Pýtali v práci od vás tehotenskú knižku?

16. okt 2020

Čaute baby... Som v 12tt a Dr má dala na PN pretože mám ťažkú prácu..... Keď som šla zaniesť pn-ku do prace, tak odomna nepýtali tehu knižku.... Pýtala som sa ze ci to netreba a povedali ze nie...

zooeynka
16. okt 2020

Ja som odfotila prvu stranu knizky a prilozila k oznameniu o tehotenstve(pytali to ako prilohu). Ty si uz pisomne oznamila tehotenstvo?

autor
16. okt 2020

@zooeynka niee.. To treba aj písomne? Akože zamestnávateľ vie o mne že som tehu... To sa teda ešte spýtam že čo ako či im treba niečo

dollyzv
16. okt 2020

Áno..aj s predpokladaným nástupom na materskú. Na nete nájdeš vzory oznámenia a ako prílohu potvrdenie od dr alebo prefotena predná strana tehu knizky
Pokiaľ mu to neoznámis písomne( najlepšie listom doporučene,popripadne si dať podpísať kópiu o prevzatí) ako keby si mu to ani neoznamila

autor
16. okt 2020

@dollyzv to som nevedela 🙂 a kedy to asi mam oznámiť? Teraz som 12tt

dollyzv
16. okt 2020

Pokiaľ si na PN,tak nepotrebuješ výhody tehotnej(neobmedzené priepustky u lekára napr.) Môj majster v praci od začiatku vedel,keďže mi musel prispôsobiť prácu kým som nemala tehu knižku, ale písomné som to oznámila až okolo 30tt. Vlastne až potom ak by sa bábo narodilo skorej tak by malo šancu prežiť. Ale je to na tebe kedy oznámis..osobne by som počkala aspoň do morfologickeho utz v 20tt pokiaľ ti to nesuri

ibrunova
16. okt 2020

Čím skôr tým lepšie, ako tehotná si chránená napr aj pred prepustením, lebo kým oficialne neoznámiš, tak to akože nevedia, takže nečakaj.

simonkazga
16. okt 2020

Zamestnavatel nevie, ze si tehotna, kym pisomne neoznamis. Hold nase zakony zakazuju akukolvek formu diskriminacie. Takze tam mozes lietat s mega bruskom v 8 mesiaci, ak nie je oznamenie o tehotenstve, tehotna nie si. Nie si chranena pred vypovedou a nemas narok na extra lekarske prehliadky. Takze sup-sup, hlavne ak si na PN.

autor
16. okt 2020

No ďakujem baby a to od Dr nepotrebujem žiadne potvrdenie však? Len ten papier o oznámení a prefotenu tehu knižku? Bože ja som z toho jeleň 😃

ibrunova
16. okt 2020

napíš, že oznsmuješ, že si tehotná, predpokladaný termín vtedy a vtedy, predpokladaný dátum nástupu na MD.... Dovi dopo, môžeš aj lrefotiť prvú stranu knižky, a urib to čím skôr, odovzdaj to a faj si potvrdiť kópiu.

nika_m
16. okt 2020

Ja ked som dostala tehotensku knizku tak som tiez oficialne na papieri oznamila zamestnavatelovi, ze som tehotna, predpokladany nastup a chceli aj prefotenu knizku, teda prvu stranu...treba to podla mna cim skor odovzdat lebo si takto v ochrannej lehote a nemozu ta vyhodit napr 🙂

jankapepe
16. okt 2020

Máš to oznámiť hneď. Keď to neoznamis tak tehotná pre zamestnávateľa nie si s čím súvisí potom aj práca ktorú ti môže/ nemôže prideliť prípadne výpoveď ktorú ti môže/ nemôže dať.....

janka_266
16. okt 2020

Ja som dala len oznamenie, knižku nebolo treba fotiť.

tosomja
16. okt 2020

Ja som len dala potvrdenie od gynekológa, kde bolo napísané, že som tehotná a predpokladaný termín na md je ..... A neodporúča nočné a záťažové práce.
Toto som predložila zanestnavatelovi

mogaa
16. okt 2020

Ak si PN, nech to muž pošle doporučene zamestnávateľovi...

elizabeth88
16. okt 2020

Ja som doniesla osobne pisomne oznamenie o tehu,bola som PN,tak den pred skoncenim PN som prisla s tym do kancelarie rovno sme aj dohodli smeny.🙂