Zamestnávateľ mi nevyplatil mzdu za stravné lístky

tinap11
11. apr 2023

Dobrý deň kde sa obrátiť keď mi zamestnávateľ nevyplatil mzdu za stravné lístky? Doteraz mi posielal finančný príspevok ku výplate ale dala som výpoveď a teraz mi prišla výplatna Paska ale bez finančného príspevku na stravu,mala som odorobeny celý mesiac,ako to riešiť ďakujem

sheila121
11. apr 2023

@tinap11 myslím že finančný príspevok sa vypláca mesiac popredu, takže teraz už nemáš nárok, keďže si dala výpoveď. Ale nie som si istá, kludne nech ma niekto opraví

dadaa1234
11. apr 2023

@tinap11 je to mesiac popredu

tinap11
autor
11. apr 2023

Ja som tam robila od januára,vo februári som dostala z ajanuar,v marci som dostala za február,a teraz som mala dostať za marec

ja_mama
11. apr 2023

A v januari si sa stravovala za vlastne? Nedali ti ozaj stravenky dopredu? Pre zaciatok by som zasla pre vysvetlenie na personalne a potom uvidis, podla toho ako ti to vysvetlia.

tinap11
autor
11. apr 2023

@ja_mama nie v januári som nastúpila a povedali mi že stravné mi dajú vo februárovej výplate a tak to aj mám,keď som si pozerala výplatnej pásky...nemali mi dať ako dopredu keďže lístky nedávajú iba finančný príspevok a prvý mám vo februarovej vyplate

doriiis
11. apr 2023

@sheila121
@dadaa1234 .....ako sa môžu dávať ,,gastrace" alebo finančný prispevok dopredu,ak na ,,gastrac" a finančný príspevok máš nárok iba v pracovný deň v ktorom pracuješ viac ako 4 hod?
Ja som nastúpila v marci do novej práce a nikto mi za marec dopredu finančný príspevok nedal.Pride tento týždeň s výplatou a vo výplatnej páske je samostatná kolónka na to

sheila121
11. apr 2023

@doriiis mne tak povedal šéf v bývalej robote, keď som musela jeden príspevok vrátiť

mima1608
11. apr 2023

Je to tak od roku 2022, že lístky sa majú vyplácať dopredu - otázka je, či to všetci zamestnávatelia dodržiavajú. U nás v robote to robili tak, že sme mali "predplatených" 16 lístkov a potom nám uberali, prirátali podľa odrobenych dní v ďalšom mesiaci.

tinap11
autor
11. apr 2023

Prvý finančný príspevok mi prišiel vo februári,druhý v marci a za marec mi mal prísť teraz....keďže mám nárok na lístok a finančný príspevok tak som odrobila riadne tri mesiaca a na dvoch Paskach mám finančný príspevok a na poslednej nie...logické keď som odrobila tri mesiace musím mať 3 x finančný či? Či jeden mesiac robím bez toho 🙂

jahodka11611
11. apr 2023

@tinap11 stravné lístky sa vyplácajú mesiac dopredu...to znamená,že vo februári si mala mat za január aj za február...ja to mam tak teraz,v marci som nastúpila a príspevok som teraz dostala za marec aj apríl...

tinap11
autor
11. apr 2023

@jahodka11611 no ja som dostala prvú príspevok až vo februári a iba jeden

mk1111111111
11. apr 2023

Ani, dopredu, ak Ti dali pozadu, zial mas smolu, uz Ti to nedoplatia, lebo by im to neslo do nakladov

tinap11
autor
11. apr 2023

@mk1111111111 to sa nedá ani nikam obrátiť ? Aj keď mám podložené na paskach že som dostala len za dva mesiace a mám odrobene tri.?

totatimeka
11. apr 2023

A tie finančné príspevky máš na obidvoch páskach cca rovnakú sumu? Ja som nastúpila tiež v januári a dostala som vo februári za január a február a potom už v marci za marec...

