesiacoch zahlasi, ze nadnarodna spolocnost mu ponukla 1500e a dava vypoved...tam sa zdrzi dalsi rok a po roku kocuje dalej do dalsiej firmy, kde dostane este vyssi plat...takze ano, ITckari su preplacani ...je po nich velky dopyt a je ich malo...predpokladam, ze sa v tejto sfere nepohybujes, takze ti to pride nelogicke ale je to tak....v KE mas firmy ako IMB, SIEMENS, AT&T, T-Systems, NESS a mozem pokracovat, ktore platy naozaj vyhanaju vysoko...Ako k tomu pride ucitel, ktory studuje rovnako ako taky programator a ma plat o polovicu mensi? ale to uz je chyba inde a nie na tuto diskusiu

loginexistuje
20. máj 2017

Ten co studoval za ucitela sa slobodne rozhodol co bude studovat mohol tiez ist studovat IT a platove pomery dobre poznal aj v skolstve aj v IT a tie platy uvadzas v hrubom a teda priemer je tu http://www.naseplaty.sk/prehlad-platov/informac...

mirka907
20. máj 2017

Ano v hrubom a treba sledovat priemer....nie plat mimo BA.... lebo KE s vyše 10 000 ITčkarmi ťahá priemer hore.

loginexistuje
20. máj 2017

@mirka907 ved ano ber pre Kosice ten priemerny ako to ti pride vela za to mnozstvo prace stresu anzodpovednosti mne vobec nie

ostorha
20. máj 2017

@mirka907 Spravne si odhadla v tejto sfere sa nepo´hybujem ale mam kamaratov som kosicanka a viem ako zarabaju.Tak to je ovela vyhodnejsie chodit radsej robit hantlagera do Swiss nepotrebujes vysoku skolu. len nejaku manualnu zrucnost a dostanes 4000fch v cistom ako moj muz,sa nedivim ze kazdy kto moze zo Sĺovenska uteka.Myslim ze nie nato ty ludia studovali aby potom robili za bars jaku vyplatu.Vzdy budu diametralne odlisne nazory zamestnávajúceho a zamestnanca nato co je dobra vyplata.

mirka907
20. máj 2017

@loginexistuje pre seniorov urcite nie....tu si myslim, ze clovek s napr. 10rocnou praxou si zasluzi tento aj vyssi plat a aby som sa vratila k teme, ak ide poza chrbat, problem je vo firme a zlych procesoch, atmosfere ...s tym som ti pisala ze suhlasim ....avsak pre juniorov s malou praxou ano....a niektore firmy sa nepozeraju na kvalitu programatora ale na to, aby obsadili miesto (tiez sa zodpovedaju vyssie a ich meritkom su cisla obsadenych pozicii) a idu platovo vysoko...vtedy sa mozeme aj na hlavu postavit....preplatia ti cloveka z prvej 🙂 takze skusim za mna tuto temu uzavriet, lebo uz som povedala asi vsetko a naozaj sa nemam chut s niekym zbytocne hadat 🙂

bluka2
23. máj 2017

@ostorha uplny suhlas a tie potom spomenute cisla to len potvrdili. Esteze v tej firme nemusim pracovat...

bluka2
23. máj 2017

@mirka907 Tak zamestnaj ucitelov za 500 a spokojnost na oboch stranach, nie? ...

kittykat22
24. máj 2017

@iwesska je tam vela problemov ked to sucasne vedenie vie. Ona tu poziciu nemusi dostat alebo ju nemusi chciet - pretoze jej nebudu vyhovovat podmienky. Samozrejme vedenie v sucasnej firme sa na nu bude pozerat blbo - ako tu pisalo nejake ID predtym - my sme ta vychovali, naucili a ty poza chrbat balis kufre?? 😕 Mozu jej robit koli tomu dusno - co pravdepodobne robit aj budu. Horsie projekty, nemusia jej vyplatit bonusy lebo aj tak ide prec, alebo natruc mozu hladat noveho zamestnanca. Pozicie so zameranim v obore alebo managerske pozicie je niekedy tazke zohnat. Ja viem ze niektori ludia chodia na pohovory aj 2 roky ked sa snazia prestupit do ineho zamestnania. Pozicia sa vyskytne raz, 2x do roka a nie vzdy to dopadne. Inak niektori chodia na pohovory len zo sportu 😀