Zamestnanie v štátnej správe

1andrea111
28. dec 2013

Ahojte, chcem sa spýtať na vaše názory, či skúsenosti. Myslíte si, že je práca v štátnej správe - na úrade -je zaujímavá a dobrá. Brali by ste ju, ak by ste takú ponuku mali? Aké máte skúsenosti? ďakujem

lorela
5. jan 2015

Len jednej veci nerozumiem; prečo si každý hneď pod pojmom "štátna správa" predstaví úrad v ktorom úradníčka popíja kávu a za dverami už nedočkavo stepujú "stránky", ktoré sediac na zadku celý deň vybavuje? 😅

jenn44
22. jan 2015

Baby ja pracujem na danovom v KE (nie spravkyna), v cistom mam 420 eur a stale dufam, ze sa to dvihne (som optimista), pracujem tu 2 roky, nemam stale miesto, som stále na zástupe... Kolegu mám 58rocného lenivého chlapa, za ktorého robím skoro vsetko a ktorý ma nenaucil skoro nic. Vsetko co viem, som sa naucila sama a týmto tempom to bude riadna sranda :( robí niekto colnícku? Uplne vazne planujem podat ziadost ci nahodou motyka nevystreli a nezoberu ma, kedze mam prax. Poradite?

rakywanda
22. jan 2015

robím na škole v kancelárii, po MD som túžila zakotviť v podobnej sfére, pretože to má pre mňa momentálne plusy:
+ pracovná doba (jediný zamestnávateľ nemal problém mi prac.dobu skrátiť o hodinu)
+ neštikáme dochádzku, odpisujeme sa do zošita, takže pár minút hore-dole
+ ak mi volajú zo škôlky, že treba rýchlo utekať pre malú, nikto odo mňa nežiada žiadnu priepustku, či dovolenku
+ ak treba raz za čas odísť skôr (besiedka v škôlke,...) nie je problém
+ ak ráno zavolám, že ostávam s malou doma, nikto neprotestuje, nevyhráža sa mi
+ OČR je bezproblémová
+ mám sama kanceláriu, takže mi nikto nepozerá cez plece, či makám alebo čumím z okna
+ chodím na ďalšiu VŠ - mám tu priestor na učenie (zamakám, urobím čo treba a učím sa)
+ ............
samozrejme, že toto všetko platí v prípade, že si riadne urobím svoju prácu, zbytočne to nezneužívam. s návalom práce je to rôzne, jeden deň neviem kde mi hlava stojí, lietam ako mokrá handra, ale napr. na druhý nie je čo, vyslovene si hľadám prácu, resp. idem na pomoc kolegyni. Veľa robí aj to, kto stojí na čele, ak je riaditeľ sviňa, to je potom horšie ako u súkromníka 😀
obrovským mínusom je plat (i keď tu trošku vyšší, máme podnikateľskú činnosť, z ktorej dostávame určitú čiastku navyše), to vieme všetci, ale tieto klady mi momentálne vyhovujú a nikto netvrdí, že tu musím byť do dôchodku.

1andrea111
autor
22. jan 2015

@jenn44 buď si vezmi príklad od svojho 58-ročného kolegu alebo zmeň prácu. 😉

natty07
28. feb 2015

@1andrea111 ahoj, chcem sa opytat ci si nastupila do tej statnej spravy a ak ano, ako sa ti dari? mam taktiez moznost tam ist pracovat ale este vaham.

poleva
15. jún 2015

kde sú v ponuke miesta do štátnej správy ? neviem to nájsť / magistrát, úrady práce, Ďakujem krásne

lucinka37
14. mar 2016

Baby ahojte. Prosim vas ak by som o takuto pracu mala zaujem a nemam ziadne kontakty ako mam postupovat? Ako ste sa vy dostali k pracovnym miestam? Dik moc

ive82
5. júl 2017

Ahojte,.nemate plz niekto skusenost s pracou v implementacnej agenture minsterstva socialnych veci...? Dakujem za kazdu info. Iva

doduska77
28. nov 2017

baby keď je miesto v štátnej správe - na súde na stálo dávajú zmluvu najprv na určito a potom na neurčito ? či hneď na neurcito