icon

Bolesť pod pravým rebrom. Aké sú možné príčiny?

Včera o 19:14

Ahojte už dlhšie mám bolesti, niekedy až neznesiteľné pod pravým rebrom, bola som na gastre všetko som mala v poriadku, mala som žltú mastnú stolicu, z krvi som mala trochu znížený pankreatický enzým, predpísala mi Pangrol užívam ho už 3 mesiace, stolica sa mi trochu upravila, elastazu zo stolice som mala v poriadku. Lekárka keď som jej o svojich bolestiach povedala, že si mám dávať Algifenove kvapky a že nevie odkiaľ moje bolesti pochádzajú. Na magnetickú mi nechce vypísať papier. Neviete mi poradiť z akého orgánu môžem mať také bolesti? Nezažili ste niekto niečo podobné? Ďakujem za odpovede.

Strana
z3
avatar
minenkaa
Včera o 19:15

Vsak zlcnik

autor
Včera o 19:17
@minenkaa

Vsak zlcnik

@minenkaa ten som zevraj mala v poriadku aj na sone

anonym_bc1aa6
Včera o 19:21

pankreas na sone prt vidno, ja by som sla na Mr. Akoze predpispovat algifen a pritom mozes mat chronicky zapal. Mozes a nemusis. Zlznik tiez nemusia byt vidno kamienky....akoze sono je na prt metoda. Podla mna. Mozno na nieco ano, ale zrovna brusna dutina je tak specificka a zlozita, ze az. Maternicu vidis ale traviaca sustava je uplne o niecom inom, tam sa organy neskutocne prekryvaju plus Hrube crevo tiez zvykne prekryt pankreas napr. Ten je malokedy vidno, ak su plyny
ako dlho to mas?
ine prejavy?

autor
Včera o 19:24
@anonym_bc1aa6

pankreas na sone prt vidno, ja by som sla na Mr. Akoze predpispovat algifen a pritom mozes mat chronicky zapal. Mozes a nemusis. Zlznik tiez nemusia byt vidno kamienky....akoze sono je na prt metoda. Podla mna. Mozno na nieco ano, ale zrovna brusna dutina je tak specificka a zlozita, ze az. Maternicu vidis ale traviaca sustava je uplne o niecom inom, tam sa organy neskutocne prekryvaju plus Hrube crevo tiez zvykne prekryt pankreas napr. Ten je malokedy vidno, ak su plyny
ako dlho to mas?
ine prejavy?

@anonym_bc1aa6 mám také bolesti až neznesiteľné, nemôžem poriadne jesť, schudla som vyše 10kg za 2 mesiace a doktorka ma vôbec nerieši, na magnetickú mi nechce dať papier a ja neviem už za akým lekárom mám ísť aby začali konečne niečo robiť so mnou, už som zúfalá

autor
Včera o 19:24
@anonym_bc1aa6

pankreas na sone prt vidno, ja by som sla na Mr. Akoze predpispovat algifen a pritom mozes mat chronicky zapal. Mozes a nemusis. Zlznik tiez nemusia byt vidno kamienky....akoze sono je na prt metoda. Podla mna. Mozno na nieco ano, ale zrovna brusna dutina je tak specificka a zlozita, ze az. Maternicu vidis ale traviaca sustava je uplne o niecom inom, tam sa organy neskutocne prekryvaju plus Hrube crevo tiez zvykne prekryt pankreas napr. Ten je malokedy vidno, ak su plyny
ako dlho to mas?
ine prejavy?

@anonym_bc1aa6 polroka sa už trápim

avatar
rozculena
Včera o 19:53
@anonym_autor

@anonym_bc1aa6 polroka sa už trápim

@anonym_autor ja nechápem,ty máš bolesti,schudla si 10 kilo,a obvodnej je to jedno??

anonym_bc1aa6
Včera o 19:53
@rozculena

@anonym_autor ja nechápem,ty máš bolesti,schudla si 10 kilo,a obvodnej je to jedno??

@rozculena si ma predbehla, presne som to sla napisat. Cele zle.

anonym_bc1aa6
Včera o 19:55
@anonym_autor

@anonym_bc1aa6 mám také bolesti až neznesiteľné, nemôžem poriadne jesť, schudla som vyše 10kg za 2 mesiace a doktorka ma vôbec nerieši, na magnetickú mi nechce dať papier a ja neviem už za akým lekárom mám ísť aby začali konečne niečo robiť so mnou, už som zúfalá

@anonym_autor si vedena niekde na gastro? Nech ta pekne posle s VL, alebo ak bude robis obstrukcie, nech ti da aspon Vymenny listok na MR, zaplatis si. Ale ak toto je pankreas, toto treba riesit. Aj zlcnik. Chrbat/krize ta nebolia?

autor
Včera o 19:55
@rozculena

@anonym_autor ja nechápem,ty máš bolesti,schudla si 10 kilo,a obvodnej je to jedno??

@rozculena doktorka z gastra mi nechce dať papier na magnetickú a obvodná nemôže dať papier na magnetickú ja už neozvaj neviem na koho sa mám obrátiť aby ma vyšetril normálne

anonym_bc1aa6
Včera o 19:57
@anonym_autor

@rozculena doktorka z gastra mi nechce dať papier na magnetickú a obvodná nemôže dať papier na magnetickú ja už neozvaj neviem na koho sa mám obrátiť aby ma vyšetril normálne

@anonym_autor ani ked pojdes ako samoplatca? Hned by som obvolala vsade, kde to je mozne a ked ti nieco zistia, hned na urad nad zdravotnou starostlivostou by som dala. Kebyze nemas zltu mastnu stolicu, by to mohlo byt aj neurologicke ci oblicka, no zjavne to suvisi s travenim, Este ma napadlo kolono, pozriet crevo. Ozaj nechapem, schudnut tolko kg a mat neznesitelnu bolest, a nechcu ta vysetrit, to kde sme do riti uz.

autor
Včera o 19:58
@anonym_bc1aa6

@anonym_autor si vedena niekde na gastro? Nech ta pekne posle s VL, alebo ak bude robis obstrukcie, nech ti da aspon Vymenny listok na MR, zaplatis si. Ale ak toto je pankreas, toto treba riesit. Aj zlcnik. Chrbat/krize ta nebolia?

@anonym_bc1aa6 áno bola som na gastre , lekárka z gastra mi nechce dať papier na magnetickú , doslova som ju prosila so slzami v očiach , povedala mi že nieje dôvod aby som šla a ja mám také bolesti neskutočné

avatar
rozculena
Včera o 19:58
@anonym_autor

@rozculena doktorka z gastra mi nechce dať papier na magnetickú a obvodná nemôže dať papier na magnetickú ja už neozvaj neviem na koho sa mám obrátiť aby ma vyšetril normálne

@anonym_autor skús internistu.
Inak na tú gastro doktorku by som sa sťažovala,to čo je za prístup

anonym_bc1aa6
Včera o 19:59
@anonym_autor

@anonym_bc1aa6 áno bola som na gastre , lekárka z gastra mi nechce dať papier na magnetickú , doslova som ju prosila so slzami v očiach , povedala mi že nieje dôvod aby som šla a ja mám také bolesti neskutočné

@anonym_autor takej krave by som brala licenciu a dopriala tie bolesti

autor
Včera o 19:59
@rozculena

@anonym_autor skús internistu.
Inak na tú gastro doktorku by som sa sťažovala,to čo je za prístup

@rozculena obvoďáčka zevraj nemôže dať papier na magnetickú , že to môže jedine špecialista

avatar
janinah
Včera o 20:00

Pytaj si VL na chir.amb. ak ti ho nebude chcieť dať zmeň lekara.

avatar
rozculena
Včera o 20:00
@anonym_autor

@rozculena obvoďáčka zevraj nemôže dať papier na magnetickú , že to môže jedine špecialista

@anonym_autor to je pravda,ale môžeš ísť k inému gastro alebo interné.
A prečo nejdeš na pohotovosť,keď máš také bolesti?

anonym_65bb54
Včera o 20:01

ak bolo vsetko v poriadku (krv sono atd) tak ta este mohla poslat na kolono, to ma vacsi vyznam pri takychto problemoch
nepovedali ti na sono ze mas meteorizmus ?

autor
Včera o 20:01
@rozculena

@anonym_autor to je pravda,ale môžeš ísť k inému gastro alebo interné.
A prečo nejdeš na pohotovosť,keď máš také bolesti?

@rozculena z pohotovosti ma odbili so slovami že si mám dať algifenove kvapky a riešiť to s gastro lekárom, pritom chodím tam a nikde mi nechcú pomôcť

autor
Včera o 20:02
@anonym_65bb54

ak bolo vsetko v poriadku (krv sono atd) tak ta este mohla poslat na kolono, to ma vacsi vyznam pri takychto problemoch
nepovedali ti na sono ze mas meteorizmus ?

@anonym_65bb54 nie nič mi také nepovedali

anonym_bc1aa6
Včera o 20:02
@rozculena

@anonym_autor to je pravda,ale môžeš ísť k inému gastro alebo interné.
A prečo nejdeš na pohotovosť,keď máš také bolesti?

@rozculena inac, na prijme, hned hospitalizacia, ascites, podozrenie na zlyhanie pecene, zltacka , bolesti, na MR sa v nemocnici cakalo az 5 dni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nemam slov...Nejak sa neponahlali, zevraj je strasna cakacka na MRI, nebudem pisat, zial aky to malo koniec. Ze musi pockat !!!! Je vela ludi. Tak uz ozaj neviem, co pre lekarov znamena akutny pripad, ked nie zlyhavanie pecene :(....
asi ho malo zrazit auto, aby ho brali akutne :(

avatar
rozculena
Včera o 20:03
@anonym_autor

@anonym_65bb54 nie nič mi také nepovedali

@anonym_autor akú diagnózu ti napísali

autor
Včera o 20:04
@rozculena

@anonym_autor akú diagnózu ti napísali

@rozculena pankreatická insuficiencia

anonym_bc1aa6
Včera o 20:05
@rozculena

@anonym_autor akú diagnózu ti napísali

@rozculena mne sa inac 'velmi paci'' nespecificka choroba brucha ci ako to nazyvaju...

anonym_bc1aa6
Včera o 20:05
@anonym_autor

@rozculena pankreatická insuficiencia

@anonym_autor ano, ta zvykne byt pri zapale pankreasu napriklad. A nelieceny spravne zapal chronicky moze viest ....Dali tie tabletky, ale zjavne nemas po nich ulavu, drzis aj prisnu dietu?

autor
Včera o 20:07
@anonym_bc1aa6

@anonym_autor ano, ta zvykne byt pri zapale pankreasu napriklad. A nelieceny spravne zapal chronicky moze viest ....Dali tie tabletky, ale zjavne nemas po nich ulavu, drzis aj prisnu dietu?

@anonym_bc1aa6 a to mám doma ročné dieťa ktoré ma potrebuje a lekárke je to jedno , už neviem na akého lekára sa obrátiť, som zúfalá

autor
Včera o 20:08
@anonym_bc1aa6

@anonym_autor ano, ta zvykne byt pri zapale pankreasu napriklad. A nelieceny spravne zapal chronicky moze viest ....Dali tie tabletky, ale zjavne nemas po nich ulavu, drzis aj prisnu dietu?

@anonym_bc1aa6 áno držím diétu, nejem nič mastné, nič vyprážané, sladké

anonym_bc1aa6
Včera o 20:08
@anonym_autor

@anonym_bc1aa6 a to mám doma ročné dieťa ktoré ma potrebuje a lekárke je to jedno , už neviem na akého lekára sa obrátiť, som zúfalá

@anonym_autor och .....Nemam slov. Skus tu chirurgiu, ako sa spominalo. Aj my sme tam skoncili.

autor
Včera o 20:10
@anonym_bc1aa6

@anonym_autor och .....Nemam slov. Skus tu chirurgiu, ako sa spominalo. Aj my sme tam skoncili.

@anonym_bc1aa6 vy ste boli na chirurg.pohotovosti a tam vám pomohli ?

anonym_65bb54
Včera o 20:17
@anonym_autor

@anonym_bc1aa6 áno držím diétu, nejem nič mastné, nič vyprážané, sladké

@anonym_autor skus sem dat tie vysledky z krvi pripadne spravu len zamaz svoje osobne udaje

a tu kolonoskopiu ti nenavrhli ?

autor
Včera o 20:24
@anonym_65bb54

@anonym_autor skus sem dat tie vysledky z krvi pripadne spravu len zamaz svoje osobne udaje

a tu kolonoskopiu ti nenavrhli ?

@anonym_65bb54 nie nenavrhla mi kolonoskopiu vôbec, tie výsledky sú z marca , od 1.4. mám nasadený Pangrol ktorý mám užívať 3 mesiace a prísť na kontrolu, 3 mesiace už sú čiže pôjdem tam znova a čakám že ma zase odbije že si mám dávať kvapky od bolesti

Strana
z3