Kedy ste nosili tehotenskú knižku do zamestnania?

9. jan 2023

Ahojte, kedy ste nosili tehotenskú knižku do zamestnania?
Ja som 12tt a rozmýšlam že by som ju aj zaniesla.
Stačí len odniesť a ony si ju prefotia alebo ju iba pozrú a zaevidujú ma alebo treba aj doklad o tom že som tehotná a dátum nástupu na materskú odovzdať písomne?
Dakujem 😊

alenah31
9. jan 2023

načo ti je tehu knižka pre zamestnávateľa? Chceš oznámiť tehotenstvo? To sa oznamuje zásadne písomne + doložíš kópiu tehu knižky (zabieliš si info, ktoré nechceš pre neho zverejňovať) alebo si od gyn. vypýtaš potvrdenie o tehotenstve a priložíš k oznámeniu to.

4stanka4
9. jan 2023

Určite písomne všetko nech si krytá zo zákona ta budu brat ako tehotnú a nie len obyčajného zamestnanca. Ja som dávala hneď ako som dostala knižku, okolo 10tt
Prefotila som len prvú stranu s menom a zvyšok zabielila

petamich
9. jan 2023

pisomne (u nas mailom) som poslala prednu stranu knizky odfotenu a ze som tehotna a predpokladany nastup na matersku je xy

deti95060810
9. jan 2023

NIKDY..zamest. nevidel moju tehu knižku nikdy. a načo by mu bola?

autor
9. jan 2023

@deti95060810 super keď tvoju knižku nevidel ale sú baby ktoré nosia buď prednú stranu prefotenú alebo inak.
A načo mi je? Lebo to vyžaduje zamestnávatel, preto sa pýtam ako ste mu to zdokladovali/oznámili. 🙂

lenkadenisa
9. jan 2023

Určite písomne, nikdy nevieš čo sa stane. Aby si bola krytá.

autor
9. jan 2023

@alenah31
@petamich
@4stanka4
Dakujem, skúsim to mailom a keď to nepréjde tak im odnesiem potvrdenie a prefotenú prednú stranu 😊

majki_ki
9. jan 2023

Ja som písala oficiálne oznámenie že som tehotná spolu s predpokladaným nástupom na md, vzor som našla na nete + chceli odloženú kópiu prednej strany tehotenskej knižky

tosomja
9. jan 2023

Mailom môže tvrdiť, že nedostal. Jediné žiadaj odpoveď.
Ja som tiež neukazovala knižku. Len písomné oznámenie od gynekológa, kde mi potvrdil graviditu a predpokladaný nástup na MD.

petronellla87
9. jan 2023

Tiez som odovzdavala oznamenie o tehotenstve s predpikladanym terminom nastupu na md. Nebolo by mi prijemne ukazovat a prefocovat veducemu moj zdravotny zaznam🤷‍♀️

kris_tin257
9. jan 2023

Vypýtala som si potvrdenie od lekára už v 8tt o tehotenstve a dala som to. Tehotenskú knižku nemajú dôvod prečo mať 😊

226lenka
9. jan 2023

Ahoj. Ja som dávala zamestnávateľovi tehu knižku v 12.tt, to bolo moje potvrdenie že som tehotná. Nič viac odomna nepýtala. Personalistika si ju prefotila z tej prednej strany kde je meno.

elisabethka
18. jan 2023

Pisomne som oznamila zamestnavatelovi. Napisala predbezne nastup na matersku a ziadala o uvolnenie pocas lekarskych kontrol. Tehotensku knizku som nedokladala ani ju nepytali.

nkns
4. feb 2023

No ja som 21 týždeň ,som druhý mesiac na PN. Nakoľko mám rizikovú prácu ale ešte som v práci ani nič nehovorila. Bolo mi povedané,že stačí ak prinesiem potom od lekára papier,že nastupujem na MD.

siska53
4. feb 2023

Ako som ju dostala, tak do par dni. Aspon som videla kolegov a pokecali sme, lebo v case, ked mi vystavovali druhu, som bola na rodicaku so starsim. A pri prvom tiez tak nejak, nech vedia. Ja som s tym nerobila okolky, na personalnom si odfotili, co potrebovali, nemala som dovod nedoverovat zamestnavatelovi, slo o velku firmu.

douc
2. mar 2023

isto to oznamim ale ja by som to až od 20tt. nemôže ťa potom vyhodiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre