Výpoveď po rodičovskej dovolenke

lea152
19. jan 2021

Pekný deň mamičky, niektoré z vás boli možno v podobnej situácii a budete mi vedieť poradiť. Koncom apríla mi končí rodičovská dovolenka. Som zamestnaná, ale do aktuálneho zamestnania už nastúpiť nemôžem, chcem dať výpoveď, pretože počas materskej sme sa presťahovali a vzhľadom na veľkú vzdialenosť nie je možné za prácou dochádzať. Na materskej som bola v roku 2016 a potom s druhým dieťaťom v roku 2018. Medzitým na rodičovskej. Syna mi zoberú do škôlky pravdepodobne až v septembri (aj vzhľadom na situáciu ktovie ako to bude so škôlkami ešte do leta), takze po ukončení rodičovskej by som chcela čerpať podporu v nezamestnanosti. Nárok na čerpanie mám. Ale chcela by som vedieť ako je najlepšie ukončiť pracovný pomer, či k dátumu ukončenia rodičovskej, či vyčerpať dovolenku a potom k poslednému dňu dovolenky dať výpoveď alebo dať si ju preplatiť (ak s tým zamestnávateľ bude súhlasiť) alebo ako by to bolo najvhodnejšie. Ak sa to dá nejako ovplyvniť, aby mi vyšla aj lepšia podpora. Ďakujem za rady, skúsenosti.

michaelad1994
10. apr 2022

@tistis tak mi bolo povedané ze ak do 8mesiacov otehotniem tak mam na tie vec nárok

nafka0483
10. apr 2022

@michaelad1994 Hlupost. Jedine ak by si pocas tehotenstva obnovila NP.

miska158
12. apr 2022

Neviem či mi vie niekto poradiť ale ako ukončiť PP dohodou keď 16 to je priatok dovŕši syn 3 roky potom je víkend a 19 dovolenka a vypoved ? Snaha o Max podporu

tistis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarabela
9. nov 2022

@miska158 ako ste to vyriešili riešim niečo podobné malý bude mať 11.11. 3 roky tak dať dovolenku a skončenie pracovného pomeru 14

tistis
14. nov 2022

@jarabela dat výpoveď k 12.11 (deň nástupu do práce po rodičovskej) a zároveň ten deň čerpať dovolenku. Keďže deň výpovede sa ma ist do prace. Alebo prejde to aj tak, že dáte výpoveď 11.11 alebo iný skorší deň pred tým dátumom a ten deň výpovede ktorý date cerpajte zároveň dovolenku. Čím viacej dní dovolenky by ste čerpali po dátume 11.11, tým je možnosť, že vyjde max podpora menšia.

lila227
26. nov 2022

@jana005 a čo v prípade ak by som počas rodičovskej dovolenky pracovala na dohodu?

luliu
26. nov 2022

@lila227 tak žiadna max podpora nebude

jana005
26. nov 2022

@lila227 tak ako ti odpovedala
@luliu

romika1001
31. dec 2022

@tistis môžem sa spýtať? Ked mi bude mat maly 3 roky 6.januara.ten jeden den dovolenky si dam na siedmeho a od osmeho vypoved?
Je to vikend ale pracovali sme normálne aj cez víkendy 12 hod...
Mozem sa nejako brániť ked mi bude chcieť dat vycerpat celu dovolenku? 15 dni
Ďakujem pekne

luliu
31. dec 2022

@romika1001 nemôžeš sa nijako brániť, nemusí ani súhlasiť s okamžitou výpoveďou, je to na dobrej vôli zamestnávatela

lesko4
29. jan 2023

@nafka0483 nemate prosim skusenost s tym,ak vychadza ukoncenie RD 19.2.2023 v tomto pripade na nedelu? Podla dohody o skonceni pracovneho pomeru z dovodu nadbytocnosti poslednym dnom pracovneho pomeru je 19 feb 2023. S tym,ze dostanem odstupne plus preplatenie dovolenky. Kedy potom cerpat 1 den dovolenky? Dakujem za info

lesko4
29. jan 2023

@tistis Dobry den, nemate prosim skusenost s tym,ak vychadza ukoncenie RD 19.2.2023 v tomto pripade na nedelu? Podla dohody o skonceni pracovneho pomeru z dovodu nadbytocnosti poslednym dnom pracovneho pomeru je 19 feb 2023. S tym,ze dostanem odstupne plus preplatenie dovolenky. Kedy potom cerpat 1 den dovolenky toho 19.2 kedze je nedela to nebude mozne ? Dakujem za info

jarabela
29. jan 2023

@lesko4 poproste ich nech vám dajú dovolenku a ukončenie na pondelok veď v nedeľu by vám nemohli dať ukončenie .ja som to tiež tak mala že celý víkend a ukončenie 14.12.2022 pričom to bol deň dovolenky aj ukončenie a na úrad som sa prihlásila od 15.11.2022 a vyšla mi najvyššia podpora .Určite sa dá s nimi dohodnúť mne koncil rodicak 11.11.len mňa vydierali,že keď nepodpíšem dohodu o ukončení danú mi zhoršenie podmienky a tri hodiny som sa s nimi dohadovala aj keď oni mi chceli ukončiť už 9 a to som nechápala keďže rodicak koncil až 11.

tistis
29. jan 2023

@lesko4 19.2 ma vase dietatko narodeniny? Ak ano nastupny den je 20.2. Ak ma vase dietatko 18.2 narodeniny 19.2 je nastupny den. Ja by som to urobila tak,ze ukoncenie PP by som sa dohodla na piatok alebo pondelok

lesko4
30. jan 2023

@tistis 19.2. Bude mat 3 roky .K tomuto datumu som poziadala u ukoncenie RD. Cize k 20.2.podpisat dohodu o ukonceni PP a v ten den den 1 den dovo plus preplatenie zost.dovolenky.

tistis
31. jan 2023

@lesko4 ano ako pisete. Den kedy pospisete dohodu o skonceni PP je este pracovnym dnom,ktory by ste mali odrobit,cize na ten den budete zaroven cerpar dovolenku. A potom zvysna dovolenka sa vam preplatit.