Výpoveď po rodičovskej dovolenke

katustek12
17. dec 2022

Ahojte, idem sa aj ja opýtať….

Som na rodičovskej dovolenke s druhým dieťaťom, mala som reťazovú pôrod, čiže som doma od roku 2017 bez prerušenia

V práci mám zmluvu na dobu neurčitú a 57 dni RD, Lenze v práci chcem dať výpoveď.

Ako by som to mala najlepšie vyriešiť?
Známa mi poradila možnosť
Dohodnúť sa, aby mi na 2 dni obnovili pracovný pomer a k tretiemu dnu podať výpoveď, kde by mi celu dovolenku vyplatili. Vraj z tej sumy sa mi bude počítať podpora

Je to naozaj tak ?
Mam sa obrátiť na úrad prace alebo sociálnu poisťovňu ?

andreakotesova
17. dec 2022

Je to tak. Cerpaj dovolenku 1-2 dni, zvyšok preplatiť.

123nikolaa123
17. dec 2022

áno je to tak, na jeden deň si čerpaj dovolenku, alebo chod do práce, teraz neviem, čítala som o tom, hoci mám v tom medzery, vyzerá to tak, že takto ti vyjde super podpora

kiki234
17. dec 2022

Neviem ci je spravne ist na 2 dni do roboty a hned dat vypoved. Podla toho ako to chapem ja by si mala spravit nasledovne: napriklad v pondelok nastupujem a budem hned prvy tyzden cerpat dovolenku a nasledne das vypoved. A vlastne aj urad sa ti bude vypocitavat z priemeru 5 dni dovolenky. Ja to chapem takto.

andreakotesova
17. dec 2022

@kiki234 ono je to o dohode so zamestnavatelom. Možno jej to ani takto nedovolí urobiť.

katustek12
autor
17. dec 2022

@andreakotesova no dobre, ale keby nedovolil, tak tu dovolenku mi preplatiť musí
A podľa mňa sú iba 2 spôsoby ako
Buď takto naraz
Alebo mi nechá plynúť 57dni
Ale výsledná suma bude rovnaká
Akurát potom podpora sa bude úplne z inej sumy rátať.
Tak?

andreakotesova
17. dec 2022
123nikolaa123
17. dec 2022

rad sa v nejakej pravnickej skupine, nie tu a sleduj stranku relia.sk, mne ta stranka pomohla neist na podporu, nakolko som pracovala pocas rodicaku na dohodu a to velmi pokazi podporu

andreakotesova
17. dec 2022

@katustek12 máš to v príklade č. 5 vo vyššie uvedenom linku.

mogaa
17. dec 2022

V prvom rade nedávaš výpoveď, lebo tam je výpovedná doba 2 mesiace, ale Dohodu o skončení PP......a zamestnávateľ s tým nemusí súhlasiť, vtedy ti to nepodpíše....resp.môže súhlasiť s rozviazaním PP ale nemusí súhlasiť s preplatením celej dovolenky, môže chcieť aby si ju čerpala.....

lenuska9999
17. dec 2022

@katustek12 áno potrebuješ nastúpiť do práce aspoň na 1 deň, aby sa obnovilo nemocenské poistenie, ktoré je momentálne prerusene z toho dôvodu, že si na rodičovskej dovolenke.

jankka1981
17. dec 2022

@mogaa aký je rozdiel v tom, či si dovolenku vyčerpám, alebo mi ju preplatí? Finančne ho to bude stáť rovnako, nie?

81anina
17. dec 2022

@katustek12 ak chces aby ti vyšla maximálna podpora urob tak ako ja. Moj syn mal tri roky 16.10 K 17.10 som dala ukončenie PP dohodou zároveň som si na ten deň vypísala dovolenkový lístok a čerpala v tento deň dovolenku. Zvyšok som si dala preplatiť. Vyšiel mi vymeriavací základ vyše 79€ z tejto sumy 50% na deň x počet dní v mesiaci teda 1194€ keď ma mesiac 30 dní. Dôležité je nečerpať viac ako tri dni dovolenky potom sa vymeriavací základ znižuje

katustek12
autor
18. jan 2023

@81anina áno chápem
Ale teraz som si všimla, ze 15.4 ( deň 3. Narodenín dcéry ) je sobota
Tak ako teraz postupovať

81anina
18. jan 2023

@katustek12 niesom si tym uplne ista ale prvy den nastupu do zamestnania bude 17.4 v pondelok. Tak ktomuto dnu dat ukoncenie PP dohodou zaroven v ten den cerpat 1 den dovolenky a zvysok dovolenky preplatit. Nahlasit sa na UP