Strach z novej práce

8. nov 2022

Ahojte, viete mi poradiť ako sa zbaviť tohto strachu? Veľmi sa bojím pretože idem robiť niečo uplne iné ako som doteraz robila, idem do prevažne mužského kolektívu a mám z toho hrozné úzkosti. Bojim sa že nezapadnem, že sa mi nebude dariť a praca ma napríklad nebude ani bavit. Nikdy som toto nezazila, naozaj.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
8. nov 2022

A čo najhoršie sa môže stať? Že si budeš hľadať novú prácu. Nejde o život, uvoľni sa. Uvidíš, či ta to bude baviť, ak nie, nie je to posledná šanca 🙂

bubliska
8. nov 2022

Myslím si že strach z nového je úplne normálna, ľudia to bežne prežívajú. Máme trému pred novými ľuďmi, máme obavy z úloh, ktoré sme nikdy predtým nerobili. Skús zhlboka dýchať, povedz si že tá vybrali do novej práce preto, lebo veria že na to máš, že budeš pasovať do kolektívu a celkovo to zvládneš. Držím ti palce, máš na to

hylary
8. nov 2022

A čo si robila a ideš robiť iné?

miroslava21
8. nov 2022

Muzsky kolektiv je super, tam sa nemusis bat zenskeho ohovarania a zavisti. A ostatne ti uz napisali. Strach z neznameho je normalne, postupne sa do toho dostanes a uvidis ci ta to zaujme a ostanes tam. O skusenost bohatsia

autor
8. nov 2022

@bluka2 vieš najhoršie pre mna je, že som vymenila teple miestečko so zmluvou na dobu neurčitú za niečo, kde mám zmluvu zatial na rok no veľmi som tu pracu chcela dostať. A keď vidim aka je teraz doba, strasne sa bojim aby ma neprepustili a tak.. neviem prečo mám v hlave zrovna tieto myšlienky, no zo vsadial sa to na mna vali :/

coco1
8. nov 2022

Do chlapskeho kolektivu by som sa teda ozaj nebala ist. Naopak do zenskeho by som mala podobne pocity ako Ty teraz. Ver mi. Dobre bude ;)

matovicova
8. nov 2022

Hlavu hore, o rok budeš o tomto strachu rozprávať ako vtipnú príhodu na vianočnom večierku 👍🍀😉

anjelicek26
8. nov 2022

Chlapsky kolektiv je podstatne jednoduchsi, ako zensky... a prosim nechod do toho s tym, ze sa bojis, negativne myslienky, pocit zlyhania dopredu to len privolava... bude to nieco noveho a nikto od teba dokonalost od prveho dna neocakava. Ale ochotu sa ucit.

bluka2
8. nov 2022

Ooo tak to si urobila skvelo, podľa mňa. Každý veľký človek, čo niečo dokázal sa vzdal komfortu, riskol niečo, prešiel neúspechmi, z ktorých sa niečo naučil. Takže tlieskam ti, že si sa dala na ťažšiu, ale v konečnom dôsledku určite uspokojivejsiu cestu.
Poviem ti ja, tiež som mala veľmi pohodlnú prácu, dobrý plat, dobrý šéf, úplná voľnosť, ale aj nuda a žiadny posun. Vzdala som sa toho, presťahovala na iný kontinent a mala som nového šéfa, ktorý mi totálne znepríjemňoval život, podrazy, vyhrážky, problémy. Ďalší pokus, teraz, mám konečne prácu svojich snov, čo má každý deň teší a teda bez tej poslednej, aj keď zlej a pomerne krátkej skúsenosti, by som nemala šancu ju dostať. Každý máme nejakú cestu, tebe želám, nech ti to rovno vyjde! Ďalej s takýmto prístupom, to nemôže zlyhať v dlhodobom horizonte

bluka2
8. nov 2022

@matovicova možno aj o mesiac, podľa množstva prípitkov 😜

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz