Zamestnávateľ mi nevyplatil mzdu za stravné lístky

tinap11
11. apr 2023

Dobrý deň kde sa obrátiť keď mi zamestnávateľ nevyplatil mzdu za stravné lístky? Doteraz mi posielal finančný príspevok ku výplate ale dala som výpoveď a teraz mi prišla výplatna Paska ale bez finančného príspevku na stravu,mala som odorobeny celý mesiac,ako to riešiť ďakujem

tinap11
autor
11. apr 2023

@iwesska lenže mne to ani nikto nepovedal a ja som ani nevedela že sa to takto nemá vyplácať,mne len povedali že si môžem vybrať lístky alebo príspevok,po mojom nastúpení do práce som už lístky mať nemohla iba prispevok a povedali mi že mi prídu vo februári ale došlo mi len za január,a v marci za február

ja_mama
11. apr 2023

@tinap11 skus tam zavolat, ak sa ti da tak chod osobne. Snazila by som sa to naozaj vyriesit najskor po dobrom a ak to nepojde tak im povedz ze das podnet na inspektorat a isto to uz s tebou riesit budu, nik sa nechce dotahovat s ispekciou.

eeffka
11. apr 2023

@tinap11 malo by to byt popredu a nasledne zuctovat ale bezna prax je pozadu, je jedno ci liatky ci prispevok . Ak nechcu komunikovat slusne napisala by som im doporucene s kopiou na inspektorat prace. 70e nenajdes na ulici.

tinap11
autor
11. apr 2023

@eeffka veď toto že to nenájdem a prečo by som im to mala nechať,no napísala som vedúcej tak uvidíme keď nie budem to riešiť s inspekciou prace,za odrobene tri mesiace a riadne odrobene by som mala mať príspevok tri krát a nie dva krát,všetko je aj na paskach napísané a je to len na dvoch

mk1111111111
11. apr 2023

@kikushaa podla noveho popredu, kolko predpokladaju, ze odrobis, dalsi mesiac sa to vyrovna, ak Ti dali viac, napr si bola PN, cerpala dovolenku, tak o to Ti zuctuju v preddavku na dalsi mesiac

kikushaa
11. apr 2023

@mk1111111111 tak nam sa vyplaca pozadu 🤷‍♀️

tinap11
autor
11. apr 2023

@mk1111111111 nemala som ani pn ani nič,odrobila som riadne tri mesiace

renab
11. apr 2023

@doriiis jednoducho. Vopred vyplatime za cely mesiac a v dalsom zuctujeme. Posielame to ludom na ucet koncom mesiaca.

andrea1996912137
11. apr 2023

Dobrí večer kcem sa opýtať či neviete náhodou či sa robia skúšky v jaguari v Nitre

naty28
13. apr 2023

@tinap11 môžeš sa obrátiť na miestne príslušný Inšpektorát práce, ten na základe tvojho podania preverí skutočnosti a v prípade zistenia porušenia právnych predpisov nariadi nápravné opatrenie-čiže doplatenie.

simca06022011
13. apr 2023

Najlepsie bude informovat sa u zamestnavatela, kto vie ako to maju riesene... tu ti s tym nik neporadi. S kostolnym poraidkom uz nie je ani vyplacanie spatne, nie je to o nikom rozhodnuti, je proste dane, ze stravne sa vyplaca vopred.

simca06022011
13. apr 2023

@doriiis roky sa to dava vopred, takze asi to je mozne. Ratam to kazdy mesiac, v podstate vezme 31. dochadzky a 1. maju ludia stravne na uctoch na dalsi mesiac. Dava sa to na kazdy pracovny den a odrataju sa absencie z predosleho mesiaca.
Samozrejme aj ine postupy su, napr. v mzde vyplatia vopred na mesiac-dva ako keby zalohu, a potom to len cez vyplaty zuctovavaju. Ale to su zase ine veci, nebudem tu ludi pliest :DD

naty28
13. apr 2023

@naty28 Resp. napis e-mail na inspektorat na strankach maju e-mailovu adresu, popis svoju situaciu, poziadaj o radu-v ramci poradenstva. Vyckaj na odpoved a s odpovedou navstiv byvaleho zamestnavatela.