Prístup vedúceho v práci - bossing?

janka_haly
10. júl 2020

Ahojte slečny, dnes sme mali poradu, po ktorej sme zostali s kolegynkou poriadne zaskočené. Porada vyslovene mierená na zosmiešnie mna a kolegyne. Mame takeho “super” vedúceho, ktorý keď je s nami, povie niečo na toho, keď je s tým, povie zas inak, proste klebetna baba a zaprie si aj nos medzi očami. Dnes nás chcel zosmiešniť na situacii, či my vieme, ako funguje organizácia, čo sa týka štruktúry. Povedali sme mu, povedal, že nie, a viete čo? Opravil nás v jednom slove. Počas jeho “nášho karhania” cely čas zmurkal na kolegyňu, a vyslovene s blaženým úsmevom na tvári počas hádky povedal - už stačí, lebo budú volat riaditelovi - s ironickým tónom. Ako by ste sa v takej situacii správali, keby vás vedúci mal vyslovene obľúbenkyne, a vy nemáte ani jedno dakujem, za prácu ktorú odvádzate? V jeho očiach nuly... samozrejme, že si u kolegyne overoval, či sme niečo po porade ešte neriešili...

len_nig
10. júl 2020

No ja by som zavolala tomu riaditeľovi 😁

danielahamar
11. júl 2020

No ja osobne by som mala poznámku, že ešte ta kolegyňa je dokonalá a nemozeme byť všetky a ak aj niečo nebudem zase vedieť, opýtam sa jej😬, alebo rovno riaditeľa 🧐

janka_haly
autor
11. júl 2020

@danielahamar minule, teraz už bývala kolegyna, takto zavolala riaditelovi a teraz len počúvame, že ako ju on sikanoval a buzeroval, velmi ironickým tónom to vždy povie 😑 vedúci má totiž svoju oblubenkynu, ktorá mu všetko z celého dňa vždy súkromné zreferuje a on nevie byt objektívny...

janka_haly
autor
11. júl 2020

@len_nig skôr by pridržal pri ňom, ako pri nás :(

vilma7
11. júl 2020

Bože to je pekný chudák, mali ste sa ho po porade opýtať, či toto mala byť hlavná téma porady a samozrejme pred všetkými, koľko vás tam bolo?
Pokúsila by som sa podobnú situáciu nahrať, aspoň zvukovo.

janka_haly
autor
11. júl 2020

@vilma7 chýbali 2 kolegovia, samozrejme okrem mna a kolegyne zvysok jeho obľúbenci 🙂 to nahrávanie nie je nelegálne?

janka_haly
autor
11. júl 2020

@vilma7 a my sme určite boli hlavnou témou porady, nakoľko sa porada dohodla presne v ten deň, keď sme my neboli v práci, úbohé

vilma7
11. júl 2020

@janka_haly kľudne by som mu s úsmevom povedala, že ďalšiu poradu si idem nahrávať, keďže vás verejne zosmiešňuje, čomu so hovorí mobbing a že chceš mať aj dôkazy. By mu možno skysol úsmev na tvári.

danielahamar
11. júl 2020

@janka_haly musíte ju ignorovať a hrať tu jeho blbú hru, nemôžete bojovať, ale hrať ju môžete a medzi tým mu neraz splechnete 1:0😁😉 ak budete bojovať, nebude energie na iné veci😉 a nejaký trulo zato nestoji

janka_haly
autor
11. júl 2020

@danielahamar vies že sme s kolegyňou už rezignovali? Nemame na to vôbec energiu, my si budeme držať pusu, uvidíme, či si niekto dovolí niečo zas povedat, najbližšia porada v septembri. A nehovorim, že vravel, že kľudne niektorá z nás môže byt na skúšku preradená o 120km inde, na druhu pobočku, ale nech to nikde nevrátime, že to nie je iste ...

janka_haly
autor
11. júl 2020

@vilma7 až potom by sme videli čo za človeka on je... dokonca že - keby sme boli na kriminálnej polícii, že porada by prebiehala úplne inak... rozum sa človeku zastavoval

vilma7
11. júl 2020

@janka_haly hrozné, nemáte vo firme nejakého personálneho poradcu na koho sa dá v tomto prípade obrátiť?

krisbar
11. júl 2020

Je par moznosti:
1. Zmena prace
2. Uplna ignoracia toho blba a robit si svoju pracu najlepsie ako viete
3. Reportovat (ak ste vacsia korporatna firma, mate urcite prepisy proti mobbingu, harasmentu)
Uprimne - ak ta praca bavi, tak by som ho brutalne ignorovala, akoby to ani nehovoril na mna. Ak nie, zacala by som si hladat nieco ine....a dovtedy tazka ignoracia. Taki ludia sa prave vyzivaju v tom, ze ludom mozu ublizovat s v momente, ked to nebude posobit, tak to bude urazat ich ego, nie vase.

janka_haly
autor
11. júl 2020

@krisbar momentálne už pokukujem po niečom inom, v mojim odbore to nie je ľahké a ano, budem to ignorovať a už nikdy nič neriešiť

janka_haly
autor
11. júl 2020

@vilma7 nemame :/ sme mala firma, v práci sme len do 10 ľudí .. :( lebo mame viacero pobociek

oranzovyvevericnik
13. feb 2023

Ahoj, ako si dopadla?

janka_haly
autor
14. feb 2023

@oranzovyvevericnik dala som papa firme a nemusim riešiť žiadne intrigy ;) a pán pozná čo je to byt podriadeným, keďže už ma aj on nadriadeného ;)