CS-2 v tehotenskej knižke

21. dec 2022

Ahojte dnes som bola u svojho doktora na ster .. som 34tt .. pozrel ma odvnutra zobral ster, vypisal tehotensku knizku a tam napisal aj hned to CS-2 potom ma poslal ze pozrie babetko.. povedal ze vsetko je ok.. babetko vobec nenalieha a vyzera ze sa mu este nechce ist von. Chcem sa spitat doteraz som mala to CS-0 a dnes uz CS-2 .. chcem sa spytat ze to na zaklade toho ze ma pozrel od vnutra rukou to mohol zistit alebo sa to zistuje sonom.. a co to vlastne znamena? Lebo on si najprv knizku vypise a potom ide babo pozriet ..dakujem za rady ...

autor
21. dec 2022

@veronikaszabova cize ako som pochopila mozem aj skor rodit ?

veronikaszabova
21. dec 2022

Keby sa lekarovi nieco nezdalo, povie ti.

zuzanka101010
21. dec 2022

netreba sa znepokojovať, ja mám už od 36tt cervikálne skóre 3 a to som si myslela, keď mi to tam napísal, že budem rodiť skôr, ale už skoro týždeň prenášam...treba si dávať pozor na znamenia či sa pôrod blíži, ale nestresovať, keby čokoľvek sa dialo treba sa ísť radšej dať skontrolovať

bessdonna
22. dec 2022

nechapem preco ale ja cs v knizke nemam.

autor
22. dec 2022

@zuzanka101010 takze tie cisla byvaju aj vyssiem v tehotrnskej knizke je max do CS-2. Dakujem za ukludnenie dufam ze vydrzime aspon do terminu SC.. vcera sa doktor vyjadril ze nevyzera ze tlaci hlavkou tak nech tam este vydrzi aspon do 38tt 🙂 aj ked obcas citim maleho od spodu .. ale to kwd sa viac hybe.. brucho mi tiez tvrdne ale da sa to zvladnut 🙂u mna je tonze neviem kedy by mal prist lrbo pri prvom som mala tiez planovanu sekciu na 40tt a ziadne kontrakcie som nemala.. tak neviem v akom pripade by som malanastivit doktora 🤷‍♀️

autor
22. dec 2022

@bessdonna v knizke je aj tabulka.. a mne to doktor vzdy pise do riadku kde pise vahu tlak,pohyby,moc a tam zapise aj to CS

bessdonna
22. dec 2022

mne nie do riti🤔iba dlzku krcka zvykol.to bolo 45 mm, 39 mm, 42mm,33 mm a teraz neodmeral.viem,ze je vzadu,nedociahne na to.

autor
22. dec 2022

@bessdonna inak ja som z tohto mimo a ta dlzka krcka sa meria sonom? Alebo rukov? 😃

bessdonna
22. dec 2022

vaginalnou sondou

autor
22. dec 2022

@bessdonna tak to mna pozeral rukou😃

bessdonna
22. dec 2022

rukou sa zistuje ci je krcok vzadu ci vpredu,ci je makky,tuhy....skracovanie sa meria cez utz cez vaginu a to vidis taku ciaru ktoru odmeria a objavi sa to na monitore v mm

autor
22. dec 2022

@bessdonna dakujem za info som o nieco mudrejsia .. tak toto zistoval rukov a napisal CS-2 ale ked pozeral sonom tak povedal ze babo je este vysoko a ze je to v pphode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre