V skúšobnej dobe po otehotnení vás nesmú vyhodiť

andrejka.g
24. jún 2009

baby zamestnavatelovi som kratko pred skoncenim skusobnej lehoty oznamila, ze cakam dietatko. Vedela som, ze s mojou pracou je spokojny, takze som sa neobavala a nemusela taktizovat kym mi skonci skusobna lehota. Par dni po oznameni somnou skoncili pracovny pomer s usmevom, ze v ramci zakona tak mozu urobit v skusobnej lehote BEZ udania dovodu. Chcem Vam povedat, ze tak nemozu urobit na zaklade antidiskriminacneho zakona a zakononov europskej unie. Mam pravnicku, zastupuje ma aj organizacia pre ludske prava a budeme sa sudit. Nebojte sa, nenechajte sa obalamutit skoncenim bez udania dovodu. Napiste mi, kto sa potrebujete poradit, pomozem pripadne preposlem kontakt na moju pravnicku

beruska.zuzanka
7. júl 2009

Jj, aj ty mas IP uz 🙂

andrejka.g
autor
7. júl 2009

dakujem 😉

beruska.zuzanka
7. júl 2009

🙂

andrejka.g
autor
7. júl 2009

dakujem.... Beruska, nielen pre teba, ale aj pre dalsie mamicky, ktore prisli, alebo zrejme pridu o pracu v skusobnej lehote po oznameni tehotenstva - ak tak urobi vas zamestnavatel BEZ uvedenia dovodu, kontaktujte ma. chystame spolu s centrom ktore sa zaobera touto problematikou otvorit velku verejnu diskusiu.

betka1
8. júl 2009

andrejka, aj ja Ti drzim palce, mas moj obdiv, ze si sa do toho pustila. Pekne im to natri, slusne, legalne a nech si to vsimnu aj ini podobni zamestnavatelia.
Ja som mala stastie, ked som zamestnavtelovi povedala, ze som tehotna, tak vsetci manageri ku mne chodili pytali sa ako sa citim a vysvetlovali mi moje prava a kazali mi nech sa nenamaham velmi a nestresujem 🙂. Bolo to az zabavne. Mohli ma aj prepustit, ale potrebovali ma. Ale to bolo v zahranici.

andrejka.g
autor
8. júl 2009

🙂 dakujem

suem
20. júl 2009

andrejka.g nic nove?
Zaujima ma to z opacnej strany ako teba, tak som zvedava ako napredujete.
Velku sancu tomu nedavam, skor si na tvoj ukor niekto spravi napln prace a neziskovka, obc. zdruzenie bude mat ciarku ze nieco robia 😖
Snad ma teraz neukamenujete 😉

andzi
20. júl 2009

Aj mňa osobne by zaujímal výsledok, ale skôr si myslím to, čo suem.

suem
20. júl 2009

Myslim andzi, ze to ostalo na mrtvom bode. Neviem ako by dokazovali, ze ju prepustili kvoli tehu, nie kvoli tomu, ze ju tam jednoducho nechceli. A, ze s nou boli spokojni, mohol byt len jej subjektivny dojem, pochybujem, ze davali nejake verejne pochvaly. Ani v mediach som ziaden sum v spojitosti s touto temou nezachytila ...

andzi
20. júl 2009

presne tak...ak legislatíva umožňuje prepustiť v skúšobnej dobe "bez udania dôvodu", ako preukáže, že dôvodom bolo tehotenstvo? Do oznámenia o skončení PP to predsa dávať nebude. ☹

suem
20. júl 2009

A hlavne som doteraz nepochopila, preco sa nevyhla oznameniu o tehu pocas skusobnej doby. Aj ked sa mi to zda nefer a drze voci zamestnavatelovi, ked sa teketo dolezite veci zamlcuju. No chapem aj pohnutky druhej strany- zvlast v dnesnej dobe.
Tak budeme cakat na novinky, snad sa este andrejka.g ozve.
Pekny den.

andzi
20. júl 2009

Myslím, že keď nemala takú prácu, ktorá by jej tehotenstvo mohla ohroziť ako napr. zdvíhanie ťažkých vecí alebo stojatá práca, ktorá by jej spôsobovala problémy, mohla si to zatiaľ nechať pre seba (ani kolegom ani ceknúť) a potom po skúšobnej dobe to mohla oznámiť.