klarissa25
11. apr 2023

A neprišlo to náhodou vo februári, za január a aj za marec ? Dobre si si to pozrela ? Koľko máš na páske co si dostala za január?

jahodka11611
11. apr 2023

@tinap11 a nemáš ten príspevok vo februári vyšší?
Ja to mam scitane dokopy,marec a apríl,teraz vo výplate za marec

tinap11
autor
11. apr 2023

@klarissa25 pozrela riadne,vo februári som mala zaplatení finančný prostriedok za 23 dní čo som robila v januári, vo marci som mala zaplatení príspevok 19 dní čo som robila február a už nic

tinap11
autor
11. apr 2023

@totatimeka ale ja som nedostala vo februári dva príspevky iba jeden za predné taký počet dní ako som mala v januari

dadaa1234
11. apr 2023

@doriiis tak isto ako platíš obedy do škôlky napr. Popredu. Ak máš niektorý deň napr. paragraf, a ďalší mesiac má 20 pracovných dní, dostaneš príspevok len za 19dní.

ja_mama
11. apr 2023

@tinap11 aha, tak s tym som sa zatial nestretla...u nas sa vzdy listky, pripadne calio karta nabijali dopredu, hned ako clovek nastupil. Financny prispevok by mal ist zrejme rovnakou cestou - prvy mesiac je to mozno vyplatene "pozadu" s prvou vyplatou, ale potom by sa uz mal davat dopredu ako pise jahodka11611. Skus teda personalne, je mozne ze len zabudli - uvidis ako ti to vysvetlia a podla toho sa zariad. Inak to riesi tusim inspektorat prace.

tinap11
autor
11. apr 2023

@jahodka11611 nemám vyšší mám presne tak ako som odrobila predtým mesiac

didush27
11. apr 2023

@tinap11 zbehni za mzdarkou a spýtaj sa jej

t1nusa
11. apr 2023

@tinap11 jediné čo môžeš urobiť je obrátiť sa priamo na zamestnávateľa a žiadať vysvetlenie ako to vlastne je

tinap11
autor
11. apr 2023

@ja_mama mne vždy dávali lístky prvý deň v mesiaci ale prestúpila som do inej práce a dohodli sme sa na finančnom príspevku a povedali mi že prvý budem mať vo februári,čo pasovali s dňami za január,a v marci som mala zas presne zaplatené dní za február a už nič a marec teraz čo? Nechcem im to nechať nakoľko sa zle zachovali keď som dala výpoveď

tinap11
autor
11. apr 2023

@didush27 odkedy som dala výpoveď a odišla som nekomunikuju so mnou už mi poslali iba pasku a písala som im hneď ako to je možné a nic

didush27
11. apr 2023

@tinap11 tak potom už asi nič neporiesis

sigma510
11. apr 2023

Stravné sa myslím od apríla minulého roka vypláca popredu, podľa naplánovaných smien ti príde určitá výška stravného, ak odrobiš menej smien ako máš naplánované, tak ti zrazia z výplaty, ak odrobiš viac, že napríklad musíš nejaký deň za niekoho zaskočiť, doplácajú vo výplate. Aspoň takto to mame už rok my. Dovtedy chodilo spätne podľa odpracovaných dní.

iwesska
11. apr 2023

Tak ale to je aj tvoja chyba,ze si suhlasila so stravnym spatne. Zamestnavatel je povinny ti to dat na zaciatku mesiaca. Ja som dostala asi 3 dni po tom,co som nastupila a kazdy dalsi mesiac rovnako. Dalsi mesiac sa len odratali neodpracovane dni. Skus sa vyhrozit kontrolou,ze ak ti nevyplatia,co ti patri, budes to musiet riesit cez inspekciu.

kikushaa
11. apr 2023

My dostavame pozadu, nie vzdy sa to vyplaca mesiac vopred

kikushaa
11. apr 2023

@iwesska mna sa nikto nepytal, prosto to tak bude rozhodol riaditel