libka1
13. feb 2010

no celkom by ma zaujimalo ako to dopadlo na sude 😉 daj vediet andrejka...

katun
7. okt 2010

A už je tu hromadna pripomienka 🙂 Ľudskoprávne a ženskoprávne mimovládne organizácie (MVO) podávajú hromadnú pripomienku k novele Zákonníka práce, ktorú predkladá ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Žiadajú v nej predovšetkým, aby Slovenská republika po dlhých rokoch konečne naplnila svoje záväzky a zabezpečila dôslednú právnu ochranu tehotných žien ohrozených prepustením zo zamestnania v skúšobnej dobe (bod 2 hromadnej pripomienky). čítajte viac, a môžete podporiť, ak chcete http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=503026

katka888
7. okt 2010

@andrejka.g
drzim palce

suem
7. okt 2010

@katun dakujem, nepodporim. 🙄

abagio1994
11. dec 2014

dobri den mna vihodil zamesnavetel teras 17.12.2014 bi mi skoncila skušobna doba vihodilma dna 11.12.2014 mam narok na tu peku oznamila som mu ze som tehotna a vihodilma 0910341813

sssely
5. okt 2016

@andrejka.g mam taky problem taktiez a bojim sa ze ma vyhodia mozem sa na teba obratit ak budem tiez v tvojej situacii??

ebi88
5. okt 2016

@sssely aj ja som v tej situacii, avsak ako pravnik si myslim ze to nebude take jednoduche dokazovanie v pripade podania na sud

bagel2013
28. okt 2016

pozdravujem a prosím o radu. Ako je to s výpoveďou v skúšobnej lehote v stálej štátnej službe? Práve som dostala zmluvu o stálej štátnej službe a je tam opäť skúšobná lehota, pracujem už 6 mesiacov. ďakujem

ebi88
28. okt 2016

@bagel2013 ako vsade, 3 mesiace, jedine ze si spravila vyber presne na to miesto, na ktorom si bola, predpokladam ze si zastupovala. Vtedy mozno odpustit. Pozri co mas v zmluve.

ebi88
28. okt 2016

@bagel2013 ak
Mas skusobnu dobu napisanu tak normalne plati skusobna dobaz

renusssska
28. okt 2016

@andrejka.g Ahoj, držím palce nech to dobre dopadne, no chcem sa opýtať, či nevieš náhodou niečo aj o takomto prípade: Skúšobná doba mi už skončila no zmluvu mám zatiaľ na dobu určitú, do konca roka 2016 (novým zamestnancom predlžujú na neurčito až po ukončení kalendárneho roku), môžu ma vyhodiť keď im oznámim tehotenstvo?

renusssska
28. okt 2016

@andrejka.g resp. nepredĺžiť zmluvu po decembri

nivea777
28. okt 2016

@renusssska jasne ze mozu,to je na ich uvazeni ci ti ju predlzia alebo nie

ebi88
28. okt 2016

@renusssska po uplynuti skusbnej doby platia pre urc. Dobu ustanovenia o skonceni prac.pomeru ako pre dobu neurcitu s rozdielom, ze tento pomer konci uplynutim doby urcitej. Predlzit nemusia. Ktory si tyzden? Nevies to este skryt?

renusssska
28. okt 2016

@ebi88 som v 14 tt dovtedy by som to ani nevedela skryť ale ani nechcela 🙂 zas neférová nechcem byť. Musím len dúfať že mi predĺžia

ebi88
28. okt 2016

@renusssska nefer je nepredlzit zene zmluvu kvoli tehotenstvu

miriamn76
28. okt 2016

@renusssska Ahoj ja som tak mala zmluvu na dobu urcitu. Normalne som robila az do nastupu na MD a az potom mi doslo ukoncenie vlastne mi zmluvu uz nepredlzili. No to uz bolo davno neviem ci aj teraz to tak funguje.

cecilia68
28. okt 2016

@renusssska Andrejka tu písala v roku 2009 😀